Zimní období s sebou nevyhnutelně přináší problém zamrzání skel aut a silnic. Plná viditelnost závisí na zamrznutí rohového okna řidiče a bezpečnost silničního provozu závisí na stavu povrchu vozovky. Pokud chcete vědět, jak si vyrobit nemrznoucí směs doma, pak jste na správném místě! V tomto článku budeme podrobně hovořit o několika jednoduchých způsobech přípravy nemrznoucí směsi.

První metodou je příprava nemrznoucího roztoku na bázi soli a alkoholu. K tomu budete potřebovat následující ingredience: přírodní kuchyňskou sůl, rozpustný alkohol (etanol nebo isopropylalkohol) a vodu. Vezměte 1 litr vody a přidejte do ní 200 gramů soli. Důkladně promíchejte, dokud se sůl úplně nerozpustí. Poté přidejte 100 mililitrů alkoholu a znovu dobře promíchejte. Hotovou nemrznoucí směs lze skladovat v plastové láhvi nebo kanystru.

Druhým způsobem je příprava nemrznoucí směsi na bázi glycerinu a vody. K tomu budete potřebovat následující přísady: glycerin a vodu. Vezměte 1 litr vody a přidejte 200 mililitrů glycerinu. Směs důkladně promíchejte, dokud se glycerin úplně nerozpustí. Hotovou nemrznoucí směs lze skladovat v plastové láhvi nebo kanystru.

Třetí metodou je příprava nemrznoucího roztoku na bázi močoviny a vody. K tomu budete potřebovat následující přísady: močovinu a vodu. Vezměte 1 litr vody a přidejte 200 gramů močoviny. Směs důkladně promíchejte, dokud se močovina úplně nerozpustí. Hotovou nemrznoucí směs lze skladovat v plastové láhvi nebo kanystru.

Při rozpouštění složek nezapomeňte na ochranné rukavice a brýle, protože některé složky mohou být agresivní pro pokožku a sliznice. Při použití nemrznoucí směsi dodržujte pokyny výrobce a nepřekračujte doporučené dávkování. Buďte opatrní a zůstaňte na silnicích v bezpečí!

Jak vyrobit nemrznoucí směs doma?

Как сделать незамерзайку в домашних условиях?

V zimním období, zejména v chladných oblastech, se nemrznoucí kapalina pro automobily stala oblíbeným produktem. Ale co když chcete vytvořit nemrznoucí roztok pro použití doma? V tomto článku vám řekneme, jak vyrobit nemrznoucí směs doma.

Krok 1: Výběr hlavní součásti

Prvním krokem v procesu vytváření nemrznoucí směsi je výběr hlavní součásti. Jednou z nejběžnějších přísad je slaná voda. Slanou vodu můžete smíchat s jinými přísadami nebo ji použít uvnitř topného systému, abyste zabránili zamrznutí.

Krok 2: Přidejte nemrznoucí směs

Шаг 2: Добавление антифриза

Pro zlepšení účinnosti nemrznoucí směsi můžete přidat nemrznoucí směs. Nemrznoucí směs pomáhá chránit váš topný systém před zamrznutím a korozí. Je však důležité se ujistit, že nemrznoucí směs, kterou zvolíte, je kompatibilní s ostatními komponenty, které používáte.

ČTĚTE VÍCE
Různé typy maziv – jak vybrat nejvhodnější variantu pro váš vůz?

Krok 3: Proporce směsi

Pro vytvoření účinné nemrznoucí směsi je důležité komponenty správně smíchat. Typicky je poměr slané vody a nemrznoucí směsi asi 50/50. Tyto proporce se však mohou lišit v závislosti na vašich potřebách a klimatických podmínkách.

Je třeba poznamenat, že nemrznoucí směs může být zdraví i životnímu prostředí nebezpečná, proto se doporučuje být opatrný a směs používat pouze na místech, kde je to skutečně potřeba.

 • Nemrznoucí přípravek skladujte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
 • Nelijte nemrznoucí směs do kanalizace nebo blízkých vodních ploch.
 • Pokud si nemrznoucí směs rozlijete na kůži, důkladně opláchněte zasažené místo vodou a poraďte se s lékařem.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou vytvořit účinný nemrznoucí přípravek pro domácí použití. Pamatujte, že bezpečnost je vždy na prvním místě, proto buďte opatrní při práci s chemikáliemi.

Jaké ingredience budou potřeba?

K přípravě nemrznoucí směsi doma budete potřebovat následující přísady:

1. Voda je hlavní složkou nemrznoucí směsi. Budete potřebovat čistou vodu v dostatečném množství.
2. Sůl – pomůže zabránit tvorbě ledu na povrchu. Můžete použít běžnou kuchyňskou sůl nebo posypovou sůl.
3. Alkohol nebo ocet je přísada, která pomáhá snižovat bod tuhnutí a činí nemrznoucí směs účinnější.
4. Mycí prostředek – Pokud chcete vyrobit nemrznoucí směs s přidaným saponátem, pak budete potřebovat vhodný mycí prostředek, jako je tekuté mýdlo nebo prostředek na mytí nádobí.
5. Nádoba – pro uložení a umístění nemrznoucí směsi budete potřebovat vhodnou plastovou nebo kovovou nádobu.

Jakmile shromáždíte všechny potřebné ingredience, jste připraveni začít vyrábět nemrznoucí směs pro váš domov.

Jak připravit nemrznoucí směs?

Zde je seznam požadovaných ingrediencí:

 • Voda – 1 litru
 • Sůl – 1 polévková lžíce
 • Cukr – 1 polévková lžíce
 • Alkohol nebo vodka – 100 mililitrů

Při přípravě nemrznoucí směsi postupujte podle následujících pokynů:

 1. Nalijte 1 litr vody do velké nádoby nebo hrnce.
 2. Do vody přidejte 1 lžíci soli a 1 lžíci cukru.
 3. Důkladně promíchejte, dokud se sůl a cukr úplně nerozpustí.
 4. Postupně do roztoku přidejte 100 mililitrů alkoholu nebo vodky.
 5. Směs znovu míchejte, dokud nevznikne homogenní kapalina.
 6. Připraveno! Nemrznoucí kapalinu nalijte do plastových lahví nebo nádob s víčkem a uchovávejte mimo dosah dětí.
ČTĚTE VÍCE
M se bubnové a kotoučové brzdy tak liší? Integrita, účinnost a spolehlivost podvozku vozidla

Nyní máte doma vyrobené zařízení proti zamrznutí, které lze použít k ochraně vašeho vozu před tvorbou ledu nebo pro jiné potřeby během chladného období. Před použitím nezapomeňte zkontrolovat recept a proporce!

Jak používat nemrznoucí kapalinu?

Как использовать незамерзайку?

1. Automobilový průmysl: Do chladicího systému motoru automobilu lze přidat nemrznoucí prostředek, který zabrání zamrzání kapaliny v mrazivých dnech. Chcete-li to provést, nalijte do expanzní nádrže určité množství nemrznoucí směsi.
2. Konstrukce: Při stavbě můžete použít nemrznoucí směs k ochraně betonu, stavebních směsí a dalších materiálů před zamrznutím a zničením při nízkých teplotách. Může být použit jako přísada do kompozic různých stavebních materiálů.
3. Domácnost: V domácnosti lze nemrznoucí směs použít k ochraně vodovodního potrubí, potrubí a dalších systémů před zamrznutím. Chcete-li to provést, přidejte nemrznoucí prostředek do nádrže s vodou z vodovodu nebo do distribuční nádoby.

Je důležité si uvědomit, že před použitím nemrznoucího prostředku si musíte přečíst pokyny výrobce, abyste se vyhnuli nadměrnému ředění nebo nesprávnému použití produktu.

Video:

Anti-Rain a Anti-Ice za 3 kopejky

Udělej si sám nemrznoucí

Zimní myčka skla. Nemrznoucí směs pro kutily.