Obd 2 Elm 327 je moderní zařízení, které umožňuje číst informace z diagnostického konektoru vozidla a přenášet je do chytrého telefonu nebo počítače. Jedná se o velmi užitečné zařízení, které pomáhá majitelům automobilů rychle a snadno diagnostikovat problémy.

Pro připojení Obd 2 Elm 327 budete potřebovat samotné zařízení a také speciální adaptér, který vám umožní připojit Elm 327 ke konektoru auta. Před připojením se ujistěte, že je motor vypnutý a stroj je v neutrálu.

Nejprve připojte adaptér k diagnostickému konektoru vašeho vozidla. Konektor je obvykle umístěn pod volantem, ve spodní části kabiny řidiče. Před vložením adaptéru se ujistěte, že kolíky na adaptéru a konektoru do auta se shodují. Zasuňte adaptér úplně do konektoru a ujistěte se, že je bezpečně upevněn.

Po vložení adaptéru do konektoru jej připojte ke kompatibilnímu zařízení – chytrému telefonu nebo počítači. K tomu budete potřebovat speciální software, který si můžete stáhnout z oficiálního obchodu s aplikacemi vašeho zařízení. Spusťte software a podle pokynů vytvořte spojení mezi adaptérem a zařízením.

Jak připojit Obd 2 Elm 327?

Как подключить Обд 2 Елм 327?

1. Příprava na připojení

1. Подготовка к подключению

Než začnete připojovat, ujistěte se, že máte:

 • skener ELM327;
 • USB nebo Bluetooth kabel (v závislosti na modelu skeneru);
 • zařízení (počítač, notebook, smartphone) s podporou příslušného portu (USB nebo Bluetooth) a přístupem k internetu.

2. USB připojení

Chcete-li připojit ELM327 přes USB, postupujte takto:

 1. Najděte port OBD-II ve svém autě. Obvykle se nachází pod volantem v blízkosti pedálů.
 2. Vložte ELM327 do portu podle jeho orientace.
 3. Připojte USB kabel, jehož jeden konec by měl být zasunut do ELM327 a druhý do vašeho zařízení.
 4. Počkejte, až zařízení rozpozná skener a naváže spojení.

3. Připojte se přes Bluetooth

3. Подключение через Bluetooth

Chcete-li připojit ELM327 přes Bluetooth, postupujte takto:

 1. Zapněte Bluetooth na svém zařízení a na skeneru ELM327.
 2. Najděte port OBD-II ve svém autě.
 3. Vložte ELM327 do portu podle jeho orientace.
 4. Na svém zařízení otevřete sekci Bluetooth a najděte skener v seznamu dostupných zařízení.
 5. Vyberte svůj skener a spárujte se s ním pomocí zadaného hesla (obvykle 1234 nebo 0000).
 6. Počkejte, až zařízení rozpozná skener a naváže spojení.
ČTĚTE VÍCE
Hlavní věc, kterou potřebujete vědět při výběru kompresoru pro vysoce kvalitní lakování auta

Po úspěšném připojení můžete pomocí speciálního softwaru nebo mobilní aplikace načíst parametry vašeho vozu a chybové kódy prostřednictvím skeneru ELM327.

Je důležité si uvědomit, že skener ELM327 je všestranný a může podporovat různé příkazy a funkce v závislosti na softwaru, který používáte. Ujistěte se, že vybraný software je kompatibilní s ELM327 a podporuje funkce, které chcete používat.

Pokud máte problémy s připojením nebo používáním ELM327, doporučujeme nahlédnout do návodu k obsluze skeneru nebo vyhledat odbornou pomoc.

Nákup a připojení zařízení

Chcete-li připojit obd 2 Elm 327, musíte nejprve zakoupit samotné zařízení. V současné době je Elm 327 dostupný v mnoha obchodech a internetových obchodech. Při výběru zařízení dbejte na jeho kompatibilitu s vaším vozem a přítomnost potřebných softwarových komponent.

Nákup zařízení

Obd 2 Elm 327 lze zakoupit jak ve specializovaných prodejnách autodoplňků, tak v internetových obchodech. Při výběru zařízení dbejte na jeho kompatibilitu s vaším vozem a přítomnost potřebných softwarových komponent. Zvažte také recenze od jiných kupujících a hodnocení prodejce.

Některé známé značky, které vyrábějí Obd 2 Elm 327, zahrnují BAFX Products, Vgate, ScanTool a Innova. Doporučuje se vybírat zařízení od důvěryhodných výrobců.

Připojení zařízení

Po zakoupení zařízení Elm 327 je potřeba jej připojit k vašemu vozu.

1. Najděte diagnostický port ve vozidle. Ve většině případů se nachází pod palubní deskou, poblíž sloupku řízení nebo pod kapotou.

2. Připojte Elm 327 k diagnostickému portu v autě pomocí kabelu nebo adaptéru, v závislosti na modelu zařízení.

3. Zapněte zapalování vozu.

4. Do svého mobilního zařízení (smartphone nebo tablet) si stáhněte a nainstalujte diagnostický program, který je kompatibilní se zařízením Elm 327. Mezi oblíbené programy patří Torque, OBD Car Doctor a DashCommand.

5. Spusťte program a připojte se k Elm 327 přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Postupujte podle pokynů programu a zadejte požadované informace o svém vozidle.

6. Po úspěšném připojení můžete zkontrolovat a analyzovat diagnostická data vašeho vozidla, jako jsou chybové kódy, rychlost, teplota a další parametry.

Vezměte prosím na vědomí, že v procesu připojení a používání zařízení Elm 327 mohou nastat určité potíže. Máte-li problémy, vyhledejte odbornou pomoc nebo nahlédněte do dokumentace dodané se zařízením.

ČTĚTE VÍCE
Brzdové systémy automobilů – jaké principy, mechanismy a technologie se dnes používají?

Instalace a konfigurace softwaru

Chcete-li pracovat se zařízením Obd 2 Elm 327, musíte do počítače nebo mobilního zařízení nainstalovat a nakonfigurovat speciální software. V tomto článku se podíváme na tento proces.

Krok 1: Výběr programu pro práci s Obd 2 Elm 327

Pokud máte počítač, můžete si pro práci se zařízením vybrat program od jednoduššího a univerzálního po složitější a specializovaný. Mezi oblíbené programy patří:

 • ScanMaster-ELM
 • Torque pro
 • FORScan
 • Auto skener ELM OBD2

Pokud máte mobilní zařízení Android, nainstalujte si některý z programů dostupných v Obchodě Google Play. Majitelům iOS zařízení můžete pomocí App Store nainstalovat příslušný program.

Krok 2: Připojení Obd 2 Elm 327 k počítači nebo mobilnímu zařízení

Шаг 2: Подключение Обд 2 Елм 327 к компьютеру или мобильному устройству

Připojte Obd 2 Elm 327 k diagnostickému portu vašeho vozu. Tento port je obvykle umístěn pod sloupkem řízení. Pomocí kabelu připojte zařízení k portu USB na počítači nebo k odpovídajícímu portu na mobilním zařízení.

Krok 3: Spusťte program a nastavte připojení

Шаг 3: Запуск программы и настройка соединения

Spusťte dříve nainstalovaný program v počítači nebo mobilním zařízení. Vyberte připojení k Obd 2 Elm 327 a v případě potřeby zadejte parametry připojení.

Program automaticky naskenuje a určí moduly a diagnostické parametry dostupné na vozidle. Můžete si vybrat parametry, které vás zajímají pro zobrazení a analýzu.

Nyní jste připraveni použít Obd 2 Elm 327 k diagnostice vozu a získání informací o jeho provozu.

Pokyny pro připojení

Chcete-li připojit Obd 2 Elm 327 k vašemu vozu, postupujte podle následujících pokynů:

 1. Ujistěte se, že je váš vůz kompatibilní se zařízením Elm 327. Tento protokol obvykle podporují automobily vyrobené po roce 1996.
 2. Najděte diagnostický konektor ve vozidle. Obvykle se nachází pod volantem, nachází se vpravo nebo vlevo od volantu.
 3. Vložte Obd 2 Elm 327 do diagnostického konektoru vozidla. Ujistěte se, že připojení je pevné a bezpečné.
 4. Zapněte zapalování vozidla, aby mohl začít přenos dat.
 5. Připojte zařízení Elm 327 ke smartphonu nebo počítači pomocí Bluetooth nebo USB kabelu, v závislosti na modelu zařízení.
 6. Stáhněte si a nainstalujte si aplikaci kompatibilní s Obd 2 Elm 327 na svůj smartphone nebo počítač.
 7. Otevřete aplikaci a dokončete potřebná nastavení, abyste mohli začít přijímat data z vašeho vozu přes Obd 2 Elm 327.
ČTĚTE VÍCE
Jak vybrat nejlepší akustiku pro váš vůz - srovnání a tipy

Po úspěšném připojení budete moci sledovat stav svého vozu a přijímat různá diagnostická data.

Připojení auta

Chcete-li připojit Obd 2 Elm 327 k vozidlu, musíte provést následující kroky:

1. Příprava na připojení

Před připojením se ujistěte, že je vůz vypnutý a klíček ze zapalování je vyjmutý. Zkontrolujte také, zda máte příslušný adaptér Elm 327 a podporovanou aplikaci pro čtení dat.

2. Lokalizace portu OBD II

Najděte 16kolíkový diagnostický konektor OBD II ve svém vozidle. Obvykle se nachází ve spodní části palubní desky poblíž volantu. Přesnější informace o umístění portu naleznete v uživatelské příručce vašeho vozidla.

3. Připojení adaptéru

Vložte adaptér Elm 327 do portu OBD II vašeho automobilu. Ujistěte se, že je adaptér pevně a pevně připojen k portu.

4. Zapnutí zapalování

Otočte klíčkem zapalování do polohy „Acc“ (zapnuto) nebo „Zapnuto“ (není vyžadováno nastartování motoru). To umožní adaptéru přijímat energii z vozidla a komunikovat s příslušnou aplikací.

5. Připojení aplikace

Spusťte aplikaci pro čtení dat a v nastavení aplikace vyberte příslušný adaptér Elm 327. Po navázání spojení budete mít přístup k diagnostickým datům vašeho vozidla.

Upozorňujeme, že konkrétní kroky připojení se mohou mírně lišit v závislosti na modelu adaptéru a aplikaci, kterou používáte. Vždy dodržujte pokyny dodané s adaptérem a aplikací.

Video:

Jak připojit skener ELM327 ke konektoru GM12 na VAZ | (OBD2) až GM12

Jak připojit ELM327?

Připojení OBD2 skeneru ELM327 WiFi k automobilu pomocí iPhone!