V moderním světě zaujala mobilní zařízení v našich životech zvláštní místo. Často je používáme pro zábavu, jako je sledování filmů a televizních seriálů. Někdy si však chcete užít filmové dílo na velké televizní obrazovce. Co když nemáte přístup k Wi-Fi? Nebojte se, v tomto článku se s vámi podělíme o snadný způsob, jak sledovat filmy z telefonu v televizi bez použití Wi-Fi.

Nejprve budete potřebovat kabel HDMI. Jedná se o standardní kabel, který se používá pro přenos audio a video signálů. Má dva konektory HDMI, které se připojují k vašemu telefonu a televizoru. V závislosti na modelu vašeho telefonu budete možná potřebovat adaptér pro konektor USB-C nebo Lightning.

Připojení kabelu k televizoru je snadné – vyhledejte port HDMI na zadní nebo boční straně televizoru a zapojte kabel. Poté připojte druhý konec k telefonu. Nezapomeňte na televizoru vybrat zdroj signálu – to se obvykle provádí pomocí dálkového ovladače.

Jak připojit telefon k televizoru bez Wi-Fi: recenze a tipy

Někdy potřebujete sledovat filmy nebo prohlížet fotografie z telefonu na velké televizní obrazovce. Bez připojení k Wi-Fi se to však může zdát nemožné. Nebojte se, máme řešení!

1. Pomocí kabelu HDMI

Jedním z nejjednodušších a nejspolehlivějších způsobů připojení telefonu k televizoru bez Wi-Fi je použití kabelu HDMI. K tomu budete potřebovat HDMI kabel a HDMI adaptér pro váš telefon. Jednoduše připojte jeden konec kabelu HDMI k televizoru a druhý k adaptéru HDMI, který se zase připojí k telefonu. Poté můžete streamovat zvuk a video z telefonu do televizoru a užívat si sledování oblíbených filmů.

2. Pomocí kabelu MHL

2. Использование кабеля MHL

Pokud váš telefon nepodporuje připojení HDMI, můžete použít kabel MHL. MHL je adaptér, který vám umožňuje streamovat zvuk a video z vašeho mobilního zařízení do vašeho televizoru. Budete potřebovat speciální MHL kabel, který se připojí k vašemu mobilnímu zařízení a má výstup HDMI pro připojení k vašemu televizoru. Stačí připojit kabel MHL k telefonu a televizoru, vybrat odpovídající vstup HDMI na televizoru a můžete sledovat filmy a fotografie z telefonu na televizoru.

Připojení telefonu k televizoru bez Wi-Fi je tedy možné pomocí kabelů HDMI nebo MHL. Vyberte si řešení, které je pro vás to pravé, a užijte si sledování filmů a fotografií z pohodlí obrazovky telefonu na velké obrazovce televizoru.

ČTĚTE VÍCE
Jak masážní křeslo pomáhá léčit různé nemoci a zlepšovat celkové zdraví
Výhody HDMI kabel MHL kabel
Snadné připojení + +
Kvalita zvuku a videa + +
Kompatibilní se širokou škálou zařízení + +
Cena +

Při výběru kabelu pro připojení telefonu k televizi bez Wi-Fi věnujte pozornost kompatibilitě vašeho telefonu s kabelem a kvalitě přenosu zvuku a obrazu. Zvažte také cenu kabelu a jeho odolnost. Dodržováním jednoduchých tipů můžete pohodlně sledovat filmy z telefonu na televizoru bez použití Wi-Fi.

Co potřebujete k připojení telefonu k televizi bez Wi-Fi?

Что нужно для подключения телефона к телевизору без Wi-Fi?

Abyste mohli sledovat filmy z telefonu na televizi bez Wi-Fi, budete potřebovat několik věcí:

1. HDMI kabel

1. Кабель HDMI

Musíte si zakoupit kabel HDMI, který je podporován mobilním zařízením i televizorem. Kabel HDMI zajistí přenos obrazového a zvukového signálu mezi vaším telefonem a televizorem.

2.Adaptér

2. Адаптер

Pokud váš telefon nemá výstup HDMI, budete potřebovat speciální adaptér, který vám umožní připojit zařízení ke kabelu HDMI. Adaptér se může lišit v závislosti na typu portu, který máte v telefonu.

Poznámka: Při výběru adaptéru věnujte pozornost jeho kompatibilitě s vaším mobilním zařízením.

3. HDMI konektor na TV

3. Разъем HDMI на телевизоре

Ujistěte se, že váš televizor má konektor HDMI. Většina moderních televizorů má porty HDMI, ale některé starší modely nemusí.

Je důležité, aby se: Pokud má váš televizor k dispozici pouze jeden port HDMI, ujistěte se, že je k němu možné připojit telefon.

Jakmile budete mít veškeré potřebné vybavení, můžete zahájit proces připojení telefonu k televizoru bez Wi-Fi. V případě potřeby připojte kabel HDMI k telefonu a televizoru pomocí adaptéru. Poté na televizoru vyberte příslušný vstupní zdroj (HDMI) a na televizoru uvidíte obraz z vašeho telefonu. Nyní si můžete vychutnat sledování filmů z telefonu na velké obrazovce!

Jak používat kabel USB ke sledování filmů z telefonu na televizoru?

Pokud nemáte přístup k Wi-Fi nebo chcete sledovat filmy z telefonu na televizi bez použití bezdrátové sítě, můžete použít datový kabel USB. Jedná se o jednoduchý a pohodlný způsob, jak připojit telefon k televizoru a vychutnat si kvalitní filmy na velké obrazovce.

Krok 1: Ujistěte se, že váš televizor a telefon podporují USB

Шаг 1: Убедитесь в наличии поддержки USB на вашем телевизоре и телефоне

Krok 2: Připojte telefon k televizoru pomocí kabelu USB

Připojte jeden konec kabelu USB k portu USB na televizoru a druhý konec k portu USB na telefonu. Ujistěte se, že je kabel USB zcela zasunut do obou zařízení.

ČTĚTE VÍCE
Proč je bezkontaktní zapalování nejlepší volbou pro váš vůz?

Krok 3: Nastavte v telefonu datový režim

V telefonu otevřete oznamovací panel a vyhledejte možnost „Připojení USB“ nebo „Režim přenosu dat“. Vyberte tuto možnost a nastavte režim přenosu dat.

Pokud váš telefon takovou možnost nenabízí, můžete přejít do nastavení telefonu a najít tam podobnou možnost.

Krok 4: Ovládání přehrávání na TV

Шаг 4: Управление воспроизведением на телевизоре

Nyní byste měli vidět obrazovku vašeho telefonu zobrazenou na vašem televizoru. Pomocí dálkového ovladače televizoru můžete ovládat přehrávání filmu, jako byste jej sledovali na telefonu. Upravte hlasitost, převiňte, pozastavte a přehrávejte filmy, jak chcete.

Upozorňujeme, že ne všechny telefony podporují přenos videa pomocí kabelu USB. Zkontrolujte specifikace svého telefonu nebo se podívejte do dokumentace, zda váš telefon tuto funkci podporuje.

Když použijete kabel USB ke sledování filmů z telefonu na televizoru, můžete si vychutnat vysoce kvalitní sledování na velké obrazovce bez použití Wi-Fi. Jedná se o pohodlný a cenově dostupný způsob připojení, který vám umožní snadno nastavit připojení a vychutnat si filmy z telefonu.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí kabelu HDMI?

Pokud máte kabel HDMI, můžete snadno připojit telefon k televizi a užívat si sledování filmů a videí na velké obrazovce. Zde jsou podrobné pokyny:

  1. Ujistěte se, že váš televizor a telefon podporují připojení HDMI. Televizory mají většinou HDMI vstup a většina moderních smartphonů má HDMI výstup.
  2. Připojte jeden konec kabelu HDMI k výstupu HDMI na telefonu a druhý konec ke vstupu HDMI na televizoru.
  3. Vyberte vstupní režim na televizoru, který odpovídá portu HDMI, ke kterému jste připojili kabel.
  4. Odemkněte telefon, abyste se ujistili, že vysílá signál do vašeho televizoru.
  5. V případě potřeby upravte rozlišení na televizoru. Ve většině případů se rozlišení automaticky přizpůsobí vašemu televizoru, ale pokud zaznamenáte špatnou kvalitu obrazu, zkuste rozlišení změnit pomocí nastavení v telefonu.
  6. Otevřete v telefonu filmovou aplikaci a vyberte film nebo video, které chcete sledovat.
  7. Pomocí dálkového ovládání televizoru si vychutnáte film na velké obrazovce.

Nyní máte snadný a pohodlný způsob, jak sledovat filmy z telefonu na televizoru pomocí kabelu HDMI. Vychutnejte si své oblíbené filmy a videa na velké obrazovce bez Wi-Fi!

ČTĚTE VÍCE
Princip činnosti ruční brzdy a její role při zajišťování bezpečnosti vozidla

Video:

Jak připojit smartphone k televizi? BEZ DRÁTU

Jak připojit telefon k televizi, připojit smartphone USB HDMI Wi-Fi Direct DLNA Miracast AirPlay

Vše o CHROMECAST na příkladu Haier 55 Smart TV BX | Android TV | AirScreen | Duplikování obrazovky