S chladnějším počasím je obzvláště důležité mít spolehlivý ostřikovač čelního skla pro váš vůz. Pomůže zbavit se nečistot, prachu a sněhu, které mohou výrazně zhoršit viditelnost na silnici. Místo nákupu hotových řešení si můžete vyrobit vlastní zimní myčku skla. Jedná se o jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak ušetřit peníze a mít jistotu v kvalitě použitých materiálů.

K přípravě zimního čističe skel budete potřebovat následující přísady:

 • Čistič skla;
 • Ethylalkohol (v rozmezí 10-20 %);
 • Bělidlo nebo prostředek na mytí nádobí;
 • Destilovaná voda.

Smíchejte čistič skla s alkoholem a přidejte malé množství bělidla nebo prostředku na mytí nádobí. Poté přidávejte destilovanou vodu, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Před použitím na autě nezapomeňte výslednou směs vyzkoušet na skle. Je také třeba připomenout, že pračku je třeba pravidelně měnit, aby během velkých mrazů nezamrzla.

Jak si vytvořit vlastní zimní myčku skla?

V zimním období je obzvláště důležité mít účinný ostřikovač čelního skla, který zajistí dobrou viditelnost na silnici. Standardní myčky si ne vždy poradí s odstraňováním soli, nečistot a ledu. Proto vám řekneme, jak si vyrobit vlastní zimní myčku skla vlastníma rukama.

1. Uděláme základ podložky

Nejprve je třeba připravit základní složení podložky. Budete potřebovat:

 • 0,5 litru isopropylalkoholu;
 • 0,5 litrů vody;
 • 1 lžička tekutého mýdla na nádobí.

Smíchejte všechny ingredience v těsně uzavřené nádobě a protřepejte, dokud se dobře nespojí. Připraveno! Vaše základní složení pračky je připraveno k použití.

2. Přidejte nemrznoucí směs

Aby byla pračka mrazuvzdorná, přidejte do základny úměrné množství nemrznoucí směsi. Obvykle stačí 1 mililitrů nemrznoucí směsi na 200 litr základny. Důkladně promíchejte kompozici.

Je důležité, aby se: Upozorňujeme, že různé typy nemrznoucí směsi mohou mít různé koncentrace, proto se řiďte pokyny na obalu, abyste zajistili správné dávkování nemrznoucí směsi.

3. Přidejte kapalinu do ostřikovače do nádržky

3. Доливаем омыватель в бачок

Poté, co připravíte základnu ostřikovače se všemi potřebnými přísadami, zbývá jej pouze přidat do nádržky vašeho vozu. Nezapomeňte zkontrolovat, zda máte v nádržce dostatek kapaliny do ostřikovačů a v případě potřeby doplnit novou kapalinu.

Nyní máte svůj vlastní zimní ostřikovač oken, který vám pomůže udržet vynikající viditelnost i v nejchladnějších dnech!

Neobvyklé způsoby, jak si vyrobit vlastní myčku skla

Необычные способы сделать омыватель стекла своими руками

Přírodní ingredience

Jedním z neobvyklých způsobů, jak vytvořit myčku skla, je použití přírodních přísad, jako je ocet a ovladač. Smíchejte 1/4 šálku octa s 3/4 šálku vody a přidejte několik kapek tekutého saponátu. Toto řešení pomůže odstranit sůl a další nečistoty z vašeho skla.

ČTĚTE VÍCE
Kompletní návod – jak získat náhradu za nezákonnou pokutu bez zbytečných trápení a nervů

Ořech

Dalším neobvyklým způsobem výroby myčky skla je použití vlašských ořechů. Rozlomte ořech a odstraňte vnitřní dužinu. Tuto dužinu vložte do nádoby s vodou a nechte několik hodin louhovat. Poté použijte tento nálev jako čistič skla.

Pokud máte zájem vyrobit si vlastní čistič skla, experimentujte s různými přísadami a metodami, abyste našli to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Pamatujte, že bezpečnost by měla být vaší první prioritou, proto vždy zkontrolujte kompatibilitu přísad s vaším vozidlem a dodržujte návod k použití. Užijte si čistá okna a bezpečnou jízdu!

Jednoduché recepty na domácí zimní čistič skla

Простые рецепты для домашнего зимнего омывателя стекла

V zimě, kdy jsou silnice pokryté sněhem a solí, je třeba dbát především na to, aby okna auta byla čistá. K tomu můžete použít domácí zimní mytí, které jste si sami připravili. Zde je několik jednoduchých receptů, které vám s tím pomohou.

Recept č. 1: Lihová pračka

Рецепт №1: Спиртовой омыватель

K přípravě alkoholového čističe budete potřebovat následující přísady:

 • 1 litr vody;
 • 50 gramů modrého alkoholu;
 • 1 lžička tekutého mýdla.

Smíchejte všechny ingredience v plastové láhvi a promíchejte. Výsledný přípravek pak nalijte do rozprašovače a použijte k čištění skel auta.

Recept č. 2: Myčka octa

Рецепт №2: Уксусный омыватель

K výrobě octového čističe budete potřebovat následující přísady:

 • 1 litr vody;
 • 100 mililitrů octa;
 • 1 lžička cukru;
 • 1 lžička tekutého mýdla.

Všechny ingredience smíchejte v plastové láhvi a dobře protřepejte. Výsledný produkt poté nalijte do rozprašovače a naneste na skla auta. Otřete měkkým hadříkem nebo houbou.

Experimentovat můžete i se složením ostřikovače, přidáním mentolového alkoholu nebo citronové šťávy pro aroma. Hlavní věcí je nezapomenout na proporce, aby nedošlo k poškození skel auta a zajistili dobrou viditelnost při jízdě.

Doufáme, že vám tyto jednoduché recepty pomohou vyrobit si vlastní domácí zimní čistič skla!

Video:

POKUD TO UDĚLÁTE, SKLO ZA PÁR MINUT ROZTAJE

Co dělat, když je nemrznoucí směs v nádrži zamrzlá. Staromódní 100% metoda.

Ne každý to ví, ne každý to dělá. Nemrznoucí směs z destilované vody pro kutily