Zima není jen časem pohádkových sněhových vloček a večerního čaje u krbu, ale také chladnými rány, kdy zamrzají dveře aut a vzdorují pokusům je otevřít. Zdálo by se, co se dá v takové situaci dělat? Naštěstí existuje jednoduché a účinné řešení: promazání těsnění dveří.

Těsnění dveří jsou pryžová těsnění po obvodu dveří automobilu, která jsou určena k utěsnění interiéru. Během chladného období se stávají obzvláště zranitelnými a náchylnými k mrazu. Správné promazání těsnění však může ochránit vaše vozidlo před nechtěným zamrznutím dveří.

Jak tedy můžete namazat dveře auta před mrazem?

Nejúčinnějším a nejsnáze použitelným mazivem na dveře automobilů je silikonový sprej. Silikonové mazivo má antistatické vlastnosti, proto na něm neulpívá prach, špína a sníh. Díky tomu silikonový sprej vytvoří na těsnění spolehlivou ochrannou vrstvu, která zabrání jejich zamrznutí.

Nejlepší způsoby, jak namazat dveře auta před mrazem

Лучшие способы смазать двери авто от замерзания

V zimě mohou zamrzlé dveře auta způsobit vážné problémy a zpoždění. Zamrzlé dveře navíc mohou poškodit pryžová těsnění a vést k netěsnostem uvnitř vozu. Aby se zabránilo takovým problémům, je nutné pravidelně mazat zámky a mechanismy dveří. Tento článek představuje nejlepší způsoby, jak namazat dveře auta před mrazem.

Metoda popis
Silikonový sprej Silikonový sprej je jedním z nejúčinnějších způsobů promazání zámků dveří. Má vynikající mazací vlastnosti a nepřitahuje nečistoty a prach. Zámky a mechanismy stačí nastříkat silikonovým sprejem a potřít.
Grafitové mazivo Grafitové mazivo je také dobrou volbou pro mazání zámků dveří. Má nízký koeficient tření a zajišťuje plynulé otevírání a zavírání dveří. Jednoduše naneste malé množství grafitového maziva na klíč a několikrát jej vložte do zámku, aby se mazivo rovnoměrně rozprostřelo.
Vazelína Vazelína může být použita jako dočasné opatření, pokud nemáte po ruce speciální lubrikant. Naneste malé množství vazelíny na klíč a několikrát jej vložte do zámku, aby se mazivo rovnoměrně rozprostřelo.
Glycerol Glycerin je také cenově dostupné a účinné mazivo pro dveřní zámky. Má výborné penetrační vlastnosti a zabraňuje zamrzání. Umístěte trochu glycerinu na měkký hadřík a otřete s ním zámky a mechanismy.

Při výběru způsobu mazání dveří automobilu před mrazem nezapomeňte, že pravidelná údržba a mazání zámků pomůže vyhnout se potížím a poškození. Pravidelně provádějte mazání, zejména před vstupem do chladného období.

ČTĚTE VÍCE
Jednoduché a efektivní způsoby, jak odstranit ošklivé značky z vašeho auta

Návod k použití automobilového silikonu

Инструкция по применению автомобильного силикона

Při aplikaci automobilového silikonu postupujte podle následujících pokynů:

  1. Očistěte povrch dveří automobilu od nečistot a prachu. K tomu můžete použít měkký kartáč nebo hadřík.
  2. Naneste malé množství automobilového silikonu na čistý hadřík nebo houbu. Množství silikonu by mělo být dostatečné k pokrytí celého povrchu dvířek.
  3. Silikon rozetřete rovnoměrně po povrchu dvířek, věnujte zvláštní pozornost zámkům a oblastem, které jsou vystaveny vysokému tření. K tomu můžete použít kruhové pohyby.
  4. Nechte silikon zaschnout bez vystavení vlhkosti. To obvykle trvá asi 10-15 minut.

Po nanesení automobilového silikonu se budou dveře snadno otevírat a zavírat a navíc budou chráněny před mrazem díky ochranné vrstvě silikonu. Alespoň jednou za sezónu se doporučuje namazat dveře automobilu automobilovým silikonem.

Je důležité si uvědomit, že automobilový silikon by se měl používat pouze na kovové povrchy. Neaplikujte silikon na okna, vnitřní čalounění nebo jiné části vozidla, protože by mohl způsobit poškození nebo skvrny.

Jak používat speciální maziva na dveře auta

Как использовать специальные смазки для дверей автомобиля

Před použitím speciálního maziva na dveře je nutné důkladně očistit povrch od nečistot a prachu. K tomu se doporučuje použít měkký hadřík nebo speciální ubrousky na čištění povrchů automobilů. Měli byste také odstranit staré zbytky mastnoty, pokud jsou na kování dveří.

Po vyčištění povrchu naneste malé množství lubrikantu pomocí aplikátoru nebo štětce na všechny pohyblivé části dveří. To zahrnuje spojku, závěsy a zámky. Rovnoměrná distribuce maziva zlepší skluz dílů a zabrání jejich zamrznutí.

Pamatujte, že nadměrné množství maziva může vést k jeho erozi a stékání na přilehlé povrchy, což může způsobit kontaminaci interiéru vozu. Nenanášejte proto příliš mnoho lubrikantu.

Po nanesení maziva vyzkoušejte dveřní mechanismy, abyste se ujistili, že se volně pohybují a neváznou. V případě potřeby znovu naneste lubrikant na problémová místa.

Pravidelné používání speciálních dveřních maziv pomůže udržet dveřní mechanismy po dlouhou dobu ve výborném stavu a zabrání jejich zamrznutí během chladných zimních měsíců. Nezapomeňte na svém vozidle provádět preventivní údržbu a zabraňte zamrznutí dveří.

Podrobné informace o použití vazelíny proti zamrznutí dveří auta

Подробная информация о применении вазелина для предотвращения замерзания дверей авто

Výhody použití vazelíny:
— Zabraňuje zamrznutí zámků dveří
— Umožňuje snadné otevírání a zavírání dveří
– Snižuje riziko poškození zámků a pantů při používání v zimních měsících
— Neustálé používání vazelíny pomáhá prodloužit životnost dveřních mechanismů a udržovat je v dobrém stavu
ČTĚTE VÍCE
Proč nemůžete vypnout auto se zapnutou klimatizací?

Použití vazelíny k zabránění zamrznutí dveří auta je velmi jednoduché. K tomu potřebujete:

Postup aplikace vazelíny:
1. Očistěte zámky a panty od nečistot a prachu
2. Naneste malé množství vazelíny na klíč a vložte jej do zámku. Několikrát otočte klíčem, aby se vazelína rovnoměrně rozprostřela a pokryla všechny vnitřní plochy zámku.
3. Opakujte postup pro všechny zámky dveří auta
4. Naneste malé množství vazelíny na panty dveří. Rozetřete jej měkkým hadříkem nebo štětcem, abyste pokryli všechny povrchy pantů
5. Před použitím dveří opatrně odstraňte přebytečnou vazelínu z klíče a pantů, abyste zabránili nečistotám a prachu.

Nedoporučuje se používat velké množství vazelíny, protože to může vést ke kontaminaci a pronikání nečistot do mechanismů. Neustálé používání vazelíny pomůže udržet zámky a panty dveří vašeho vozu ve výborném stavu a zajistí pohodlné používání dveří i ve velkých mrazech.

Video:

Jak namazat zámky dveří

Zamrzlé dveře auta, jak je otevřít?

Jak namazat zámky dveří auta | MyAutoLife