Volvo je švédská společnost specializující se na výrobu vysoce kvalitních a spolehlivých vozů. Slavné vozy této značky jsou již dlouho považovány za standard bezpečnosti a stylu. Kde přesně se ale tyto prestižní vozy vyrábějí? Pojďme se na tento problém společně podívat!

Výroba automobilů Volvo distribuovány v různých zemích v závislosti na modelu a specifikacích. Podniky společnosti se nacházejí ve Švédsku, Belgii, Číně a USA. Každá z těchto zemí přispívá k výrobě a vývoji vozů Volvo.

Začněme tedy domovinou Volva – Švédskem. Sídlí zde hlavní továrny společnosti, kde se vyrábí modely Volvo S60, S90, V60, XC40 a XC60. Švédské továrny jsou proslulé vysokou úrovní technologie a kvalitou výroby, díky čemuž jsou vozy Volvo skutečně prestižní.

Pokračujme v prohlídce světa výroby Volva a vydejme se do Belgie. Nachází se zde jedna z největších továren společnosti, kde se vyrábí modely Volvo XC60 a XC90. Belgický závod je známý svou inovativní technologií a ekologicky šetrnou výrobou, díky níž jsou vozy Volvo ještě atraktivnější.

Přesuňme se na druhý konec světa a dostaňme se do Číny, která je pro Volvo jedním z nejdůležitějších trhů. Volvo S90, S90L a S60L se zde vyrábí v největším automobilovém závodě v Čcheng-tu. Čínský závod Volvo se vyznačuje vysokou úrovní automatizace a moderní technologie, která zajišťuje výrobu automobilů na mezinárodní úrovni.

Nakonec se zastavme v USA, kde má svou výrobu i Volvo. Závod společnosti se nachází v americkém státě Jižní Karolína, kde se montují vozy Volvo S60. USA jsou pro Volvo největším trhem, proto se společnost rozhodla rozšířit výrobu zde, aby uspokojila poptávku amerických automobilových nadšenců.

Produkce vozů Volvo je tak rozprostřena do různých zemí, což společnosti umožňuje být blíže svým zákazníkům a zajistit vysokou kvalitu a dostupnost svých produktů po celém světě.

Globální závody Volvo

Глобальные заводы Volvo

Jedním z globálních závodů Volva je Torslanda, která se nachází ve Švédsku. Závod vyrábí řady vozů Volvo včetně XC90, XC60 a S90. Torslanda je jedním z největších závodů Volva, kde se ročně smontuje asi 200 000 vozů.

Kromě Švédska má Volvo továrny i v dalších zemích. Továrny společnosti se nacházejí například v Belgii, Číně a USA. Volvo XC40 se vyrábí v belgickém Gentu. Produkující země je známá svou vysokou kvalitou výroby a inovativním přístupem.

ČTĚTE VÍCE
Podrobné pokyny pro instalaci a správné použití šnorchlu pro potápění a podmořský rybolov

China Volvo Car Group China Plant (VCIC) je velký závod v Guangzhou v Číně. Vyrábí se zde vozy Volvo pro místní i mezinárodní trhy. Závod je jedním z nejmodernějších závodů společnosti Volvo, který využívá pokročilé technologie a systémy kontroly kvality.

Další globální závod Volvo se nachází v Ridgeville, Jižní Karolína, USA. Zde firma vyrábí vozy pro americký trh. Tento závod byl otevřen v roce 2018 a je prvním závodem Volva ve Spojených státech.

Volvo tak má několik globálních továren, kde společnost vyrábí svá auta, přičemž si udržuje vysokou úroveň kvality a bezpečnosti, kterými je známá po celém světě.

Vozy Volvo se montují v různých zemích po celém světě

Автомобили Volvo собираются в разных странах мира

Jedním z největších výrobních center Volva je Švédsko, domov značky. Společnost zde má několik továren, včetně známých v Göteborgu a Torslandu. Švédské továrny Volvo jsou známé svými pokročilými technologiemi a vědeckým vývojem, které jsou základem vysoké kvality a bezpečnosti vozů této značky.

Kromě Švédska má Volvo výrobní závody v dalších evropských zemích, například v Belgii (Ghent) a Nizozemsku (Tilburg). Montují se zde různé modely Volva, včetně oblíbených sedanů a crossoverů.

Vozy Volvo se vyrábějí i mimo Evropu. Společnost má továrny v Číně a USA. Čínské továrny Volvo se nacházejí ve městech Čcheng-tu a Dalian a patří mezi největší automobilové výrobní závody v zemi.

V USA má Volvo závod v Scantonu, kde vyrábí vozy pro místní i mezinárodní trhy.

Vozy Volvo se tedy montují v různých zemích po celém světě, což společnosti umožňuje zajistit maximální uspokojení potřeb svých zákazníků v různých regionech.

Tajemství výroby automobilů Volvo

Секреты производства авто Volvo

Historie výroby

První závod Volvo byl otevřen v Göteborgu v roce 1927. Od té doby společnost aktivně rozšiřovala svou výrobní kapacitu a spustila továrny v různých zemích po celém světě. Dnes se vozy Volvo vyrábějí ve Švédsku, Číně, Belgii a dalších zemích.

Výrobní funkce

Особенности производства

Jedním z hlavních rysů výroby vozů Volvo je přísné dodržování bezpečnostních norem. Každá část vozidla je důkladně kontrolována a testována, aby byla zajištěna maximální ochrana řidiče a cestujících.

Volvo je také známé tím, že věnuje pozornost otázkám životního prostředí. Továrny společnosti jsou vybaveny pokročilými systémy pro likvidaci odpadu a úsporu energie. Výrobní proces minimalizuje dopad na životní prostředí.

ČTĚTE VÍCE
Jaký je jiný název pro kardan? Všechna synonyma a alternativní názvy
Továrny Volvo po celém světě

Země velkoměsto
Švédsko Göteborg
Švédsko Torslande
Švédsko Olofström
Belgie Gent
Čína Zhuhai
Čína Janshan

Tajemství výroby vozů Volvo spočívá v neustálých inovacích a snaze o dokonalost. Společnost aktivně zkoumá nové technologie a vyvíjí jedinečná řešení, aby svým zákazníkům nabídla ty nejpohodlnější a nejbezpečnější vozy.

Video:

Nejúžasnější fakta, která jste o VOLVO nevěděli. Historie nejbezpečnějších vozů Volvo.

13 let v rukou ČÍNANCŮ, je všechno špatně? / Volvo XC90 / Historie evoluce

NAJDETE ZA DEN! VYBERTE SI NEJLEPŠÍ VOLVO! NEPORAŽENÉ A S POCTIVĚ NAJETÝMI KM! VOLVO XC40! AUTOMATICKÝ VÝBĚR