V moderním světě se smartphony založené na operačním systému Android staly našimi spolehlivými pomocníky. Používáme je pro komunikaci, navigaci a zábavu v každém kroku našeho každodenního života. Nabízí se však otázka, jak propojit androida s autem? V tomto článku se podrobně podíváme na všechny možnosti a způsoby připojení zařízení Android k vašemu automobilu.

První metodou je připojení přes USB kabel. Moderní stroje mají obvykle port USB, který lze použít k připojení zařízení Android. Stačí vzít kabel USB, zapojit jej do portu v autě a druhý konec zapojit do smartphonu nebo tabletu Android. Poté by mělo být vaše zařízení rozpoznáno jako externí disk.

Pokud váš stroj nemá USB port nebo je nefunkční, můžete použít jiný nástroj – Bluetooth. Chcete-li to provést, musíte se ujistit, že vaše auto má podporu Bluetooth. Dále na svém zařízení Android zapněte Bluetooth a nastavte jej do režimu párování. Poté zapněte Bluetooth na autě a najděte své zařízení v seznamu dostupných zařízení. Vyberte své zařízení a spárujte jej. Jakmile je spojení navázáno, můžete své zařízení Android používat k přehrávání hudby nebo k telefonování prostřednictvím autorádia.

Existují také speciální zařízení pro připojení zařízení Android k automobilu. Jmenují se Android Auto a jsou podporovány v některých modelech automobilů. Chcete-li používat Android Auto, musíte si do zařízení Android nainstalovat speciální aplikaci a připojit ji k autu přes USB. Poté můžete pomocí Android Auto přistupovat k navigaci, hudbě, zprávám a dalším aplikacím v zařízení Android, aniž byste spustili oči z vozovky.

Připojení Androidu k autu: snadné pokyny

Подключение андроид к машине: легкие инструкции для исполнения

Připojení zařízení Android k vašemu automobilu může být velmi užitečným a pohodlným doplňkem vašeho systému automobilu. Tento článek vám poskytne podrobné pokyny, jak na to.

Prvním krokem k připojení zařízení Android k autu je zkontrolovat, zda vaše zařízení podporuje funkci připojení do auta. Většina nových modelů Android má tuto funkci v nastavení zařízení.

Jakmile ověříte, že se vaše zařízení může připojit k autu, musíte na zařízení zapnout Bluetooth. Chcete-li to provést, přejděte do části nastavení a najděte kartu „Bluetooth“. Ujistěte se, že je Bluetooth zapnuto.

Po zapnutí Bluetooth v zařízení zapněte Bluetooth v autě. Tlačítko pro zapnutí Bluetooth se obvykle nachází na volantu nebo ovládacím panelu automobilu.

Nyní na svém zařízení Android vyhledejte seznam dostupných zařízení Bluetooth a vyberte svůj stroj. Pokud jsou všechna nastavení správně nastavena, zařízení se úspěšně připojí.

Musíte však také spárovat svá zařízení Bluetooth. Chcete-li to provést, zadejte kód PIN, který se zobrazí na obrazovce s informacemi o vozidle.

Jakmile je vaše zařízení Android úspěšně připojeno k vozidlu, můžete přehrávat hudbu, přijímat hovory a využívat další funkce zařízení prostřednictvím Android Auto na multimediální obrazovce automobilu.

Nyní jste připraveni užít si pohodlí, které nabízí připojení vašeho Androidu k vašemu automobilu. Udělejte svou jízdu bezpečnější a pohodlnější s novým přírůstkem do systému vašeho auta!

Krok 1: Připravte zařízení

Шаг 1: Подготовка устройств

Před připojením smartphonu nebo tabletu Android k autu budete muset provést několik přípravných kroků.

ČTĚTE VÍCE
Může být čistý elektrolyt bezpečně použit v baterii - dopad na účinnost a problémy bez rozpouštědla

1. Zkontrolujte, zda máte potřebné kabely a příslušenství

Ujistěte se, že máte potřebné kabely pro připojení zařízení Android k autu. Obvykle se jedná o kabel USB nebo zařízení Bluetooth.

2. Nainstalujte do auta příslušnou aplikaci

Vaše auto může vyžadovat instalaci speciální aplikace pro připojení zařízení Android. Zjistěte více o podporovaných aplikacích a nainstalujte je do multimediálního centra nebo navigačního systému automobilu.

3. Aktualizujte operační systém na svém zařízení Android

Chcete-li se vyhnout problémům s kompatibilitou, ujistěte se, že vaše zařízení Android používá nejnovější verzi operačního systému. Zkontrolujte aktualizace v části Nastavení vašeho zařízení.

4. Uložte důležitá data a vytvořte záložní kopii

Před připojením zařízení Android ke stroji se doporučuje uložit si důležitá data a vytvořit záložní kopie, aby nedošlo k jejich ztrátě nebo poškození v případě jakéhokoli problému.

5. Povolte režim vývojáře na zařízení Android

Některé funkce připojení zařízení Android k počítači mohou vyžadovat povolení režimu vývojáře. Chcete-li povolit tento režim, přejděte na svém zařízení do Nastavení, vyberte O telefonu nebo O tabletu a poté několikrát klepněte na Číslo sestavení, dokud neuvidíte oznámení o povolení režimu vývojáře.

Podle těchto jednoduchých kroků jste připraveni připojit své zařízení Android k autu a užívat si nové funkce a funkce!

Krok 2: Nainstalujte požadované aplikace

Шаг 2: Установка необходимых приложений

Po úspěšném připojení vašeho Android zařízení k automobilu je čas nainstalovat potřebné aplikace, které vám umožní plně využívat všechny možnosti vašeho zařízení v autě.

První aplikací, kterou potřebujete, je Android Auto, která vám umožní spárovat vaše zařízení s autem a využívat jeho funkce prostřednictvím multimediálního systému vozu. Android Auto si můžete stáhnout z Google Play a nainstalujte jej do svého zařízení.

Kromě toho budete potřebovat navigační aplikaci. Mapy Google jsou jednou z nejoblíbenějších možností a dobře se integrují se systémem Android Auto. Mapy Google si můžete stáhnout z Google Play a nainstalujte jej do svého zařízení.

Chcete-li na cestách poslouchat hudbu nebo audioknihy, budete potřebovat mediální aplikaci. Hudba Google Play nabízí široký výběr skladeb a alb a také umožňuje vytvářet seznamy skladeb. Hudbu Google Play si můžete stáhnout z Google Play a nainstalujte jej do svého zařízení.

ČTĚTE VÍCE
Jak rozpoznat známky zablokování automatické převodovky?

A konečně, pokud potřebujete přijímat nebo volat na cestách, budete potřebovat aplikaci pro telefonování. Google Duo a Skype jsou oblíbené aplikace pro videohovory, které také umožňují uskutečňovat hlasové hovory. Google Duo si můžete stáhnout z Google Play a nainstalujte jej do svého zařízení. Skype lze stáhnout z Google Play.

Po nainstalování všech potřebných aplikací budete připraveni využívat všechny možnosti vašeho zařízení Android ve vašem autě a vaše cesta bude ještě pohodlnější a pohodlnější.

Krok 3: Připojte se přes Bluetooth nebo USB

Шаг 3: Подключение через Bluetooth или USB

Jakmile připravíte své zařízení Android a auto, můžete se začít připojovat přes Bluetooth nebo USB. V tomto kroku se podíváme na obě možnosti.

Připojení přes Bluetooth

Подключение через Bluetooth

1. Zapněte Bluetooth na svém zařízení Android a autě. Na zařízení Android otevřete Nastavení a najděte sekci Bluetooth. Zapněte jej a ujistěte se, že je vaše zařízení viditelné pro ostatní zařízení.

2. V autě najděte na multimediálním systému tlačítko „Bluetooth“ nebo „Párování“. Klikněte na něj a podle pokynů na obrazovce nastavte nové zařízení.

3. Jakmile auto detekuje vaše zařízení Android, vyberte jej ze seznamu dostupných zařízení. Možná budete muset zadat heslo nebo přístupový kód zobrazený na obrazovce vozidla.

4. Po úspěšném připojení přes Bluetooth budete moci přehrávat hudbu, používat hlasové příkazy a ovládat některé funkce svého zařízení Android prostřednictvím multimediálního systému vozu.

USB připojení

Подключение через USB

1. Připojte své zařízení Android k systému automobilu pomocí kabelu USB.

2. Ve vašem autě se může objevit vyskakovací okno s žádostí o povolení přístupu k vašemu zařízení. Nechte to.

3. Po navázání připojení USB bude vaše zařízení Android připojeno jako úložné zařízení. Prostřednictvím multimediálního systému vozu budete moci přistupovat k souborům a využívat některé funkce zařízení.

Upozorňujeme, že dostupné funkce a konektivita se mohou lišit v závislosti na značce vozidla, modelu a verzi operačního systému Android.

Výhody připojení přes Bluetooth Výhody připojení přes USB
– Bezdrátové připojení – Stabilnější připojení
– Přehrávání hudby pomocí autorádia — Rychlý přenos dat
— Ovládání některých funkcí zařízení pomocí volantu vozu — Snadné použití díky přímému připojení
ČTĚTE VÍCE
Je možné nainstalovat dešťové čidlo do vašeho domu nebo bytu a jak se to dělá?

Video:

Nastavení telefonu pro přehrávání hudby v autě přes USB

ANDROID DO STANDARDNÍHO AUTORÁDIA za 5 minut ⚠️ Recenze CarlinKit Android Auto již není potřeba⚡️

Jak aktivovat Android Auto ZDARMA? Yandex Navigator, Youtube, Telegram v autě