Mnoho automobilových nadšenců, zejména těch, kteří rádi poslouchají hudbu v autě, se pravděpodobně setkalo s pojmem „AUX“. Co to ale znamená a jak to funguje? AUX (zkratka pro „auxiliary“ – doplňkový) je systém, který vám umožňuje připojit externí zdroje zvuku k vašemu autorádiu nebo autorádiu.

Pro použití AUX budete potřebovat speciální kabel. Obvykle se jedná o 3,5 mm jack, podobný jacku pro sluchátka. Jedna strana kabelu se připojuje k AUX portu na autorádiu a druhá strana může být připojena k různým zařízením, jako je smartphone, tablet, MP3 přehrávač nebo notebook. Je důležité si uvědomit, že některá vozidla mohou mít konektor AUX jako port USB.

Když připojíte zařízení k portu AUX, umožníte audiosystému automobilu přijímat zvuk z tohoto zařízení. Po připojení můžete na svém zařízení přehrávat hudbu nebo jiné zvukové soubory a poslouchat je prostřednictvím zvukového systému automobilu. To je výhodné pro ty, kteří dávají přednost své hudbě před vlastní knihovnou nebo streamovací službou místo rádia.

Vše, co potřebujete vědět o tom, jak AUX funguje v autě

Все, что нужно знать о работе AUX в машине

AUX vstup je obvykle 3,5mm jack, který je umístěn na předním panelu autorádia nebo ve středové konzole vozu. Pro připojení audio zařízení do AUX je potřeba použít speciální kabel se dvěma 3,5mm konektory, jeden pro AUX vstup autorádia a druhý pro jack audio zařízení.

Po připojení audio zařízení do AUX a zapnutí autorádia jej můžete nastavit do režimu AUX, aby se zvuk z připojeného zařízení přenášel přes reproduktory auta. To vám umožní vychutnat si hudbu, podcasty nebo jiný zvukový obsah z vašeho zařízení, aniž byste museli používat rádio nebo CD přehrávač.

AUX je jednoduchý a pohodlný způsob, jak poslouchat hudbu v autě, aniž byste ji museli vypalovat na disk nebo používat speciální bezdrátový adaptér. Je však třeba pamatovat na to, že při použití režimu AUX bude audio signál přenášen a reprodukován s přesností, s jakou jej vysílá zdroj – vaše audio zařízení. Kvalita zvuku se proto může lišit v závislosti na kvalitě zvukových souborů, nastavení zvukového zařízení a dalších faktorech.

ČTĚTE VÍCE
Jak vybrat nejlepší autochladničku a užít si chlazené nápoje na cestách

Průvodce připojením AUX k audio systému automobilu

Руководство по подключению AUX к Автомобильному Аудиосистеме

V moderních autech je možné pomocí AUX vstupu připojit k vestavěnému audiosystému auta externí audio zařízení, jako je chytrý telefon nebo přehrávač. To vám umožní poslouchat hudbu nebo audioknihy nebo používat hlasové příkazy nebo vestavěné funkce různých aplikací, aniž byste byli rušeni od řízení.

Krok 1: Příprava audio systému

Шаг 1: Подготовка аудиосистемы

Před připojením externího zařízení je důležité se ujistit, že váš autorádio podporuje funkci AUX. Vstup AUX je obvykle 3,5 mm jack označený AUX nebo AUDIO IN na předním panelu audio systému nebo na středové konzole vozu.

Pokud váš audio systém nemá vstup AUX, můžete se obrátit na svého prodejce nebo automobilového instalačního technika, aby vám nainstaloval vhodný adaptér nebo rozhraní.

Krok 2: Připojení kabelu AUX

Шаг 2: Подключение кабеля AUX

Jakmile se ujistíte, že váš audio systém má vstup AUX, budete potřebovat kabel AUX se dvěma 3,5 mm konektory pro sluchátka. Jeden konec kabelu se připojuje ke konektoru AUX na audio systému vašeho automobilu a druhý konec ke konektoru na externím zařízení.

Pokud máte starší model vozu, který možná nemá vstup AUX, ale má vstup RCA LINE (často používaný pro připojení měniče CD), budete potřebovat speciální kabel pro připojení AUX ke vstupu RCA LINE. To vám umožní používat vstup LINE místo vstupu AUX.

Krok 3: Nastavení audio systému

Шаг 3: Настройка аудиосистемы

Po připojení kabelu AUX se ujistěte, že je váš audio systém nakonfigurován pro práci s externím zařízením přes vstup AUX. To může vyžadovat přepnutí zdroje zvuku z rádia nebo CD na AUX nebo AUDIO IN pomocí tlačítka na přední straně audiosystému nebo prostřednictvím nastavení na středové konzole vozidla.

Pokud vaše externí zařízení již přehrává zvuk, můžete otestovat jeho připojení dočasným nastavením hlasitosti audio systému na střední nebo nízkou. To pomůže zajistit, že zvuk z externího zařízení bude veden přes audio systém automobilu.

Po dokončení všech kroků zkontrolujte funkčnost systému zapnutím externího zvukového zařízení a výběrem skladby nebo souboru, který chcete přehrát. Zvuk musí být přehráván prostřednictvím audiosystému automobilu.

ČTĚTE VÍCE
Metody diagnostiky přítomnosti vzduchu ve spojkovém systému a jejich účinnost

Nyní jste připraveni vychutnat si svou oblíbenou hudbu nebo audioknihy na cestách v autě pomocí pohodlné funkce vstupu AUX vašeho audiosystému automobilu.

Populární způsoby využití AUX v autě

Популярные способы использования AUX в машине

Většina vozů má AUX vstup, který umožňuje připojit externí zařízení a používat je k poslechu hudby nebo jiného zvukového obsahu. Zde je několik oblíbených způsobů, jak používat AUX v autě:

1. Připojení smartphonu nebo přehrávače

Pomocí kabelu AUX můžete připojit svůj chytrý telefon nebo přehrávač k audio systému automobilu. To vám umožní poslouchat vaši oblíbenou hudbu nebo audioknihy při cestování na dlouhé vzdálenosti nebo v dopravních zácpách.

2. Připojení navigačního systému

Pokud má váš navigační systém audio výstup, můžete k připojení navigačního zařízení použít vstup AUX v autě. To vám umožní slyšet pokyny hlasového průvodce prostřednictvím reproduktorů automobilu, takže vaše cesta bude bezpečnější a pohodlnější.

3. Připojení přenosných reproduktorů

Vstup AUX v autě lze využít i pro připojení přenosných reproduktorů nebo audiosystémů. Toto je vhodné řešení, pokud chcete uspořádat hudební doprovod pro venkovní rekreaci nebo piknik.

Je důležité si uvědomit, že kabel AUX musí být kompatibilní s vaším zařízením a autorádiem. Dbejte také na kvalitu zvuku a nezapomeňte správně nastavit hlasitost pro pohodlný poslech.

Použitím AUX v autě si můžete během svých cest užívat svou oblíbenou hudbu nebo jiný audio obsah, díky čemuž budou příjemnější a zábavnější.

Video:

jak udělat Bluetooth v autě přes AUX

Co dělat, když AUX nefunguje.

AUX DO JAKÉHOKOLI AUTORÁDIA!