KIA Sportage je oblíbený kompaktní crossover, který se vyrábí v různých zemích. KIA Motors Corporation, založená v Jižní Koreji, se zavázala uspokojovat potřeby svých zákazníků po celém světě.

Největší výrobní závody, kde se KIA Sportage montuje, jsou závody v Gwangju (Jižní Korea) a Tepotzotlan (Mexiko). Gwangju je rodištěm značky KIA a vlajkovým závodem společnosti. Zde probíhá hlavní proces montáže vozu a jsou instalovány všechny hlavní součásti vozu, a to jak zevnitř, tak zvenku.

Druhý nejvýznamnější závod se nachází v Tepotzotlan (Mexiko). Tento závod byl otevřen v roce 2016 a věnuje se výrobě modelů KIA určených pro export do Severní a Jižní Ameriky. Díky tomuto závodu KIA zkrátila dobu potřebnou k dodání vozů na americký kontinent.

Kromě toho se KIA Sportage montuje také v dalších zemích, jako je Kazachstán, Jižní Afrika a Indie. Lokalizace klíčových výrobních procesů a expedice hotových vozidel na místní trhy nám umožňuje snížit výrobní náklady a uspokojit poptávku spotřebitelů v těchto regionech. KIA Sportage se tak stává dostupným vozem pro mnoho lidí po celém světě.

Kde se vyrábí KIA Sportage?

Где производят KIA Sportage?

Korejská republika

Hlavním výrobním závodem KIA Motors je Korejská republika. Zde jsou hlavní továrny, kde se vyrábí mnoho modelů, včetně KIA Sportage. Značná část vozidel je určena pro různé exportní trhy po celém světě.

Slovensko

Словакия

Kromě Koreje se KIA Sportage vyrábí také v závodě na Slovensku. Zde má společnost společný podnik s Hyundai s názvem Hyundai Motor Manufacturing Slovakia. Tento závod vyrábí různé modely vozů dvou značek, včetně KIA Sportage.

Země Továrna
Korejská republika Továrny KIA Motors
Slovensko Hyundai Motor Manufacturing Slovakia

KIA Sportage je globální model a jeho výroba je rozložena do různých zemí v závislosti na potřebách trhu a globální strategii KIA Motors. Bez ohledu na to, kde je toto vozidlo vyrobeno, je jeho kvalita kontrolována podle vysokých standardů, aby byla zajištěna spolehlivost a pohodlí pro zákazníky.

Montážní závody KIA Sportage

Jedna z klíčových továren, kde se KIA Sportage vyrábí, se nachází na Slovensku. Závod KIA Motors Slovakia, který se nachází v Žilině, je největším montážním závodem KIA v Evropě. Vyrábí se zde významná část vozů KIA Sportage určených pro evropský trh.

ČTĚTE VÍCE
Kdy netáhnout auto

V Číně se také nachází montážní závod KIA Sportage. Závod Dongfeng Yueda KIA, který se nachází ve městě Qingdao, vyrábí vozy KIA Sportage pro čínský trh. Tento závod má moderní vybavení a využívá pokročilé technologie k výrobě kvalitních vozů.

Kromě toho se KIA Sportage montuje v dalších zemích, včetně Mexika, Indie, Malajsie a USA. To umožňuje společnosti KIA Motors uspokojit celosvětovou poptávku po vozidlech KIA Sportage a dodávat je do různých zemí.

KIA Sportage se tedy montuje v několika montážních závodech KIA Motors v různých zemích. To umožňuje společnosti efektivně řídit výrobu a dodávky vozů KIA Sportage do různých oblastí světa.

Celosvětové výrobní závody KIA Sportage

Мировые производственные площадки KIA Sportage

KIA Motors, výrobce oblíbeného SUV KIA Sportage, má několik výrobních závodů po celém světě.

Jižní Korea

Jedním z hlavních výrobních míst KIA Sportage je Jižní Korea, rodiště značky KIA. Sídlí zde hlavní továrny KIA Motors, včetně výroby KIA Sportage. Závody ve městech Hwaseong, Sohari a Zwenju vyrábějí většinu vozů určených pro domácí a mezinárodní trhy.

Slovensko

Kromě Jižní Koreje se KIA Sportage vyrábí také v závodě KIA Motors na Slovensku. Závod KIA Motors Slovakia v Žilině byl otevřen v roce 2004 a stal se jedním z největších podniků v zemi. Zde se montují různé modely KIA, včetně KIA Sportage, pro evropský trh.

Všechny výrobní závody KIA Sportage se vyznačují vysokou úrovní technologie a dodržováním standardů kvality, což zajišťuje spolehlivost a životnost každého vozidla KIA Sportage bez ohledu na to, kde je vyrobeno.

Video:

Jak funguje Kia Sportage 5. generace Recenze na výtah, měření laku, antikoroze, zinkování?

Zcela nová Kia Sportage | Evropská premiéra.

2023 Kia Sportage Hybrid: Vysvětlení motoru