Tlačítko vyhřívání zadního okna, nainstalované na zadní straně zadního okna vozu, plní důležitou funkci v chladném období. Eliminuje hromadění ledu a námrazy na zadním okně, poskytuje dobrý výhled dozadu a zvyšuje bezpečnost řidiče a cestujících.

Někdy však může nastat situace, kdy přestane fungovat tlačítko vyhřívání zadního okna. Když jej stisknete, nic se nestane a sklo se nerozmrzne. Tento problém často způsobuje podráždění a zmatek.

Důvodů, proč tlačítko vyhřívání zadního okna nefunguje, může být několik. Jednou z nejčastějších je prasklá pojistka. Vůz je vybaven pojistkami, které chrání elektrické obvody před přetížením. Pokud se spálila pojistka zodpovědná za tlačítko vyhřívání zadního okna, tlačítko nemusí fungovat. V takovém případě musíte pojistku vyměnit za novou, kompatibilní.

Proč nefunguje tlačítko vyhřívání zadního okna?

Почему не работает кнопка обогрева заднего стекла?

1. Spálená pojistka

Spálená pojistka je jedním z nejčastějších důvodů nefunkčnosti tlačítka pro odmrazování zadního okna. Pojistka je malá ochranná část, která chrání elektrický obvod před zkratem nebo přetížením. Pokud dojde k přepálení pojistky, do odmrazovače zadního okna nepoteče žádný elektrický proud, což způsobí, že nebude fungovat. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte zkontrolovat pojistku, pokud je spálená, měla by být vyměněna.

2. Přerušení drátu

Dalším důvodem, proč tlačítko vyhřívání zadního okna nefunguje, může být přerušený vodič. Drát se může přetrhnout v důsledku stárnutí, mechanického namáhání nebo nesprávné instalace. Pokud je vodič přerušen, elektrický proud nebude schopen dosáhnout odmrazovače zadního okna. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte najít místo přerušení drátu a obnovit jeho integritu.

3. Vadný odmrazovač zadního okna

3. Неисправный обогреватель заднего стекла

Pokud jsou pojistka a vodič v pořádku, ale tlačítko odmrazovače zadního okna stále nefunguje, může být poškozen samotný odmlžovač zadního okna. Ohřívač se skládá z tenkého vodivého filmu, který je umístěn na skle a zajišťuje jeho ohřev. Pokud je ohřívač poškozen nebo opotřebován, přestane efektivně fungovat nebo dokonce přestane fungovat úplně. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte vyměnit odmrazovač zadního okna.

Pokud jste po kontrole nezjistili žádný z výše popsaných důvodů nefunkčnosti tlačítka vyhřívání zadního skla, doporučuje se obrátit se na odborníka pro podrobnější diagnostiku a řešení problému.

ČTĚTE VÍCE
Kolik stojí připojení zásuvky tažného zařízení s přihlédnutím ke všem funkcím a nutné další práci?

Možné příčiny poruchy

Возможные причины неисправности

Porucha tlačítka vyhřívání zadního okna může být způsobena různými faktory. Níže jsou uvedeny některé z možných důvodů:

1. Poškozená elektroinstalace
2. Přerušení energetického řetězce
3. Porucha relé
4. Problém s pojistkou
5. Špatné spojení mezi tlačítkem a kabeláží
6. Porucha mřížky vyhřívání zadního okna
7. Porucha elektronické řídicí jednotky

Pokud dojde k poruše tlačítka vyhřívání zadního okna, doporučuje se kontaktovat specialistu na auto, aby diagnostikoval a odstranil příčinu poruchy.

Tipy na opravu

Советы по ремонту

1. Zkontrolujte pojistky a relé. Před zahájením oprav se ujistěte, že pojistky a relé ovládající vyhřívání zadního okna jsou v dobrém stavu. Tyto položky najdete v příslušných pokynech v návodu k obsluze vašeho vozidla.

2. Zkontrolujte zapojení. Dalším krokem je kontrola kabeláže, která spojuje systém vyhřívání zadního okna s napájením vozidla. Pečlivě zkontrolujte vodiče, zda nejsou vlhké, poškozené nebo přerušené. Pokud je zjištěno poškození, poškozené vodiče nebo jejich spoje by měly být vyměněny.

3. Zkontrolujte sklo. Měli byste také zkontrolovat samotné zadní okno, zda není poškozené nebo prasklé. Pokud zjistíte poškození, je třeba sklo vyměnit, protože poškození může zabránit normálnímu provozu ohřevu.

4. Zkontrolujte kontakty. Zkontrolujte spojení mezi zadním oknem a kabeláží. Kontakty možná zoxidovaly nebo jejich izolace zeslábla. Vyčistěte kontakty a ujistěte se, že mají dokonalý kontakt.

5. Zkontrolujte spínač. Pokud všechny předchozí kroky nevedly k výsledkům, zkontrolujte spínač zodpovědný za zapnutí vyhřívání zadního okna. Podívejte se do uživatelské příručky nebo ji odneste do certifikovaného autoservisu, kde se dozvíte, jak spínač zkontrolovat a v případě potřeby vyměnit.

Poznámka: Pokud po provedení všech těchto kroků odmlžovač zadního okna stále nefunguje, doporučujeme vám kontaktovat autorizovaný autoservis, kde zkušení technici provedou důkladnější diagnostiku a pomohou problém vyřešit.

Video:

Proč u Priory nefungují vyhřívaná zpětná zrcátka?

Vyhřívané zadní okno Lanos, bez odezvy na klíč

Vyhřívání zadního okna v Sens Lanos nefunguje