Mercedes je název slavné německé automobilové značky, která vyrábí prémiová auta. Ale jak se dostalo tak jedinečnému názvu této značce?

Ukazuje se, že slovo Mercedes má řecké kořeny a překládá se jako „milost“ nebo „dobromyslný“. Tento název byl vybrán na počest dcery rakouského podnikatele Emilie Jansen – Mercedes Hosed. Byla zamilovaná do obchodníka Gottlieba Daimlera, který poté založil společnost na luxusní automobily a stal se jeho manželkou.

Takže slovo Mercedes neoznačuje pouze jméno slavné automobilové značky, ale také symbolizuje lásku a oddanost. Odráží historii a hodnoty, které jsou základem značky, a činí ji jedinečnou od mnoha jiných vozů.

Jak se překládá slovo Mercedes?

Как переводится слово Мерседес?

Překlad slova „Mercedes“ do ruštiny může mít několik možností. Nejznámějším a nejpoužívanějším překladem je však „Mercedes“. Toto slovo je původně španělské dívčí jméno, které znamená „milosrdenství“.

Značka Mercedes získala své jméno po dceři závodního jezdce Emila Jaelenka, která nesla jméno Mercedes. Její jméno bylo vybráno jako jméno automobilky a následně se stalo světově proslulým.

Přestože si slovo „Mercedes“ v ruštině zachovalo svůj původní pravopis, foneticky se přiblížilo ruskému jazyku a vyslovuje se jako „Mercedes“ s důrazem na poslední slabiku.

Analýza překladu

Анализ перевода

Podobně jako u jiných jmen a značek, které zachovávají původní ruský pravopis, překlad „Mercedes“ také zachovává původní pravopis, aby byla zachována a rozpoznána značka.

Volba překladu při zachování původního pravopisu nám také umožňuje zdůraznit prestiž a mezinárodní renomé značky Mercedes na ruském trhu.

Historie vzniku názvu společnosti

Jméno společnosti Mercedes má dlouhou a zajímavou historii původu. Je spojena se jménem Emila Jellicha, který byl obchodníkem s kávou v Německu.

V roce 1890 se Jellich seznámil s paní Mercedes Joseliar, krásnou Španělkou, která byla dcerou bohatého pěstitele kávy. Milenci se vzali a Emil Jellich se rozhodl zasvětit svou novou automobilku své manželce Mercedes.

Jméno Mercedes mělo pro Jellicha zvláštní význam. Svou společnost tak pojmenoval na počest své manželky, nejen proto, že to byla žena, kterou miloval, ale také proto, že měla vytříbené a vznešené jméno, které se dokonale hodilo pro prestižní vozy.

ČTĚTE VÍCE
Proč po výměně radiátoru fouká studený vzduch?

Název „Mercedes“ se ukázal jako velmi úspěšný a snadno zapamatovatelný a po krátké době se společnost začala spojovat s vysokou kvalitou a statusem. Tato značka se na trhu pevně etablovala a Mercedes je stále považován za jednu z nejznámějších a nejprestižnějších automobilových značek na světě.

Význam slova Mercedes

Toto jméno pochází ze španělského slova „merced“, což znamená „shovívavost“ nebo „milosrdenství“.

Jméno „Mercedes“ je převzato z náboženské historie a je v katolické tradici spojeno se jménem bohyně milosrdenství Mercedes.

Použití tohoto jména v názvu automobilové značky jí dodává eleganci, luxus a symbolizuje vysokou kvalitu a bohatou historii.

Dnes je Mercedes jednou z nejznámějších a nejprestižnějších značek automobilů, která je známá svými vysokými technickými vlastnostmi a inovativním vývojem.

Slovo Mercedes v moderním světě

Слово Мерседес в современном мире

Původ slova Mercedes

Slovo „Mercedes“ je řeckého původu. Je to ženská podoba jména „Merkur“, které bylo ve starověké řecké mytologii božstvem obchodu, krádeží a cestování. Zakladatelé společnosti Mercedes-Benz si pravděpodobně vybrali tento název pro svou značku, aby zdůraznili spojení s pohybem, obchodem a pokrokem.

Význam slova Mercedes

Значение слова Мерседес

Slovo „Mercedes“ je obtížné jednoznačně přeložit do ruštiny, protože jde o vlastní podstatné jméno a vypůjčené z jiného jazyka. Můžeme však předpokládat, že má význam „komerční pohyb“ nebo „obchodní cesta“.

jazyk Překlad
Английский Mercedes
Немецкий Mercedes
francouzský Mercedes

Slovo „Mercedes“ se stalo nejen názvem značky automobilů, ale částečně ztratilo svůj význam – původ a stalo se symbolem prestiže, postavení a úspěchu. Stala se ztělesněním vysokých standardů kvality a technické dokonalosti v automobilovém průmyslu.

Video:

W211 Jak změnit jazyk na řídicím panelu? Mercedes 2.7cdi

Vše, co potřebujete vědět o Mercedes AMG. Kompletní analýza technologie

Korán v ruštině | Překlad Koránu do ruské súry od 1 do 24 | Korán | Korán