Ahoj! Všichni jsme už mnohokrát nasedli do auta, ale věděli jste, že existují pravidla, která vám umožní tento úkon provést správně a bezpečně? Sledujte pozorně, protože už to začíná!

Důležité je začít výběrem místa k zaparkování auta. Najděte si pohodlné a bezpečné místo, kde můžete bezpečně otevřít dveře a nastoupit do vozu. Věnujte pozornost stezkám pro pěší, jinému provozu a odbočujícím vozidlům. Mějte na paměti, že zvolené místo musí být bezpečné pro vás i ostatní účastníky silničního provozu.

Jakmile dorazíte a zastavíte se na místo určení, zabrzděte vůz a zapněte si bezpečnostní pásy, než zahájíte proces opuštění vozidla. To je důležité, protože bezpečnostní pásy snižují riziko vážného zranění v případě nehody nebo prudkého brzdění. Mějte to prosím na paměti, i když právě nasedáte do auta na krátký výlet.

Jak správně nastoupit do auta?

Как правильно садиться в автомобиль?

Než nastoupíte do auta, musíte zkontrolovat jeho stav. Zkontrolujte tlak v pneumatikách, funkci světlometů a klaksonu a ujistěte se, že je vozidlo v poloze Park nebo Neutrál.

Když přijedete k autu, posaďte se na přední sedadlo. Než se otočíte do sedu, pozorujte oblast. Ujistěte se, že se k vám nikdo nepohybuje.

Zkontrolujte, zda je sedadlo ve správné vzdálenosti od volantu a pedálů. Nastavení polohy sedadla musí být provedeno před zapnutím bezpečnostního pásu.

Než nastoupíte do auta, uchopte volant a opatrně se spusťte do sedadla. To vám umožní snadný vstup do vozu a zajistí vaši bezpečnost.

Pokud máte potíže s nastupováním do auta nebo pociťujete bolesti, měli byste se poradit s lékařem. Správný nástup do vozidla je důležitým aspektem vaší bezpečnosti a pohodlí.

Příprava na nástup do auta

Než nastoupíte do auta, musíte provést několik přípravných kroků:

1. Otevřete dveře auta

1. Открыть дверь автомобиля

Než nastoupíte do auta, měli byste otevřít dveře. Chcete-li to provést, zatáhněte za kliku dveří nebo použijte otvírač dveří, pokud je k dispozici.

2. Nastavení sedadla a bezpečnostního pásu

2. Регулировка сиденья и ремня безопасности

Před zahájením cesty se musíte ujistit, že je sedadlo ve správné poloze. Posuňte sedadlo dopředu nebo dozadu, dokud přední okraje sedadla nedosáhnou úrovně kolen. Také byste měli upravit polohu opěradla tak, abyste mohli pohodlně sedět a měli dobrý výhled na vozovku.

ČTĚTE VÍCE
Ploutev na kolo - naučte se vše o tom, jak funguje a proč je potřeba

Poté si musíte zapnout bezpečnostní pás. Správné používání pomůže zajistit ochranu v případě nehody nebo náhlého brzdění.

3. Kontrola přítomnosti zavazadel a jejich správného rozložení

3. Проверка наличия багажа и его правильное распределение

Před nastoupením do vozidla se ujistěte, že dveře zavazadlového prostoru nejsou špatně nebo bezpečně zavřené. Pokud již máte v autě zavazadla, měli byste zkontrolovat jejich rozložení. Těžké předměty mějte na dně a lehké předměty nahoře, abyste zajistili stabilitu vozidla a zabránili posunu nákladu během jízdy.

Základní pravidla pro sezení v autě

Основные правила сидения в автомобиле

1. Nastavte sedadlo řidiče: Než vyjedete, ujistěte se, že je sedadlo nastavené tak, abyste měli nohu na pedálu spojky, brzdy a plynu v požadované poloze. Správná poloha sedadla vám umožní správně ovládat vůz a trávit dlouhou dobu za volantem bez nepohodlí.

2. Nastavte sloupek řízení: Umístěte sloupek řízení tak, aby byl na úrovni vašeho hrudníku. To pomůže snížit riziko poranění hrudníku v případě nehody a zajistí pohodlný úhel pro vaše ruce na volantu.

3. Zapněte bezpečnostní pás: Před jízdou si nezapomeňte zapnout bezpečnostní pás. Pás by měl sahat přes rameno, hrudník a stehno, aby poskytoval maximální ochranu v případě kolize nebo nehody.

4. Nezapomeňte na cestující: Ujistěte se, že všichni cestující ve vozidle jsou také připoutáni bezpečnostními pásy. Dejte jim správnou polohu sedadla a sloupku řízení, aby se cítili pohodlně a bezpečně.

5. Používejte opěrku hlavy správně: Ujistěte se, že jsou opěrky hlavy ve vašem autě nastaveny podle vaší výšky. Správné umístění hlavové opěrky pomůže snížit riziko poranění krční páteře a hlavy v případě nehody nebo náhlého brzdění.

6. Neseďte příliš blízko sloupku řízení: Abyste se vyhnuli zranění hrudníku při aktivaci airbagu, ujistěte se, že nesedíte příliš blízko sloupku řízení. Mezi vámi a sloupkem řízení ponechte dostatečný prostor.

7. Nenechte se při řízení rozptylovat: Soustřeďte se na silnici a řízení, abyste se vyhnuli nebezpečným situacím. Nepoužívejte mobilní telefony, nemluvte přes hlasitý odposlech a nepokoušejte se o jiné činnosti, které by vás mohly odvádět od řízení.

Dodržování těchto základních pravidel pro sezení v autě pomůže zajistit bezpečný a pohodlný zážitek z jízdy.

Důležité body při opouštění vozu

Важные моменты при выходе из автомобиля

Při vystupování z auta musíte dodržovat určitá pravidla, abyste zajistili bezpečnost svou i ostatních účastníků silničního provozu. Zde je několik důležitých bodů, které je třeba zvážit:

ČTĚTE VÍCE
Jak dlouho může auto sedět v klidu bez ztráty funkčnosti?
1. Před odjezdem se ujistěte, že se provoz za vámi zastavil. Dveře otevírejte, pouze pokud jste si naprosto jisti, že jsou bezpečné.
2. Vystupte z auta až po jeho úplném zastavení. Nevystupujte z vozu, když je v pohybu.
3. Před otevřením dveří zkontrolujte své okolí, abyste zabránili možnosti kolize s jinými vozidly nebo chodci.
4. Pokud se chystáte vystoupit z auta na vozovku, nezapomeňte použít blinkr. Ujistěte se, že svítí koncová světla vozidla.
5. Opatrní byste měli být zejména při vystupování z auta na frekventovaných silnicích a na parkovištích.

Pamatujte, že dodržování pravidel při vystupování z vozidla pomůže vyhnout se dopravním nehodám a zajistí bezpečnost vás i ostatních účastníků silničního provozu.

Video:

Naučit se myslet na křižovatkách. Jak určit, komu se podvolit!

Pět nejdůležitějších pravidel pro řidiče.

Jak správně nasednout do auta jako žena