Škrábance na skle automobilu jsou problémem, se kterým se potýká mnoho majitelů automobilů. Mohou se objevit v důsledku neopatrného parkování, drobných nehod nebo prostě dlouhodobého používání. Přestože škrábance na skle nepředstavují přímou bezpečnostní hrozbu, mohou snížit kvalitu vašeho vidění a zkazit vzhled vašeho vozidla.

Pokud se potýkáte s tímto problémem a chcete se zbavit škrábance na skle automobilu, můžete vyzkoušet několik metod.

Prvním způsobem je použití speciálních leštících prostředků určených k odstranění škrábanců z autoskla. Obsahují abrazivní částice, které pomáhají odstranit i ty nejmenší škrábance a obnovují povrch skla. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, postupujte podle pokynů na obalu a proveďte postup leštění správně. Je důležité si uvědomit, že použití leštidel může vyžadovat určitou zručnost a péči, takže pokud si nejste jisti svými schopnostmi, je lepší obrátit se na profesionála.

Jak odstranit škrábanec na skle auta

Как убрать царапину на автомобильном стекле

Skla automobilů jsou ohrožena poškrábáním v důsledku různých faktorů, jako je písek a abrazivní částice na vozovce, mytí auta a nesprávné používání stěračů. Škrábance na skle mohou být nejen nepříjemnou vnější vadou, ale také snižují viditelnost při jízdě.

Produkty pro odstraňování škrábanců na skle automobilu

Средства для удаления царапин на автомобильном стекле

Existuje několik oblíbených produktů, které lze použít k odstranění drobných škrábanců na skle automobilu. Jedním z nich je leštěnka na auta. Naneste leštidlo na povrch skla a důkladně vyleštěte měkkým hadříkem. Leštidlo pomůže odstranit povrchové škrábance a dodá sklu lesk.

Dalším běžným prostředkem je hadřík z mikrovlákna a zubní pasta. Naneste zubní pastu na škrábanec a krouživými pohyby důkladně vyleštěte hadříkem. Zubní pasta obsahuje abrazivní částice, které mohou pomoci odstranit povrchové škrábance na skle.

Odstranění hlubokých škrábanců

Удаление глубоких царапин

Odstranění hlubokých škrábanců na skle automobilu může vyžadovat speciální nástroje nebo přizvání odborníka. Odstraňování hlubokých škrábanců může být náročnější, protože vyžadují speciální vybavení a dovednosti.

Pokud hluboký škrábanec způsobí výrazné snížení viditelnosti nebo zkreslení obrazu, doporučuje se obrátit se na autoopravnu nebo servisní středisko a požádat o profesionální opravu nebo výměnu skla.

Náprava přihláška
Leštidlo na auto Naneste na sklo a vyleštěte měkkým hadříkem
Zubní pasta Naneste na škrábanec a vyleštěte hadříkem z mikrovlákna
ČTĚTE VÍCE
Jak správně uskladnit kolo v garáži, aby zůstalo ve výborném stavu?

K odstranění škrábanců použijte lesk

Используйте полировку для удаления царапин

Než začnete s leštěním, musíte sklo připravit opláchnutím teplou vodou a měkkým hadříkem, abyste odstranili nečistoty a prach. Poté by měl být na sklo aplikován leštící prostředek. Je důležité vybrat přípravek speciálně určený pro leštění skla, aby nedošlo k poškození materiálu.

Dále pomocí leštícího stroje nebo houby byste měli masírovat sklo krouživými pohyby. To umožní leštidlo rovnoměrně rozmístit po celém povrchu skla a dosáhnout nejlepších výsledků.

Po vyleštění je třeba sklo důkladně otřít suchým a čistým hadříkem, aby se odstranily zbytky leštícího prostředku. Pokud jsou škrábance dostatečně hluboké, doporučuje se leštění několikrát opakovat.

Pamatujte, že leštění nemusí vždy úplně odstranit hluboké škrábance, ale ve většině případů pomůže, aby byly méně nápadné a zlepšily celkový vzhled skla.

Při použití leštidla k odstranění škrábanců z autoskla je důležité být opatrní a řídit se pokyny výrobce. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, je lepší se obrátit na profesionály, kteří dokážou sklo vyleštit efektivně a efektivně.

Zkuste rýhu vyplnit směsí octa a jedlé sody

Zkuste rýhu vyplnit směsí octa a jedlé sody

Попытайтесь заполнить царапину с помощью смеси уксуса и соды

Škrábance na skle auta mohou být nejen nepříjemné na pohled, ale mohou také zhoršit vaši viditelnost a bezpečnost při jízdě. Existuje však několik domácích prostředků, které mohou pomoci tyto škrábance vyplnit a sklo čistší.

Potřebné materiály:

Необходимые материалы:

 • Ocet (bílý nebo jablečný ocet)
 • Soda
 • Měkká tkanina
 • Voda (na oplachování)

Kroky:

Шаги:

 1. Připravte roztok smícháním stejných dílů octa a jedlé sody v malé misce. Vezměte prosím na vědomí, že ocet může způsobit reakci se sklem, proto se doporučuje, abyste jej používali opatrně a otestovali jej na malé ploše, než jej použijete na celý povrch poškrábání.
 2. Namočte měkký hadřík do roztoku octa a jedlé sody.
 3. Škrábance na skle důkladně otřete měkkým hadříkem a krouživými pohyby. Věnujte zvláštní pozornost škrábancům, aby je roztok mohl proniknout a zaplnit.
 4. Poté sklenici opláchněte vodou, abyste odstranili veškerý zbývající roztok.
 5. Vyhodnoťte výsledek. Pokud je škrábanec stále viditelný, opakujte proces znovu.

Je důležité si uvědomit, že tato metoda může být účinná pouze u malých škrábanců. Pokud je škrábanec hluboký nebo rozsáhlý, může být k úplnému odstranění nebo výměně skla vyžadován odborný zásah.

ČTĚTE VÍCE
Jak ochránit dítě v autě bez speciální sedačky a dodržovat bezpečnostní pravidla?

Nyní si s tímto návodem můžete sami zkusit vyplnit škrábanec na skle auta směsí octa a jedlé sody. Tato metoda může pomoci obnovit průhlednost skla a zabránit dalšímu rozvoji poškrábání.

Pokud je škrábanec příliš hluboký, poškozené sklo vyměňte

Сделайте замену поврежденного стекла, если царапина слишком глубокая

Pokud je škrábanec na skle automobilu příliš hluboký a nemůžete jej opravit pomocí domácích metod nebo profesionálních nástrojů, možná budete muset poškozené sklo vyměnit.

Výměna skla může být nutná v následujících případech:

 1. Škrábnutí je příliš hluboké a postihuje plastovou vrstvu mezi dvěma vrstvami skla.
 2. Škrábnutí se nachází v důležité oblasti viditelnosti řidiče a vytváří rušení při jízdě.
 3. Poškrábání je velké a vážně ovlivňuje pevnost skla.

Pokud se setkáte s jedním z těchto případů, doporučujeme vám kontaktovat odborníka. Budou schopni diagnostikovat poškození a navrhnout výměnu skla.

Výměna skla zahrnuje následující kroky:

 1. Předběžná příprava vozu. To zahrnuje odstranění lemu kolem skla a dalších prvků, které mohou bránit procesu výměny.
 2. Odstranění poškozeného skla. To se provádí pomocí speciálních nástrojů a technik, aby se minimalizovalo riziko poškození karoserie vozu.
 3. Příprava nového skla pro instalaci. Nové sklo musí být před montáží zkontrolováno, aby vyhovovalo modelu vašeho vozidla, a řádně připraveno.
 4. Montáž nového skla. Tento proces vyžaduje přesnost a péči, aby bylo zajištěno, že sklo správně sedí a je bezpečně drženo na místě.
 5. Kontrola a čištění. Po instalaci nového skla je potřeba zkontrolovat jeho správnou funkci a provést potřebné čištění.
 6. Závěrečné kroky. To zahrnuje vrácení obložení zpět na místo a provedení konečných úprav, pokud je to nutné.

Před rozhodnutím o výměně skla se však doporučuje poradit se s profesionálními sklenáři automobilů, aby posoudili stav skla a zda je možné jej opravit.

Závěr: Pokud je škrábanec na skle vašeho auta příliš hluboký, je lepší kontaktovat odborníka a zvážit výměnu skla. Pamatujte, že sklo je důležitou součástí bezpečnosti vašeho vozidla, proto je důležitá správná montáž a kvalita.

Video:

Jak obnovit čelní sklo VLASTNÍM RUKOU!

Jak odstranit škrábanec na autě za 30 sekund s levným přípravkem

Škrábance na skle – odstranit pomocí Wd-40