Řízení auta je jednou z nejoblíbenějších činností moderního člověka. Ale bohužel žádné auto není imunní vůči poruchám. Proto je velmi důležité mít po ruce sadu nástrojů, které pomohou vyřešit mnoho problémů na cestách.

V první řadě musí mít každý majitel auta s sebou náhradní pneumatiku, hasák a zvedák. Případy propíchnutí pneumatiky nebo jiné problémy s koly se totiž mohou stát v tu nejméně vhodnou chvíli, daleko od mechanika. Rezervní pneumatika vás udrží v chodu, ale klíč a zvedák vám pomohou pneumatiku vyměnit sami.

Nabídka opravárenského nářadí se však neomezuje pouze na pneumatiky. Kompletní sada nářadí by měla obsahovat také šroubováky různých velikostí a typů, kombinovaný klíč, nůžky na drát a kleště. Tyto jednoduché nástroje mohou být užitečné pro různé úkoly – od výměny žárovky světlometu až po drobné opravy, které obcházejí autoservis.

Nezapomeňte také přibalit baterku a elektrickou pásku. Porucha auta se totiž může stát i za tmy a bez osvětlení mohou být opravy náročné. Elektrická páska pomůže dočasně izolovat vodiče nebo zajistit improvizované části.

Důležité automobilové nářadí: co by mělo být v kufru?

Важные инструменты для автомобиля: что должно быть в багажнике?

Vlastnit auto vyžaduje nejen schopnost jej řídit, ale také připravenost na případné poruchy a nepředvídané situace na silnici. Proto je důležité mít v kufru sadu nástrojů, které vám pomohou vyřešit mnoho problémů sami a bez dalších nákladů. Zde je seznam základních nástrojů, které by měly být ve vašem autě:

1. Standardní nástroje

1. Штатный инструментарий

Před zakoupením další sady nářadí se podívejte, co je již součástí standardní sady nářadí vašeho vozidla. Obvykle zahrnuje základní nástroje, jako jsou šroubováky, klíče, kleště atd. Zkontrolujte, zda jsou k dispozici všechny potřebné nástroje a zda jsou v jejich stavu.

2. Sada reflexních prvků

V některých zemích je sada reflexních prvků povinným požadavkem. Jsou potřebné k zajištění bezpečnosti na silnici v případě poruchy nebo nehody. Ujistěte se, že vaše vozidlo má výstražný trojúhelník, červený hasicí přístroj a vestu s reflexními pruhy.

3. Sada na opravu pneumatik

3. Комплект для ремонта шин

Porucha pneumatiky může nastat kdykoli, proto je důležité mít sadu na opravu pneumatik. Obvykle zahrnuje pryžové rozpěrky, pumpu na pneumatiky, klíč na kola a sadu nástrojů pro šrouby kol. Tato sada vám umožní dočasně opravit poruchu a dojet k nejbližší servisní stanici.

ČTĚTE VÍCE
Výhody usednutí na místo řidiče - nahraďte pasivitu role spolujezdce aktivitou, kontrolujte situaci na silnici, posilujte řidičské dovednosti, zvyšte flexibilitu v rozhodování a zaručte svou bezpečnost

4. Nabíječka baterií

Vysoké zatížení baterie může způsobit její vybití. Proto je užitečné mít v kufru nabíječku baterie, která vám umožní v případě potřeby rychle a pohodlně nabít.

5. Doplňovací sada

5. Комплект для заправки

Případy, kdy je do nejbližší čerpací stanice paliva dostatek, ale dojde, nejsou ojedinělé. Proto je vhodné mít v autě náhradní kanystr na palivo nebo sadu pro přečerpávání paliva z jedné nádrže do druhé.

Kromě uvedeného nářadí se hodí mít na palubě auta svítilnu, startovací kabely k baterii, ale i kanystr s vodou a hasicí přístroj.

Je důležité si uvědomit, že mít ve svém autě nástroje pomůže vyřešit mnoho problémů na silnici, ale nenahrazuje to kompetentní opravy a údržbu od odborníků. Proto, pokud si nejste jisti svými dovednostmi nebo nevíte, jak správně používat nástroje, je lepší obrátit se na profesionály.

Sada klíčů a šroubováků pro opravu auta

Набор ключей и отверток для ремонта автомобиля

Klíče jsou hlavním nástrojem pro většinu oprav. Umožňují utahovat a povolovat matice a šrouby, nastavovat kabely a vodiče a provádět další úkoly. Vaše sada klíčů by měla obsahovat různé velikosti klíčů, abyste mohli pokrýt širokou škálu matic a šroubů, které se nacházejí na vašem vozidle.

Důležitým nástrojem jsou také šroubováky, protože mnoho částí vozu je zajištěno šrouby nebo spojovacími prvky. Sada šroubováků by měla obsahovat šroubováky s různými hroty: rovný, křížový, hvězdička a další. To vám umožní vyhovět potřebám různých typů šroubů a spojovacích prvků.

Dále je nutné mít v sadě klíče a šroubováky s otočnými hlavami. Oboustranné hlavy umožňují rychlou a snadnou změnu směru otáčení nástroje, což je velmi výhodné při práci na těžko dostupných místech.

Kromě toho se doporučuje mít k dispozici repliky klíčů a šroubováků, protože mohou být užitečné v případě ztráty nebo poškození originálního nástroje.

Takže až budete sestavovat sadu nářadí pro opravy auta, pamatujte na to, jak je důležité mít klíče a šroubováky. Sada by měla být univerzální a obsahovat nářadí různých velikostí a typů, abyste mohli bez problémů provádět opravy na svém voze.

Nabíječky a kabely do auta

V dnešní době je mnoho automobilů vybaveno různými elektronickými zařízeními, která vyžadují stálý výkon. Abyste udrželi baterii nabitou a elektroniku auta v chodu, musíte mít po ruce nabíječky a kabely do auta.

ČTĚTE VÍCE
Jak zjistit, že je v těle nedostatek elektrolytů a jak jej kompenzovat

Nabíječka do auta je přenosné zařízení, které vám umožní připojit se k autobaterii a nabíjet ji. Může mít různé možnosti připojení, jako je přímé připojení k baterii, připojení k zapalovači cigaret nebo připojení ke svorkám na digestoři. Je důležité vybrat nabíječku, která je vhodná pro váš typ baterie a výkon vozidla.

Důležitou roli hrají také nabíjecí kabely. Umožňují připojení nabíječky k autobaterii. Kabely musí být dostatečně pevné a flexibilní, aby bylo zajištěno snadné použití. Kromě toho musí mít příslušné konektory pro připojení k nabíječce a k baterii. Je důležité vybrat správný kabel z hlediska jeho délky a průměru v závislosti na vzdálenosti a síle proudu.

Nabíječky a kabely do auta mohou být užitečné v mnoha situacích. Umožňují udržovat nabití baterie, zejména pokud je vůz zaparkován na delší dobu. Mohou být také potřeba k nabíjení zařízení napájených z elektrické sítě automobilu, jako jsou navigační systémy nebo mobilní telefony.

Sada nouzového nářadí pro výměnu pneumatik a kol

Комплект экстренной покрышки и инструменты изменения колеса

Sada nouzové pneumatiky obvykle obsahuje náhradní pneumatiku, zvedák a klíč na kola. Rezervní kolo je hlavní součástí této sady, protože v případě proražení pneumatiky vám umožní vyměnit poškozené kolo a pokračovat v jízdě. Zvedák je zařízení, které zvedá automobil tak, aby bylo možné demontovat poškozené kolo a nainstalovat náhradní kolo. Klíč na kola je určen k demontáži a montáži matic kol.

Sada nouzové pneumatiky musí být zkontrolována a udržována v dobrém stavu. Rezervní pneumatika musí být nahuštěná a mít dostatečný běhoun. Zvedák musí být funkční a nepoškozený. Klíč od kola musí být vždy uložen ve voze spolu se sadou pro nouzové pneumatiky.

Pokud dojde k problému s kolem, může řidič přistoupit k výměně kola pomocí nouzové sady pneumatik a nástrojů pro výměnu kola. Před zahájením provozu se musíte ujistit, že je vůz zaparkován na bezpečném místě a že jsou zapnutá varovná světla. Dále musíte auto zvednout, povolit matice kola pomocí klíče a poté kolo sundat. Poté je třeba namontovat rezervní kolo a utáhnout matice kola. Nakonec můžete auto spustit, matice zcela utáhnout a zvedák vyjmout.

Nouzová sada pneumatik a nástroje pro výměnu pneumatik jsou nezbytnou součástí bezpečnosti silničního provozu. Pomohou vám opatrně a bezpečně vyměnit pneumatiku, pokud se vyskytne problém mimo garáž nebo autocentrum. Buďte si jistí, že vaše vozidlo je vždy v případě potřeby vybaveno těmito důležitými nástroji.

ČTĚTE VÍCE
Doprava ve Španělsku – co, proč a kdo to potřebuje?

Video:

TOP 10 sad nástrojů pro automatické opravy. Kvalitní nástroj pro automobily.

Číselník AUTO od TRAFFIC LIGHT proti JonnesWay DEKO. Porovnání sad NÁŘADÍ: drahé vs. levné