Pokud váš alarm řve, může to být důvodem k vážným obavám. Koneckonců to naznačuje, že s vaším autem není něco v pořádku. Alarm na dálkové ovládání je způsob, jak vaše auto signalizuje, že může nastat problém.

Nejprve musíte analyzovat signál. Pokuste se určit, odkud přesně zvuk přichází. Možná je to zvuk sirény, který vás informuje o pokusu o krádež. V takovém případě byste měli okamžitě volat policii a dávat si pozor na vhodné osoby.

Další možností jsou problémy s motorem. Vysoká teplota nebo nízký tlak oleje mohou spustit alarm. V takovém případě je nutné zastavit vůz na bezpečném místě a vypnout motor. Doporučuje se zavolat odtahovku a odvézt vůz do nejbližšího servisního střediska k diagnostice a odstranění problému.

Nikdy neignorujte varovné kontrolky, protože mohou signalizovat vážné problémy s vaším vozidlem. Pokud nejste schopni odstranit příčinu úzkosti sami, kontaktujte odborníka. Pouze specialisté budou schopni přesně určit a odstranit příčinu poplachového signálu.

Důvody, proč se autoalarmy spouští

Причины возникновения орения сигнализации у машины

Situace, kdy začne houkat autoalarm, může být docela nepříjemná a způsobit znatelnou úzkost. Zjištění příčin tohoto problému vám umožní se s ním vyrovnat a vyhnout se podobným situacím v budoucnu.

Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč může autoalarm začít řvát:

1. Porušení celistvosti dveří nebo oken

Jedním z nejčastějších důvodů spuštění alarmu je vloupání nebo pokus o vloupání do auta. Pokud alarm zkontroluje neporušenost dveří a oken a zjistí, že byly rozbité, zazní a zní.

2. Nesprávné odjištění alarmu

Pokud byl alarm aktivován a poté deaktivován bez použití správného kódu nebo klíče, může začít křičet, aby varoval před možným pokusem o neoprávněný vstup.

3. Problémy s elektrickým systémem vozu

Autoalarm je připojen k elektrickému systému vozu a některé problémy s tímto systémem mohou způsobit jeho vypnutí. Spuštění alarmu může způsobit například zkrat, nesprávné připojení nebo problémy s baterií.

4. Narušení ochranného perimetru

Některé alarmy mají funkci obvodové ochrany, která monitoruje oblast kolem vozidla a detekuje blízkou přítomnost objektu nebo pohybu. Pokud se někdo dostane příliš blízko k autu nebo se v jeho bezprostřední blízkosti pohybuje, může se spustit alarm.

ČTĚTE VÍCE
Jak dlouho autu vydrží nové brzdové destičky a jak je správně vybrat?

Toto není úplný seznam důvodů, proč se autoalarmy spouští, ale tyto faktory jsou nejčastější. Pokud se alarm spustí, měli byste zkontrolovat integritu vozu, ujistit se, že byl alarm správně odstraněn, a v případě potřeby kontaktovat specialisty, aby problém identifikovali a odstranili.

Co dělat, když se alarm spustí kvůli problémům s motorem?

Что делать если срабатывает сигнализация из-за проблем с двигателем?

1. Zkontrolujte hladinu motorového oleje.

Příliš málo nebo příliš mnoho oleje může způsobit poruchu motoru, což má za následek alarm. Zkontrolujte hladinu a v případě potřeby doplňte nebo vyměňte olej.

2. Otevřete kapotu a rozhlédněte se po motoru.

Můžete vidět přetržený řemen, přerušený kabel nebo jiné problémy, které by mohly způsobit spuštění alarmu. Pokud nemůžete problém vyřešit sami, kontaktujte odborníka.

3. Zkontrolujte hladinu chladicí kapaliny.

Nedostatek chladicí kapaliny může vést k přehřátí motoru a v důsledku toho k alarmu. Zkontrolujte hladinu chladicí kapaliny a v případě potřeby ji doplňte.

4. Nastartujte motor a zkontrolujte zapalování.

Nesprávné zapalování může spustit alarm. Zkontrolujte, zda jsou všechny zapalovací svíčky v dobrém stavu a v případě potřeby je vyměňte.

5. Kontaktujte odborníka.

Pokud nemůžete určit důvod alarmu nebo nemůžete problém s motorem vyřešit sami, je lepší kontaktovat zkušeného automechanika. Specialista vám pomůže diagnostikovat a opravit problém, čímž zabrání možnému vážnému poškození.

Jak vyřešit problémy s autoalarmy?

Как устранить возникшие проблемы с сигнализацией автомобиля?

Pokud váš autoalarm řve, může to mít několik důvodů. Než si budete dělat starosti, vyzkoušejte následující:

1. Zkontrolujte dálkové ovládání:

Ujistěte se, že baterie v dálkovém ovladači není vybitá. Pokud baterie není dostatečně nabitá, vyměňte ji za novou. Zkuste budík aktivovat znovu.

2. Zkontrolujte dveře a okna:

Ujistěte se, že všechny dveře a okna vašeho vozidla jsou správně zavřené. I malá mezera může způsobit, že alarm začne houkat. Pevně ​​zavřete všechny dveře a okna a zkontrolujte, zda se poté alarm nespustí.

3. Zkontrolujte baterii:

Pokud není autobaterie dostatečně nabitá, může to způsobit spuštění alarmu. Připojte auto k nabíječce a nechte baterii plně nabít. Poté zkontrolujte, zda není problém s alarmem.

4. Zkontrolujte vodiče a připojení:

Čas od času se může alarm spustit kvůli uvolněným vodičům. Zkontrolujte kabely a spoje z hlediska koroze a poškození. Pokud zjistíte poškození, vyměňte poškozené vodiče nebo spoje.

ČTĚTE VÍCE
Je možné v Německu řídit auto s pravostranným řízením? Běžné mýty, pravidla a rysy

5. Kontaktujte odborníka:

Pokud problémy s alarmem nelze vyřešit vlastními silami, doporučujeme kontaktovat odborníka. Ten provede podrobnější diagnostiku poplašného systému a provede potřebné opravy.

Pamatujte, že autoalarm, který se neustále spouští, může být známkou vážného problému a vyžaduje okamžitou pozornost. Pokud problém přetrvává, neodkládejte kontakt na odborníka.

Video:

Aligátorový alarm. Panický režim. Jak zabezpečit auto

Alarm se sám spustí, alarm nefunguje

Funkce alarmu Starline | O tomhle ti neřeknou