Moderní technologie usnadňují a urychlují papírování. Jedním z příkladů je elektronická PTS – elektronická verze osvědčení o registraci vozidla. Zatímco v minulosti mohlo získání papírového PTS trvat dlouho, elektronické PTS lze přijímat mnohem rychleji.

Registrace elektronického PTS může trvat jen několik dní. Chcete-li to provést, musíte kontaktovat dopravní policii a poskytnout potřebné dokumenty. Po kontrole informací a potvrzení údajů bude elektronický PTS připraven k vydání. Je důležité poznamenat, že v některých případech může zpracování trvat déle, například při změnách registračních údajů vozidla.

Elektronický PTS má oproti papírovému dokumentu některé výhody. Za prvé, je pohodlnější používat, protože nevyžaduje neustálé nošení s sebou a lze jej prezentovat elektronicky prostřednictvím mobilní aplikace. Za druhé, je bezpečnější proti padělání, protože obsahuje elektronický digitální podpis a všechny informace jsou uloženy v databázi dopravní policie.

Získání elektronického PTS tedy nezabere mnoho času a umožní vám pohodlně používat tento dokument při interakci s vládními úřady a pojišťovnami.

Jak dlouho trvá vytvoření elektronického PTS?

Postup pro získání elektronického PTS obvykle nějakou dobu trvá, což závisí na několika faktorech:

1. Způsob příjmu

Elektronické PTS lze získat dvěma hlavními způsoby:

  • Příjem prostřednictvím státních služeb – v tomto případě lze dobu registrace zkrátit, protože informace jsou již uloženy v databázi dopravní policie a nevyžadují další ověření.
  • Příjem přes MFC nebo DTP – v tomto případě může proces trvat déle, protože na ověření dat je zapotřebí více času.

2. Dostupnost všech potřebných dokumentů a údajů

2. Наличие всех необходимых документов и данных

Pro získání elektronického PTS musíte poskytnout všechny potřebné dokumenty a údaje. Pokud budete mít všechny potřebné dokumenty ihned, bude doba vyřízení minimální. Pokud se však v informacích vyskytnou nějaké odchylky nebo nesrovnalosti, může se proces zpozdit.

Registrace elektronického PTS trvá v průměru 7 až 14 pracovních dnů. Upozorňujeme však, že se jedná o přibližná data a doba zpracování se může lišit v závislosti na organizaci, která se zpracováním zabývá.

Je také nutné pamatovat na to, že elektronický PTS není povinný doklad a jeho přítomnost nemá vliv na právní stav vlastnictví vozidla. Použití elektronického titulu vozidla však může zjednodušit postupy související s vozidlem, jako je prodej, registrace a získání půjčky.

ČTĚTE VÍCE
Jaká rizika vznikají při prodeji vozu a jak je řídit

Termíny pro registraci elektronických PTS

Сроки оформления электронного ПТС

Registrace elektronického PTS nebo elektronického pasu vozidla může trvat různě dlouho v závislosti na podmínkách a požadavcích státních registračních úřadů. Proces vystavení elektronického PTS obvykle trvá 3 až 10 pracovních dnů.

První fází získání elektronického PTS je podání žádosti na MFC nebo Státní inspekci bezpečnosti provozu. Dále musíte poskytnout všechny potřebné dokumenty k ověření a potvrzení vlastnictví vozidla. To zahrnuje cestovní pas, osvědčení o registraci vozidla, doklady o vlastnictví (pokud vlastník existuje) a další dokumenty, které mohou být v konkrétní situaci vyžadovány.

Po obdržení a kontrole všech potřebných dokumentů je žádost o elektronické PTS předložena k posouzení příslušnému státnímu registračnímu orgánu. Tam se kontrolují všechny poskytnuté údaje a doklady a informace se zapisují do jednotné databáze o vozidlech.

Po dokončení všech fází procesu elektronické registrace PTS obvykle trvá několik dní, než jej obdržíte. Poté je majiteli předán elektronický PTS ve formě speciálního archivu souborů, který lze uložit na elektronické médium a/nebo vytisknout jako papírový dokument.

Vyskytnou-li se další potíže nebo jsou nutné dodatečné kontroly, může být lhůta pro vydání elektronického PTS prodloužena. Obecně však usilují o zkrácení doby zpracování a zjednodušení procesu pro občany.

Je důležité si pamatovat! Načasování získání elektronického PTS se může lišit v závislosti na regionu a individuálních podmínkách, takže před zahájením procesu byste si měli ověřit informace u státního registračního úřadu nebo na oficiálních webových stránkách Ministerstva vnitra.

Úspora času při registraci elektronického PTS

Экономия времени при оформлении электронного ПТС

pohodlí

Удобство

Jednou z hlavních výhod elektronického PTS je jeho pohodlí. Žádost o získání dokumentu se vyplňuje online, což šetří čas a úsilí při návštěvě kanceláře dopravní policie.

Všechny potřebné dokumenty lze dokončit předem, připravit skeny nebo fotografie a nahrát je na speciální portál. Elektronické podpisy můžete také uložit do systému a znovu je použít pro jiné dokumenty.

Proces registrace

Процесс оформления

Registrace elektronického PTS probíhá v několika fázích:

  1. Vyplnění přihlášky na portálu dopravní policie.
  2. Potvrzení totožnosti pomocí elektronického podpisu.
  3. Platba státní povinnosti.
  4. Příjem elektronického PTS.

Celý proces registrace může trvat několik dní. Po úspěšném vyplnění žádosti a potvrzení platby bude dokument k dispozici ve vašem Osobním účtu na portálu dopravní policie. Elektronický PTS má stejnou právní sílu jako papírový dokument.

ČTĚTE VÍCE
Pokuty za tažná zařízení – proč je důležité dodržovat pravidla instalace a používání

Kromě toho lze elektronický PTS v případě potřeby vytisknout nezávisle. To vám umožní vyhnout se omezením při návštěvě kanceláří dopravní policie a v případě potřeby rychle poskytnout dokument.

Elektronické PTS výrazně šetří čas a námahu při zpracování dokladů vozidla. Online proces žádosti a zrychlené doručení dokumentů na osobní účet majitele vozu vám umožní vyhnout se hodinám čekání a ušetřit čas, který lze věnovat jiným důležitým záležitostem.

Video:

Elektronické PTS – Příjem výpisu pro majitele vozidla

KOUPIT AUTO s EPTS a NEZABLOKOVAT? KONEC RENOVACE A AUTOTRHŮ

Co je elektronický PTS a jak o něj požádat