Nissan je jedním z největších výrobců automobilů na světě a mnoho lidí se ptá: kde přesně se tyto kvalitní a spolehlivé vozy montují? Předkládáme vaší pozornosti přehled míst, kde se nacházejí továrny Nissan a vyrábějí se vozy této japonské značky.

Největší továrny Nissanu se nacházejí v Japonsku, Spojených státech a Velké Británii. V Japonsku se hlavní výrobní závody nacházejí ve městech Yokosuka, Tohotsu a Aichi. Tyto závody vyrábějí různé modely vozidel Nissan, včetně populárních sedanů, crossoverů a SUV. Velkou pozornost věnuje společnost ekologickým a elektrickým modelům, jejichž výroba se rovněž nachází v Japonsku.

Závody Nissanu ve Spojených státech se nacházejí v Tennessee, Mississippi a Iowě. Montují se zde modely jako Nissan Altima, Nissan Maxima, Nissan Titan a další. Americké továrny společnosti nejen vyrábějí auta pro domácí trh, ale také je vyvážejí do různých zemí světa. Díky tomu jsou vozy Nissan dostupné téměř kdekoli na světě.

Evropský trh obsluhují závody Nissanu ve Spojeném království. Hlavní výrobní závody společnosti se nacházejí v Sunderlandu a Barceloně. Vyrábí řadu oblíbených modelů, včetně Nissanu Leaf, nejprodávanějšího evropského elektromobilu. Tyto vozy jsou vyráběny pomocí nejnovějších technologií a splňují vysoké standardy kvality.

Továrny Nissanu se tedy nacházejí na všech kontinentech a poskytují světovému trhu kvalitní vozy. Každý krok výroby je pečlivě kontrolován specialisty, což značce umožňuje udržet si pověst spolehlivého a inovativního výrobce. Při výběru vozu Nissan se můžete spolehnout na jeho kvalitu a bezpečnost.

Kde se montují vozy Nissan?

Где собирают автомобили Nissan?

Nissan má po celém světě několik továren, kde se vozy této japonské značky vyrábějí a montují. Největší továrny Nissanu se nacházejí v Japonsku, USA, Mexiku, Číně, Indii a Spojeném království. Tyto závody vyrábějí různé modely vozidel Nissan, včetně sedanů, SUV a crossoverů.

Továrny Nissan v Japonsku

Заводы Nissan в Японии

Nissan má v Japonsku několik továren. Jeden z největších se nachází v prefektuře Kanagawa, kde se vyrábí modely jako Nissan GT-R, Nissan Note a Nissan NV200. Další města v Japonsku, jako je Aiči a Fukušima, jsou také domovem továren Nissan, které vyrábějí různé modely vozidel této značky.

Závody Nissanu v USA

Заводы Nissan в США

Nissan má několik závodů ve Spojených státech, včetně závodů v Tennessee a Mississippi. Závody ve Spojených státech vyrábějí takové oblíbené modely jako Nissan Sentra, Nissan Altima, Nissan Maxima a Nissan Rogue. Americké závody patří mezi největší závody Nissanu na světě.

ČTĚTE VÍCE
Kdy můžete parkovat zdarma na placeném parkovišti – jasná pravidla a výjimky

Závody Nissanu v Mexiku

Заводы Nissan в Мексике

V Mexiku má Nissan také několik továren, které vyrábějí vozidla pro místní trh a export. Největší továrny se nacházejí ve městech Aguascalientes, Morelos a Chanpas. Závody v Mexiku vyrábějí modely jako Nissan Versa, Nissan Kicks a Nissan March.

Továrny Nissan v Číně

V Číně má Nissan několik továren umístěných v různých částech země. Některé z největších továren se nacházejí ve městech Guangzhou a Dalian. Továrny v Číně vyrábějí auta pro místní trh i pro export. Některé z modelů vyráběných v továrnách v Číně zahrnují Nissan Sylphy, Nissan X-Trail a Nissan Qashqai.

Závod Nissanu v Indii

Завод Nissan в Индии

V Indii má Nissan jeden velký závod v Chennai, který vyrábí automobily pro místní i mezinárodní trhy. Indický závod vyrábí modely jako Nissan Micra, Nissan Sunny a Nissan Terrano.

britský závod Nissan

Завод Nissan в Великобритании

Ve Spojeném království má Nissan závod v Sunderlandu, který je jedním z největších automobilových závodů v zemi. Závod ve Spojeném království vyrábí modely jako Nissan Qashqai, Nissan Juke a Nissan LEAF.

Vozidla Nissan se tedy vyrábějí v různých závodech po celém světě, což společnosti umožňuje uspokojit poptávku po jejích produktech v různých regionech a zemích.

Historie a fakta

История и факты

Dnes je Nissan jedním z předních výrobců automobilů na světě. Společnost má širokou škálu modelů, včetně různých typů vozidel – od pickupů a SUV až po elektromobily.

Nissan má své továrny po celém světě. Jedna z nejznámějších továren Nissanu se nachází v Japonsku, ve městě Yokosuka. Další velké továrny se nacházejí v USA, Španělsku, Rusku a dalších zemích.

Zajímavá fakta o Nissanu:

Интересные факты о Nissan:

1. Nissan byl jedním z prvních výrobců elektronických prototypů automobilů. V roce 1947 představila svůj první experimentální elektromobil Tama, který jako zdroj energie využíval elektrickou energii.

2. Nissan spolupracuje s dalšími automobilkami v rámci aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Tato aliance je jednou z největších v automobilovém průmyslu a umožňuje společnostem spojovat síly při vývoji a výrobě automobilů.

3. Nissan je hlavním sponzorem sportovního klubu Manchester City. Toto partnerství začalo v roce 2014 a trvá dodnes.

4. V roce 2010 představil Nissan svůj první plně elektrický model Nissan LEAF. Když byl uveden na trh, stal se nejprodávanějším elektromobilem na světě.

ČTĚTE VÍCE
Jak porozumět významu čísel na tryskách - praktický průvodce pro začátečníky

5. V roce 2016 představil Nissan koncepční vůz Nissan BladeGlider, který má neobvyklý tvar se třemi sedadly a širokými zadními koly.

Výroba vozů Nissan v Rusku

Производство автомобилей Nissan в России

Nissan již mnoho let aktivně rozvíjí svou výrobu v Rusku. Velká automobilka má po celé republice několik montážních závodů, kde se vyrábí vozy pod značkou Nissan.

Jeden z největších závodů Nissanu se nachází v Petrohradě. Vyrábí se zde modely Nissan Qashqai, Nissan X-Trail a Nissan Murano. Největší závod společnosti v Rusku se nachází v regionu Kaluga. Vyrábí se zde takové oblíbené modely jako Nissan Almera, Nissan Sentra, Nissan Pathfinder a další.

Výhody výroby Nissan v Rusku

Преимущества производства Nissan в России

Jednou z hlavních výhod výroby vozů Nissan v Rusku je blízkost koncovým spotřebitelům. To umožňuje zkrátit dobu dodání vozidla a výrazně zjednodušit logistiku.

Výroba vozidel Nissan v Rusku navíc pomáhá vytvářet pracovní místa a rozvíjet místní ekonomiku. Závody společnosti aktivně spolupracují s místními dodavateli, což přispívá ke zvýšení celkové úrovně průmyslového rozvoje v regionech.

Globální přítomnost Nissanu

Глобальное присутствие Nissan

Automobily Nissan se vyrábějí v továrnách v mnoha zemích po celém světě. Některé z hlavních výrobních závodů Nissanu se nacházejí v Japonsku, jako jsou závody Oppama, Tochigi a Kyushu. Vyrábí širokou škálu vozidel Nissan, včetně sedanů, crossoverů a hybridních modelů.

Vyrobeno ve Spojených státech

Производство в Соединенных Штатах

Nissan má však velké zastoupení i v dalších zemích. Například Nissan má výrobní závody ve Spojených státech. Dvě z nich, Nissan North America a Nissan Mexicana, jsou důležitými závody, kde se vyrábějí vozidla Nissan pro severoamerický trh.

Mezinárodní spolupráce

Nissan také aktivně spolupracuje s dalšími automobilkami po celém světě. V rámci strategických partnerství Nissan vyrábí vozy společně s Renaultem v rámci aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Kromě toho Nissan spolupracuje také s dalšími společnostmi, jako jsou Daimler a Mitsubishi Motors.

Globální přítomnost společnosti Nissan potvrzuje její vedoucí pozici v automobilovém průmyslu. Společnost aktivně rozvíjí výrobu automobilů v mnoha zemích po celém světě a spolupracuje s dalšími předními výrobci na vytváření inovativních a ekologických vozů.

Video:

HISTORIE SPOLEČNOSTI NISSAN (zajímavá a krátkodobá)

Nejspolehlivější motor NISSAN. “Milionář”, o kterém jste nevěděli.

Tohle vám prodejce o ČÍNSKÝCH vozech NIKDY neřekne!