Opel je automobilová značka, která má dlouhou historii a širokou popularitu. Ale kolik lidí ve skutečnosti ví, co název značky znamená? Možná ne tolik. Pojďme tedy odhalit toto tajemství a zjistit, kde se takové neobvyklé jméno vzalo.

Historie značky Opel sahá až do roku 1862, kdy automobilka Adam Opel založil svou společnost v německém Rüsselsheimu. Zpočátku se firma zabývala výrobou šicích strojů, ale v roce 1899 – po smrti Adama Opela – se jeho synové Karl, Wilhelm a Friedrich rozhodli investovat do výroby automobilů.

Odpověď na otázku o původu názvu Opel spočívá v původním názvu zakladatelů společnosti. Výtah, který nejvíce přispěl k průmyslovému rozvoji Opelu, se jmenoval „Opel“, což je dánská varianta příjmení Opel. Následně se toto jméno stalo příjmením, pod kterým byla společnost registrována.

Opel: historie, význam a původ jména

Опель: история, значение и происхождение названия

Společnost Adam Opel GmbH, založená v roce 1862, zahájila svou cestu do automobilového světa výrobou jízdních kol. Brzy po svém počátečním úspěchu společnost rozšířila svou výrobní linku a začala vyrábět automobily. Opel se následně stal jednou z nejznámějších a nejžádanějších automobilových značek v Německu a po celém světě.

Název „Opel“ pochází z příjmení zakladatele společnosti Adama Opela. Jeho jméno bylo vybráno jako název společnosti, aby harmonicky sjednotilo historii a vytvořilo poselství rodinných hodnot, inovací a produktivity. Jméno se stalo symbolem spolehlivosti a kvality, se kterou je značka Opel spojena.

S postupem času a nahromaděním bohatého dědictví se značka Opel stala známou po celém světě a hluboce se zapsala do srdcí a myslí spotřebitelů. Jméno Opel se stalo synonymem pro moderní a vysoce kvalitní vůz.

Historie značky Opel

V roce 1899 se synové Adama Opela – Karl, Wilhelm a Heinrich – rozhodli podnik rozšířit a začali vyrábět auta pod vlastní značkou. První vůz Opel byl představen ve stejném roce a stal se oblíbeným mezi německými řidiči.

Během dalších desetiletí Opel pokračoval ve vývoji a výrobě nových modelů automobilů. V roce 1924 se Opel stal jedním z největších výrobců automobilů v Evropě.

V polovině 20. století Opel koupila americká automobilka General Motors (GM). Spolupráce s GM umožnila Opelu rozšířit své schopnosti a stát se ještě vlivnějším hráčem na evropském trhu.

ČTĚTE VÍCE
Odhalujeme tajemství správného umístění lamp v garáži pro ideální osvětlení a pohodlí

Dnes Opel vyrábí širokou škálu vozů, včetně městských vozů, sedanů, kombi, crossoverů a mnoha dalších. Opel si i nadále udržuje pověst spolehlivého a vysoce kvalitního výrobce automobilů.

Význam a původ jména Opel

Значение и происхождение названия Опель

Jméno Opel má dlouhou historii, která sahá až do roku 1862, kdy Adam Opel založil vlastní firmu na šicí stroje. Nejprve se společnost jmenovala „Opel & Co“, ale později, v roce 1899, byla přejmenována na „Adam Opel akciová společnost“.

Jméno „Opel“ vybral zakladatel společnosti a převzal jej ze svého příjmení. Ale význam tohoto jména má také svou historii. Pochází z německého slova „opel“, což znamená „pracovitý“ nebo „pilný“. Tato kombinace dobře odráží filozofii a hodnoty společnosti Opel, která vždy usilovala o inovace a kvalitu svých produktů.

Evoluce Opelu

Эволюция компании Опель

Za dlouhou historii své existence prošel Opel mnoha změnami a dosáhl velkých úspěchů v automobilovém průmyslu. Dnes je Opel jedním z největších a nejznámějších výrobců automobilů v Evropě a má širokou škálu modelů, včetně oblíbených sedanů, hatchbacků, crossoverů a minivanů.

Odkaz jména Opel

Наследие названия Опель

Jméno Opel se stalo symbolem kvality, spolehlivosti a inovací v automobilovém průmyslu. Díky svému dědictví Opel pokračuje ve vývoji a výrobě vozů, které splňují nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti. Značka Opel, všeobecně známá a uznávaná po celém světě, představuje vyspělou technologii a německou spolehlivost, díky čemuž je jednou z nejpreferovanějších voleb pro mnoho automobilových nadšenců.

Video:

Ildar auto výběr o Opel

Model 30 sekund – Skutečné obchodování, statistiky za týden

Historie značky Opel (OPEL), automobilové značky, která nikdy nezískala první místo na světě