Řidiči usedající za volant nového vozu se často setkávají s obtížemi spojenými s prvními cestami na čerpací stanici. Jak zjistit, na které straně je plynová nádrž? Tato otázka zajímá mnoho lidí a při absenci štítků na přístrojové desce může způsobit zmatek. Existuje však několik jednoduchých a účinných způsobů, které vám pomohou určit správný směr.

Prvním způsobem je podívat se na palivoměr na palubní desce. Většina moderních vozů je vybavena ručičkou nebo digitálním ukazatelem, který ukazuje hladinu paliva v nádrži. Pokud je ukazatel vpravo, pak je nádrž vlevo a naopak. Pozor, některá auta mají dva ukazatele, jeden pro hlavní nádrž a druhý pro přídavnou.

Druhým způsobem je věnovat pozornost plnicímu otvoru plynové nádrže. Obvykle se nachází buď na pravé nebo levé straně vozu. Vůz si můžete prohlédnout zvenčí nebo pomocí zpětného zrcátka zjistit, kde se nachází dvířka palivové nádrže. Tato metoda může být méně přesná, protože některá auta mají dvířka na plnění plynu na obou stranách, ale to je vzácné.

Určení, na které straně je v autě umístěna plynová nádrž, je tedy snadné, pokud znáte několik jednoduchých triků. Používání palivoměru na palubní desce a sledování dvířek palivové nádrže vám pomůže vyhnout se nepříjemným situacím a opustit čerpací stanici s plnou nádrží.

Jak zjistit, na které straně je nádrž v autě?

Pokud jedete poprvé s autem, které neznáte, můžete mít problém zjistit, na které straně je palivová nádrž. V tomto článku budeme hovořit o několika metodách, které vám pomohou rychle určit správnou stranu.

1. Ukazatel paliva v kabině

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak určit stranu nádrže, je hledat ukazatel paliva na přístrojové desce uvnitř vozu. Tento indikátor má obvykle obrázek nádrže s indikátorem hladiny paliva. Na základě tohoto obrázku můžete určit stranu, na které se nádrž nachází.

2. Hadice dávkovače

2. Шланг заправочной колонки

Dalším způsobem, jak určit stranu nádrže, je hledat palivové čerpadlo, kde je vložena plnicí hadice. Palivové čerpadlo je obvykle umístěno buď vlevo nebo vpravo od zadní části vozidla. Můžete projít kolem auta a všimnout si přítomnosti kolony na jedné ze stran. To vám umožní určit stranu nádrže.

ČTĚTE VÍCE
Jak získat mezinárodní licenci online – jednoduchý a efektivní způsob, jak získat mezinárodní licenci po celém světě

Lifehacky pro určení strany nádrže

Na které straně se nádrž ve voze nachází, zjistíte nejen podle ukazatelů na přístrojové desce nebo ukazatele paliva, ale také pomocí několika jednoduchých technik.

1. Směr plnicího hrdla

Plnicí hrdlo nádrže je často umístěno na jedné straně vozu a v závislosti na výrobci a modelu může být vpravo nebo vlevo. Podívejte se blíže na zadní část vozu a poznamenejte si, kde se nachází plnicí otvor.

2. Podle pokynů

Pokud nemůžete plnicí hrdlo najít, nahlédněte do návodu k obsluze vašeho vozidla. Určitě bude indikovat, na které straně je nádrž umístěna.

3. Ukazatel paliva

Na palubní desce je obvykle malý symbol palivové nádrže. Pokud je tento symbol napravo od ručičky palivoměru, pak je nádrž vpravo. Podobně, pokud je symbol vlevo od šipky, pak je tank vlevo.

4. Navigujte podle čerpacích stanic

4. Ориентироваться по заправкам

Všimněte si, na které straně na čerpacích stanicích obvykle přistavujete auto k pumpě na doplnění paliva. S největší pravděpodobností to bude strana, na které je umístěna nádrž.

Použijte tyto jednoduché hacky, abyste vždy věděli, na které straně je nádrž ve vašem autě.

Praktické způsoby určení strany nádrže

Existuje několik způsobů, jak určit, na které straně je nádrž v autě umístěna. Všemi těmito metodami lze zjistit, na které straně zastavit na čerpací stanici nebo zaparkovat poblíž čerpací stanice.

Vizuální definice

Podívejte se na plnicí otvor palivové nádrže. Obvykle se nachází na jedné straně vozu a má specifický tvar a barvu. Pokud víte, na které straně je plnicí otvor, můžete snadno určit, na které straně je nádrž.

Informační obrazovka

Moderní auta mají často informační obrazovku, která ukazuje spoustu užitečných informací, včetně stavu nádrže a toho, kde se nachází. Pokud máte jednu z těchto obrazovek, stačí se na ni podívat a zjistit, na které straně je nádrž.

Pokud nemáte nebo nemůžete využít ani jednu z těchto možností, můžete zaparkovat, abyste mohli tankovat z obou stran. Pamatujte však, že správné zaparkování vedle benzínové pumpy a určení správné strany nádrže může být v některých situacích důležité, zvláště pokud vám dojde palivo.

ČTĚTE VÍCE
Který motor je výkonnější – naftový nebo benzínový? Zohlednění srovnávacích charakteristik motorů
Metoda popis
Vizuální definice Určení strany nádrže podle vzhledu plnicího poklopu
Informační obrazovka Kontrola informací o nádrži na obrazovce s informacemi o vozidle

Video:

Jak zjistit, na které straně je palivová nádrž, aniž byste opustili auto

Na které straně je plynová nádrž? Jak to zjistit, aniž byste opustili auto?

NA JAKÉ STRANĚ JE NÁDRŽ V AUTĚ.