Autobaterie je hlavním zdrojem energie, který napájí všechna elektrická zařízení v autě. Co ale dělat, když baterie dochází a nabíječka není po ruce?

Nezoufej! Existují způsoby, jak efektivně nabíjet baterii bez speciálního vybavení. V tomto článku se podíváme na několik lifehacků, které vám pomohou vypořádat se s problémem vybité baterie.

Prvním způsobem je použití jiného auta. K tomu budete potřebovat kabely pro propojení dvou vozů a pomoc řidiče druhého vozu. Před nabíjením se ujistěte, že jsou obě vozidla v neutrálním režimu a jsou vypnutá. Poté připojte kabely k bateriím tak, aby kladné a záporné póly odpovídaly. Poté nastartujte motor auta, který bude sloužit jako zdroj nabíjení, a nechte jej několik minut běžet. Poté zkuste nastartovat auto. Pokud je vše provedeno správně, baterie by měla být nabitá a připravená k provozu.

Jak nabíjet autobaterii bez nabíječky

Как зарядить аккумулятор автомобиля без зарядного устройства

Autobaterie se může vybít v tu nejméně vhodnou chvíli a v tuto chvíli nemusí být po ruce nabíječka. Ale nezoufejte! Existuje několik způsobů, jak nabíjet baterii bez speciálního vybavení.

Metoda 1: Použití náhradní baterie

Pokud máte přístup k jinému vozidlu s funkční baterií, můžete použít tuto metodu. Musíte připojit vodiče ke kladnému a zápornému pólu baterií obou vozů. Poté nastartujte auto a nechte jej několik minut běžet na volnoběh, aby se nabila vybitá baterie. Poté budete moci nastartovat své auto.

Metoda 2: Použití nabíječky z domácí zásuvky

Pokud máte přenosnou nabíječku určenou pro použití doma, můžete ji použít k nabíjení autobaterie. Připojte kladný vodič ke kladnému pólu baterie a záporný vodič k zápornému pólu. Poté zapojte nabíječku do zásuvky a nechte baterii, aby se plně nabila.

Metoda 3: Použití motoru automobilu

Pokud máte možnost, můžete k nabíjení baterie použít motor vašeho auta. Při tom musíte být opatrní, abyste zajistili, že motor je v neutrálu a není skřípnutý nebo zablokovaný. Připojte kladný vodič ke kladnému pólu baterie a záporný vodič ke kovovému povrchu motoru. Poté nastartujte auto a nechte jej běžet 10-20 minut, aby se baterie nabila.

Je důležité si pamatovat, že všechny tyto metody mohou dočasně nabít baterii, ale nejsou dlouhodobým řešením vybité baterie. Pokud se vaše baterie často vybíjí, může být užitečné kontaktovat odborníka, aby provedl diagnostiku a výměnu baterie.

Způsoby nabíjení baterie bez nabíječky

Способы зарядки аккумулятора без зарядного устройства

1. Použití silného zdroje proudu. K tomu můžete použít jiné auto, které má funkční baterii. Připojte kabely od svorek jednoho vozu ke svorkám baterie druhého. Ujistěte se, že kladné (+) kabely jsou připojeny ke kladným vývodům baterie a záporné (-) kabely k záporným vývodům. Poté nastartujte běžící vůz a nechte jej několik minut běžet na volnoběh, aby se nabití přeneslo z jedné baterie na druhou.

ČTĚTE VÍCE
Změna tajné kombinace – jak se bezpečně zamknout v autě s bezklíčovým vstupem a ochránit auto před zloději

2. Použití nabíječek pro jiná technická zařízení jako je mobilní telefon nebo notebook. Připojte autobaterii k zařízení pomocí kabelu nebo adaptéru a poté zapojte zařízení do elektrické zásuvky. Nabijte baterii pomocí přídavného zdroje energie.

3. Využití sluneční energie. Pokud máte solární baterii nebo solární panely, můžete tato zařízení použít k nabíjení autobaterie. Připojte solární panel nebo solární panel k baterii pomocí kabelů a poté jej nechte na slunci, aby se nabil.

Vezměte prosím na vědomí: Při použití těchto metod k nabíjení baterie bez nabíječky musíte být opatrní a dodržovat bezpečnostní pokyny, abyste předešli možnému zranění nebo poškození baterie. Uvědomte si také, že tyto metody mohou trvat déle než použití vyhrazené nabíječky.

Pamatujte, že tyto způsoby nabíjení baterie mohou být dočasné a nedoporučují se pro dlouhodobé používání. Pro optimální zdraví baterie je vždy lepší použít vyhrazenou nabíječku.

Domácí hacky pro nabíjení baterie bez nabíječky

Домашние лайфхаки по зарядке аккумулятора без зарядного устройства

Nabíječka autobaterií může být užitečným a pohodlným nástrojem, ale co když ji nemáte nebo nefungujete? V tomto článku se podíváme na několik jednoduchých a cenově dostupných domácích hacků, které vám pomohou nabíjet baterii bez nabíječky.

1. Připojení k jinému vozu

1. Подключение к другому автомобилю

Jedním z nejběžnějších způsobů nabíjení baterie bez nabíječky je použití jiného vozidla. K tomu budete potřebovat:

  • Červené (+) a černé (-) svorky
  • Červené (+) a černé (-) vodiče

Připojte kladný (+) konec prvního vodiče ke kladnému (+) pólu vybité baterie a ke kladnému (+) pólu nabité baterie na druhém vozidle. Poté připojte záporný (-) konec druhého vodiče k zápornému (-) pólu nabité baterie na druhém voze a druhý záporný (-) konec druhého vodiče ke kovové části motoru nebo rámu mrtvé auto. Poté nastartujte motor nabitého vozu a nechte jej několik minut běžet, aby se dobila baterie mrtvého vozu.

2. Použití baterií

2. Использование батареек

Pokud máte několik baterií, můžete je použít k nabíjení baterie. K tomu budete potřebovat:

  • Měnič napětí (můžete si jej sestavit sami nebo zakoupit hotový v obchodě)

Připojte baterie k měniči napětí a nastavte jej na požadované napětí baterie. Poté připojte měnič napětí k autobaterii podle pokynů výrobce. Při správném připojení bude převodník postupně nabíjet baterii.

ČTĚTE VÍCE
Dá se v létě ušetřit palivo a nevytopit interiér auta?

Tyto jednoduché domácí hacky vám mohou pomoci nabít autobaterii, i když nemáte nabíječku. Pamatujte však, že tyto metody mohou být nebezpečné a nesprávné připojení může poškodit baterii nebo vozidlo. Při práci s baterií buďte vždy opatrní a opatrní.

Video:

Jak nabíjet baterii bez nabíječky?

Základní pravidla při nabíjení bezúdržbové baterie

Správné PLNÉ nabití autobaterie. Jak a jak dlouho nabíjet autobaterii.