Jedním z běžných problémů, se kterými se majitelé aut potýkají, je přetékající počítadlo kilometrů. Spoléhajíc na přesnost tohoto zařízení je mnoho řidičů zmateno, když zjistí, že vzdálenost, kterou ujeli, byla o několik kilometrů větší, než udával počítadlo kilometrů.

Jaký je důvod této chyby? Jedním z možných důvodů je opotřebení pneumatik. Když dojde ke ztrátě běhounu, průměr pneumatiky se zmenší, což způsobí změnu obvodu kola. To zase způsobí, že počítadlo kilometrů ukazuje větší vzdálenost.

Přesnost počítadla kilometrů může být navíc ovlivněna přítomností různých úprav na autě. Například instalace větších kol nebo změna odpružení může změnit průměr kola, což ovlivní přesnost odečtu počítadla kilometrů. Často se také vyskytují případy, kdy výrobce záměrně zvyšuje stavy počítadla kilometrů, aby se ochránil před podvodníky, kteří mohou snížit kilometrový výkon vozu.

Pokud si tedy všimnete, že počítadlo kilometrů vašeho auta ukazuje více než skutečně ujeté kilometry, musíte kontaktovat odborníka, aby diagnostikoval a identifikoval možné příčiny tohoto problému. Jedině tak lze najít optimální řešení a obnovit přesnost odečtů počítadla kilometrů.

Proč některé počítadla ujetých kilometrů ukazují vyšší kilometrový výkon?

Почему некоторые автомобильные одометры показывают больший пробег?

Existují různé důvody, proč některé počítadla kilometrů mohou ukazovat vyšší kilometrový výkon, než je skutečný. Jedním z těchto důvodů může být i záměrné falšování ujetých kilometrů za účelem zvýšení prodejní ceny vozu. Někteří lidé, kteří chtějí prodat auto za vyšší cenu, mohou manipulovat s počítadlem kilometrů, aby snížili počet najetých kilometrů.

Dalším důvodem může být technická závada nebo nesprávná kalibrace počítadla kilometrů. Některé počítadla kilometrů nemusí být dostatečně přesné a časem začnou ukazovat nesprávné údaje. To může být způsobeno opotřebením nebo poškozením mechanismu počítadla kilometrů.

Některá auta mohou mít také více než jeden počítadlo kilometrů, což může mít za následek různé hodnoty ujetých kilometrů. Může to být způsobeno výměnou nebo aktualizací počítadla kilometrů, když je vozidlo v provozu.

A konečně, v některých případech může být příčinou nesprávných údajů počítadla kilometrů samotné vozidlo. Pokud bylo například vozidlo účastníkem vážné nehody nebo prošlo opravou motoru, může to způsobit změnu stavu počítadla kilometrů, protože počet najetých kilometrů vozidla nemusí vždy odpovídat jeho fyzickému stavu.

ČTĚTE VÍCE
Jak přesně určit skutečný počet najetých kilometrů automobilu - metody a tipy pro kupující

Obecně platí, že pro zajištění přesnosti odečtu ujetých kilometrů se doporučuje před zakoupením zkontrolovat provozní historii vozidla, zkontrolovat jeho servisní záznamy a nechat vozidlo zkontrolovat.

Obecné informace o tachometrech

Общая информация об одометрах

Tachometry mohou být mechanické nebo elektronické. Mechanické počítadlo kilometrů obsahuje řadu číselníků a mechanismů, které se uvádějí do pohybu při otáčení kol automobilu. Když kolo udělá plnou otáčku, mechanismus posune zařízení o jeden kilometr nebo míli. Elektronické počítadlo kilometrů funguje elektronicky a využívá údaje ze senzorů k zobrazení ujeté vzdálenosti.

Funkce počítadla kilometrů

Функции одометра

Počítadla kilometrů plní několik funkcí. Za prvé umožňují řidičům sledovat ujetou vzdálenost a sledovat spotřebu paliva. Pomáhají také nastavit a udržovat časy a vzdálenosti pro údržbu vozidla, jako je výměna oleje nebo opravy.

Kromě toho lze ke stanovení nákladů na používání vozidla použít počítadla kilometrů. Umožňují majitelům automobilů vypočítat náklady na auto a nastavit sazby pro cestující nebo zákazníky na základě ujeté vzdálenosti.

Problémy s údaji počítadla kilometrů

Jedním z nejčastějších problémů jsou změny v odečtech počítadla kilometrů. K tomu může dojít z různých důvodů, včetně:

  • Mechanické problémy – Poškození počítadla kilometrů nebo jeho mechanismu může mít za následek nesprávné zobrazení ujeté vzdálenosti. Například uvolněné nebo stažené ozubené kolo může způsobit zaseknutí počítadla kilometrů.
  • Manipulace s počítadlem kilometrů – někteří bezohlední prodejci mohou uměle snížit počet najetých kilometrů automobilu, aby zvýšili jeho hodnotu. Toho lze dosáhnout výměnou počítadla kilometrů, připojením speciálního zařízení nebo jinou manipulací s elektronickými součástkami.
  • Technické závady – Některá vozidla mohou mít problémy s elektronikou, které mohou způsobit nesprávné zobrazení počítadla kilometrů. Například problémy se snímači rychlosti nebo elektrickými obvody mohou způsobit kolísání nebo kolísání naměřených hodnot.

Existují různé způsoby, jak zjistit, zda došlo k neoprávněné manipulaci s počítadlem kilometrů. Můžete například zkontrolovat historii údržby vozu, kontaktovat specialisty, zkontrolovat odpružení a pedály a posoudit stav vozu jako celku.

Pokud zjistíte nesoulad mezi údaji počítadla kilometrů a skutečným počtem najetých kilometrů, musíte kontaktovat odborníka, abyste zjistili důvod a problém vyřešili. Bezohlední prodejci, kteří manipulují s počítadlem kilometrů, mohou čelit právním důsledkům.

ČTĚTE VÍCE
Jak správně určit potřebu přidat olej do motoru automobilu

Důvody nesprávných údajů počítadla kilometrů

Причины неправильных показаний одометра

1. Přední nebo zadní odpružení vozu

1. Передняя или задняя подвеска автомобиля

Jedním z důvodů nesprávných údajů počítadla kilometrů může být problém s předním nebo zadním zavěšením vozidla. Pokud odpružení nefunguje správně, může to způsobit nesprávné měření vzdálenosti vozidla.

2. Opotřebené pneumatiky

2. Изношенные шины

Opotřebené pneumatiky mohou také způsobit nesprávné údaje počítadla kilometrů. Jak se pneumatiky opotřebovávají, jejich celkový průměr se zmenšuje, což způsobuje změnu jízdního obvodu vozidla. To zase může vést k nesprávným údajům počítadla kilometrů.

Chcete-li zjistit přesné údaje počítadla kilometrů a předejít možným problémům, doporučuje se pravidelně udržovat a kontrolovat odpružení vozidla a také včas vyměnit pneumatiky.

Důvody nesprávných údajů počítadla kilometrů
Problémy se zavěšením auta
Opotřebované pneumatiky

Video:

Jak opravit údaje rychloměru na Gazelle Volga Rychlost Gazelle Sable se nezobrazuje správně

GPS vs RYCHLOMĚR KDO LŽE? Kontroluji rychlost pomocí RYCHLOMĚRU a GPS na MOTO

Rychloměr nefunguje nebo správně neukazuje rychlost VAZ 2115. Jak to opravit