Nákup auta je vážná věc a mnoho automobilových nadšenců touží po koupi nejnovějšího modelu. Jak ale poznáte, zda je auto předěláno nebo ne? Koneckonců i malé změny v designu a technických vlastnostech mohou výrazně ovlivnit výběr kupujícího.

Restyling je úprava vozidla, která je provedena výrobcem v průběhu jeho životního cyklu. Účelem faceliftu je provést změny v exteriéru, interiéru nebo výkonu vozidla, aby získalo nový vzhled a zlepšilo se jeho konkurenceschopnost.

Pokud chcete určit, zda je auto facelift, je třeba zvážit několik klíčových faktorů. Za prvé, věnujte pozornost vzhled auta. Restylovaný model může mít nové přední a zadní světlomety, upravené nárazníky nebo masku chladiče. Pečlivě si prostudujte fotografie modelů z různých let výroby a porovnejte jejich vzhled.

Jak zjistit, že auto bylo předěláno?

Как определить, что автомобиль прошел рестайлинг?

Že bylo auto přepracováno, můžete určit podle několika znaků:

1. Změny vnějšího designu. Přepracovaný model může mít aktualizované designové prvky, jako jsou světlomety, zadní světla, mřížka chladiče, nárazníky, zadní světla atd. Vlastnosti, které odlišují upravený model od předchozí verze vozu, mohou být okamžitě patrné.

2. Aktualizovaný interiér. Přepracovaný model může mít změny v interiéru, jako jsou nové dokončovací materiály, design interiéru, aktualizovaná přístrojová deska atd. Informace o změnách interiéru jsou většinou dostupné z oficiálních zdrojů jako je web automobilky nebo tiskové zprávy.

3. Technické aktualizace. Kromě konstrukčních změn může přepracovaný model obsahovat také technické aktualizace, jako je vylepšené odpružení, nový motor, vylepšená převodovka atd. Informace o technických aktualizacích jsou obvykle dostupné na oficiálních stránkách výrobců automobilů.

4. Identifikační označení. Některá auta mohou mít speciální označení nebo emblémy, které naznačují, že se jedná o přepracovaný model. Například na zadní části vozidla může být umístěn znak „Facelift“ nebo „Restyling“.

Pokud si nejste jisti, zda byl vůz restylován, můžete se vždy obrátit na oficiální zdroje informací, jako jsou webové stránky výrobce, autobazar nebo automobilové časopisy, kde jsou aktualizace modelů obvykle podrobně popsány.

Prohlédněte si exteriér vozu

Осмотрите внешний вид автомобиля

1. Přední část vozu

1. Передняя часть автомобиля

Zkontrolujte, zda nedošlo k nějakým změnám na přední části vozu. To může zahrnovat nový design masky chladiče, světlometů, nárazníku nebo kapoty. Stává se, že obnovený model má modernější a stylovější vzhled.

ČTĚTE VÍCE
Co by se mělo upgradovat při výměně spojky?

2. Zadní část vozu

Věnujte pozornost zadní části vozu. I zde by mohly nastat změny, například nový design zadních světel, kufru nebo nárazníku. Faceliftované modely často dostávají aktualizované zadní části, aby jim dodaly modernější vzhled.

Pokud najdete nějaké výrazné změny ve vzhledu vozu, může to být známka faceliftu. Neměli byste však spoléhat pouze na vzhled. Pro jistotu je lepší kontaktovat oficiální zdroje informací nebo konzultanty dealerství.

Známky restylingu Známky nerestylingového modelu
Změny v designu přední a/nebo zadní části vozidla. Žádné výrazné změny ve vzhledu vozu.
Moderní a stylový vzhled. Zastaralý design oproti novým modelům prémiových značek.

Analyzujte změny v designu interiéru

Проанализируйте изменения в дизайне салона

Zkontrolujte, zda jsou v kabině nové funkce nebo technologie. Faceliftový model často obsahuje aktualizovaný informační a zábavní systém, vylepšené audio nebo navigační zařízení a modernější ovládací prvky vozidla.

Vezměte prosím na vědomí změny v rozložení a designu ovládacích prvků. Restylovaný model může mít nové uspořádání a osvětlení tlačítek, řadicí páky, volantu a dalších ovládacích prvků.

Zkontrolujte nové možnosti a další vybavení. Přepracovaný model může nabídnout nové barevné možnosti interiéru, ambientní osvětlení, aktualizované obložení interiéru nebo další doplňkové možnosti, které v předchozí verzi nebyly.

Přečtěte si recenze a informace o konkrétním modelu. Automobilové časopisy, webové stránky a fóra často poskytují informace o faceliftovaných modelech a popisují změny, které byly provedeny v interiéru. To vám pomůže porovnat aktuální verzi vozu s předchozí a určit, zda se jedná o facelift nebo ne.

Prozkoumejte specifikace a možnosti motoru

Nejprve věnujte pozornost výkonu motoru. Pokud má restylovaná verze vozu výkonnější motor než předchozí model, může to být jasný znak restylování. Zkontrolujte také maximální rychlost a zrychlení, abyste zjistili, zda nebyly provedeny změny na motoru přepracovaného vozu.

Pozor také na typ motoru. Pokud má upravený model novou verzi motoru nebo byly ve stávající konfiguraci provedeny změny, může to znamenat, že vůz prošel restylingem. Odpovědi na otázky týkající se počtu válců, velikosti motoru a typu paliva mohou být klíčem k určení stavu vozidla.

Technická inovace

Технические инновации

Za pozornost také stojí přítomnost technických inovací v restylovaném modelu. Nové prvky, jako jsou parkovací asistenty, navigační systémy nebo bezpečnostní systémy, mohou naznačovat, že vůz byl přepracován. Jakákoli další vylepšení a funkce, které nebyly přítomny v předchozí verzi, mohou také mluvit ve prospěch restylingu.

ČTĚTE VÍCE
Co dělat, když je vaše auto v roce 2023 zablokováno na dvoře?

Konstrukční rozdíly motoru

Pokud můžete vizuálně porovnat dvě auta, všimněte si rozdílů v konstrukci motoru. Přepracovaná verze může mít nový design motorového prostoru nebo speciální detaily odlišné od předchozího modelu. To by mohlo být další známkou toho, že auto prošlo změnami během restylingu.

Video:

Zapomenou to zkontrolovat před koupí auta.

JAK ZKONTROLOVAT DIESELOVÝ MOTOR PŘED NÁKUPEM /5 JEDNODUCHÝCH TIPŮ.

Mercedes w211 Restyling. NEJLEPŠÍ NĚMECKÉ AUTO!