Vozy Volkswagen, které představují spolehlivost, komfort a kvalitu, se montují v různých továrnách v různých zemích světa. Koneckonců, Volkswagen je německá značka s celosvětovou reputací. Značka Volkswagen pevně obsadila své místo na trhu a je uznávána jako jeden z lídrů v automobilovém průmyslu.

Od roku 1937, kdy byl Volkswagen založen, má společnost továrny v mnoha zemích, aby uspokojila poptávku po vozech německého giganta. Největší továrny se nacházejí v Německu, ve městech Wolfsburg, Drážďany a Emden. Závod ve Wolfsburgu je mateřským závodem Volkswagenu a největším automobilovým závodem v Evropě. Zde se montuje většina modelové řady Volkswagen.

Volkswagen má však továrny i v jiných zemích, což mu umožňuje vyjít vstříc zákazníkům v různých regionech. Některé z nich se nacházejí v Brazílii, Číně, Mexiku, Argentině, Rusku a dalších zemích. Právě místní továrny zajišťují malou část produkce vozů Volkswagen pro trhy těchto zemí.

Vozy Volkswagen se tak montují v mnoha továrnách po celém světě, což zákazníkům zaručuje vysokou kvalitu a dostupnost vozů značky Volkswagen.

Výroba vozů Volkswagen

Vozy Volkswagen se vyrábějí v několika továrnách po celém světě. Volkswagen má výrobní závody v mnoha zemích, včetně Německa, Číny, České republiky, Mexika, Brazílie, Indie a dalších.

Hlavní závod Volkswagenu se nachází v německém Wolfsburgu. Tento závod je domovem Volkswagenu od roku 1945. Montují se zde různé modely Volkswagenu, včetně oblíbeného Golfu, Passatu a Pola.

V České republice sídlí jeden z největších závodů Volkswagenu na světě – Škoda Auto, která rovněž patří do skupiny firem Volkswagen. Montují se zde modely Škoda Octavia, Škoda Superb a další.

Závod Volkswagenu v Číně, SAIC Volkswagen Automobile Co., se nachází v Changsha. Vyrábí se zde různé modely Volkswagen a Audi.

Kromě toho má Volkswagen výrobní závody v Mexiku, Brazílii a Indii, kde se montují vozidla pro regionální trhy.

Všechny závody Volkswagen splňují vysoké standardy kvality a výrobní technologie, aby byla zajištěna spolehlivost a bezpečnost jejich vozidel.

Historie vývoje společnosti

История развития компании

Kořeny Volkswagenu sahají do německého národního socialismu. Ve 1930. letech XNUMX. století byl Ferdinand Porsche požádán, aby byl konstruktérem v německých automobilkách (GMW). Porsche se v rámci nacionálně socialistických programů, včetně „lidového auta“, obrátilo na projekt kompaktního a dostupného vozu. Tak začala historie společnosti.

ČTĚTE VÍCE
Jaké metody lze použít k ohřevu vany motoru?

V roce 1938 firma postavila svůj první a nejslavnější vůz Volkswagen (později známý jako Brouk nebo Brouk). “Volksvagen” byl vyvinut Porsche podle principu “zadního umístění motoru a vzduchového chlazení.” Tento vůz se stal kultovním vozem a dnes je symbolem německého automobilového průmyslu.

Během 1949. světové války byla výroba automobilů Volkswagen převedena do vojenských potřeb. Po válce byl závod převeden pod britskou vojenskou správu a poté se v roce XNUMX vrátil pod německou kontrolu.

Od roku 1945 se vozy Volkswagen začaly vyvážet do dalších zemí. Výroba těchto vozů se stala základem hospodářského oživení Německa v poválečných letech.

Dnes je Volkswagen AG mezinárodní automobilová společnost, která vlastní několik značek jako Audi, Porsche, Lamborghini a další. Společnost vyrábí širokou škálu vozů, od malých městských vozů až po SUV a sportovní modely. Továrny má po celém světě, hlavní jsou v Německu, Číně a Mexiku.

Továrny Volkswagen na světě

Фабрики по производству Volkswagen в мире

Jedna z největších továren Volkswagenu se nachází v německém Wolfsburgu. Vyrábí se zde různé modely, včetně Polo, Golf a Passat. V tomto závodě sídlí centrála společnosti a je považován za jeden z nejmodernějších a technologicky nejvyspělejších závodů na světě.

Kromě toho má Volkswagen další továrny po celém světě, včetně USA, Číny, Mexika, Brazílie a mnoha dalších zemí. Například v USA má Volkswagen závod v Chattanooga v Tennessee, kde se vyrábí modely Passat a Atlas. Společnost má několik továren v Číně, včetně jedné v Šanghaji a Foshanu, kde se vyrábí Jetta, Tiguan a Bora.

Brazílie je také důležitou zemí pro Volkswagen, s několika továrnami včetně Sao Bernardo do Campo, Sao Paulo a Curitiba. Tyto továrny vyrábějí různé modely včetně Polo a Gol.

Základem úspěšného podnikání společnosti jsou výrobní závody Volkswagenu. Poskytují vysoce kvalitní vozidla pro zákazníky po celém světě.

Výroba vozů Volkswagen v Rusku

Производство автомобилей Volkswagen в России

Továrny Volkswagen v Rusku se nacházejí v několika městech. Jedna z hlavních továren se nachází v Kaluze. Závod v Kaluze byl otevřen v roce 2007 a od té doby aktivně vyrábí vozy Volkswagen různých modelů.

Výroba Volkswagenu v Kaluze probíhá v souladu s vysokými standardy kvality a efektivity. Závod je vybaven moderním zařízením a technologiemi, což umožňuje vysokou produktivitu a přesnost procesu montáže automobilů.

ČTĚTE VÍCE
Jednoduché a efektivní způsoby, jak si doma vyleštit světlomety aut

Závod v Kaluze vyrábí různé modely Volkswagen, včetně oblíbených modelů Polo, Tiguan a Touareg. Výroba vozů Volkswagen v Rusku umožňuje společnosti uspokojit poptávku na ruském trhu a exportovat vozy do jiných zemí.

Výroba vozů Volkswagen v Rusku je důležitým faktorem rozvoje automobilového průmyslu v zemi. Pomáhá vytvářet pracovní místa, rozvíjet technologie a přitahovat investice.

Výroba vozů Volkswagen v Rusku má tedy velký význam jak pro společnost Volkswagen, tak pro ruskou ekonomiku jako celek.

Video:

Volkswagen v Číně. Recenze modelů. Přijatelné ceny. NHK AUTO. Auta na zakázku

Výbava VOLKSWAGEN iD4, cena, vlastnosti! PODROBNOSTI O HLAVNÍM

TO BY MĚL VĚDĚT KAŽDÝ MAJITEL VOLKSWAGENU!