Moderní auta postupně přecházejí na elektronické zabezpečovací a řídicí systémy a to se týká i takového prvku, jakým je spínač zapalování. Místo tradičního klíče se stále častěji instaluje tlačítko pro spouštění motoru. Jak přesně to udělat a proč je to užitečné?

První věc, kterou musíte udělat před instalací tlačítka pro spouštění motoru, je přečíst si návod k obsluze vašeho vozu. Věnujte pozornost odpovídající části, obsahuje důležité informace o schématu zapojení a případných změnách, které bude potřeba k instalaci tlačítka.

Poté, co jste si přečetli pokyny, můžete začít s instalací tlačítka pro spouštění motoru. Postup se může lišit v závislosti na modelu a roku výroby vozu, proto je důležité dodržovat doporučení uvedená v návodu.

Tlačítko spouštění motoru může být obvykle instalováno na přístrojové desce nebo v blízkosti volantu. Před zahájením práce nezapomeňte odpojit baterii vozidla, aby nedošlo ke zkratu nebo náhodnému nastartování motoru.

Vzhled tlačítka spouštění motoru může být různý – od minimalistického designu až po jasné osvětlení. Vyberte si model, který se bude hodit do interiéru vašeho vozu a bude vhodně umístěn z hlediska řízení.

Jak nainstalovat tlačítko startování motoru místo spínače zapalování

Как установить кнопку запуска двигателя вместо замка зажигания

Namísto tradičního spínače zapalování můžete nainstalovat tlačítko pro spouštění motoru, které vozu dodá modernost a pohodlí. Jedná se o jednoduchý postup, který můžete provést sami podle následujících kroků.

 1. Nejprve je třeba zakoupit tlačítko pro spouštění motoru spolu s komponenty. Upozorňujeme, že tlačítko je kompatibilní s modelem vašeho vozu.
 2. Před zahájením instalace se ujistěte, že je vůz zcela vypnutý a baterie je odpojena.
 3. Demontujte obložení sloupku řízení. To se obvykle provádí pomocí šroubováku k odstranění plastových nýtů.
 4. Odpojte vodiče od spínače zapalování. Potřebné vodiče můžete identifikovat ze schématu zapojení popsaného v pokynech pro tlačítko start.
 5. Připojte vodiče od tlačítka startování motoru k odpovídajícím vodičům vozidla. Ujistěte se, že jsou vodiče správně připojeny porovnáním se schématem. Startovací tlačítko má obvykle tři vodiče – zkrat, zem a napájení.
 6. Nainstalujte startovací tlačítko do předem připraveného otvoru na sloupku řízení. Obvykle se nachází vedle spínače zapalování. Ujistěte se, že je tlačítko bezpečně upevněno a nezpůsobuje nepříjemné pocity při jízdě.
 7. Zkontrolujte funkčnost tlačítka start. Zapněte baterii a ujistěte se, že se motor po stisknutí tlačítka spustí. Pokud vše funguje správně, zavřete obložení sloupku řízení.
 8. Po instalaci tlačítka start jej otestujte, abyste zajistili spolehlivost a správnou funkci za různých podmínek.
ČTĚTE VÍCE
Jak efektivně a rychle vysušit interiér auta po čištění

Nyní si můžete užívat pohodlí a moderní vzhled vozu s tlačítkem startování. Nastartujte své auto stisknutím tlačítka!

Důležitost bezpečnosti při instalaci tlačítka pro spouštění motoru

Важность безопасности при установке кнопки запуска двигателя

Instalace startovacího tlačítka namísto spínače zapalování může být pro vaše vozidlo výhodnou úpravou, ale je třeba vzít v úvahu bezpečnostní aspekty. Při instalaci tlačítka pro spouštění motoru je třeba zvážit několik důležitých bezpečnostních aspektů.

 • Ochrana proti neoprávněnému přístupu: Po instalaci tlačítka pro spouštění motoru je důležité nainstalovat další opatření na ochranu vozu před krádeží. Aby se zabránilo možnému vloupání do vozidla, lze použít imobilizér, poplašné systémy nebo jiné pokročilé bezpečnostní mechanismy.
 • Kvalitní montáž: Instalaci tlačítka pro spouštění motoru by měl provádět odborník, který má zkušenosti s prací s automobilovou elektronikou. Nesprávná instalace může vést k poruchám a poškození vozidla a také se stát zdrojem potenciální nehody.
 • Deaktivace ovládání: Při instalaci tlačítka pro spouštění motoru je nutné zajistit tlačítko nouzového vypnutí, které vám umožní urychleně zastavit motor v případě problémů s provozem nebo ovládáním vozidla. To pomůže předejít možným nehodám.
 • Varovné signály: Při instalaci tlačítka pro spouštění motoru se doporučuje používat varovné signály, aby bylo možné včas zjistit, že vozidlo je v režimu jízdy a je v automatické pauze. To může zabránit náhodnému uvedení vozidla do pohybu a snížit potenciální nehody.

Celkově je bezpečnost klíčovým hlediskem při instalaci startování tlačítkem místo spínače zapalování. Správná instalace, další bezpečnostní opatření a dodržování výstražných značek pomohou zajistit bezpečnost a pohodlí při používání této úpravy vozidla.

Kroky k instalaci tlačítka Start motoru

Instalace startovacího tlačítka místo spínače zapalování může být poměrně jednoduchý proces, pokud budete postupovat podle určitých kroků. Zde je několik základních kroků, které vám pomohou nainstalovat tlačítko pro spouštění motoru:

1. Příprava na práci

1. Подготовка к работе

Před instalací tlačítka pro spouštění motoru budete potřebovat nějaké nástroje a materiály. Ujistěte se, že máte následující:

 • Startovací tlačítko motoru
 • Kabel pro připojení tlačítka k elektrické soustavě vozidla
 • Šroubováky a další potřebné nástroje
 • Pokyny k instalaci poskytnuté výrobcem tlačítka

2. Odpojení baterie

Před prací na elektrickém systému vozidla je důležité odpojit baterii. To vás ochrání před možným úrazem elektrickým proudem. Také se ujistěte, že je vypnutý klíček zapalování.

ČTĚTE VÍCE
Jaké jsou hlavní rozdíly mezi převodovkami 152 a 154, které byste měli vědět?

Důležité: Proces odpojení baterie se může lišit v závislosti na modelu vozidla. Přesné pokyny naleznete v uživatelské příručce vašeho vozidla.

3. Demontáž přístrojové desky

Chcete-li nainstalovat tlačítko pro spouštění motoru, možná budete muset demontovat palubní desku nebo jinou část vozidla, abyste získali přístup k vodičům spínače zapalování. Abyste předešli poškození, nahlédněte do uživatelské příručky vašeho vozidla nebo se obraťte na certifikovaného mechanika, který vám s tímto procesem pomůže.

4. Připojení tlačítka startování motoru

4. Подключение кнопки запуска двигателя

Jakmile budete mít přístup k vodičům spínače zapalování, připojte kabel spínače motoru k elektrickému systému vozidla podle pokynů dodaných výrobcem vozidla. Obvykle budete muset připojit vodiče tlačítka k vodičům spínače zapalování pomocí propojovacích svorek nebo jiných způsobů připojení.

Poznámka: Abyste předešli nesprávnému zapojení a poškození elektrického systému, doporučujeme v případě potřeby kontaktovat odborníka.

5. Testování a dokončení instalace

Jakmile připojíte tlačítko startování motoru, ujistěte se, že jsou všechny vodiče a spoje bezpečné. Připojte baterii a zkontrolujte funkčnost tlačítka zapnutím zapalování a stisknutím tlačítka startování motoru. Pokud vše funguje správně, zajistěte tlačítko na místě a znovu smontujte palubní desku nebo jinou vyjmutou část vozu.

Důležité: Při práci na elektrickém systému vašeho vozidla buďte vždy opatrní a dodržujte opatření uvedená v návodu k obsluze vašeho vozidla.

Pokud budete postupovat podle těchto kroků a budete během procesu instalace opatrní, budete si moci užít spouštění tlačítkem a pohodlí, které poskytuje.

Video:

Tlačítko Start-Stop pro VAZ 2115. Je to jednoduché!

tlačítko start-stop na Lada Vesta

Tlačítko startování motoru místo klíče 2106.