Hřeby na pneumatikách automobilů jsou pro řidiče v zimních podmínkách skutečnou spásou. Výrazně zvyšují přilnavost k vozovce a zlepšují bezpečnost jízdy. Mnoho řidičů se však ptá: je možné použít čepy bez disku?

Nejprve pojďme zjistit, co jsou hroty a jak fungují. Hroty jsou malé kovové kolíky, které se vkládají do pneumatik pro zlepšení trakce. Aktivují se, když sešlápnete plynový pedál a proniknou do ledového krytu, čímž poskytují spolehlivou trakci.

Nyní se vraťme k otázce, je možné použít kliky bez disku? Odpověď je jednoduchá – ne. Hroty musí být instalovány na speciálních pneumatikách s hroty, které mají další otvory pro hroty. To vám umožní správně připevnit hřeby k pneumatice a zajistit jejich bezpečné upevnění. Bez ráfku tyto otvory chybí, takže nemůžete nainstalovat hřeby na běžné pneumatiky.

Spike bez disku: spolehlivý servis pro váš vůz

Шиповка без диска: надежное обслуживание вашего автомобиля

Pro čepy bez disku se používají speciální, převážně kovové čepy, které se instalují na povrch pneumatiky bez nutnosti instalace disku. Tato metoda vám umožňuje ušetřit peníze na nákup nových disků a instalaci hrotů a také zkrátit čas potřebný k provedení postupu.

I když hřeby bez disku mohou být účinným řešením, je důležité si uvědomit, že v některých regionech mohou být zakázány některými silničními zákony. Před použitím čepu bez disku byste si proto měli ověřit místní předpisy, abyste se ujistili, že je tento postup povolen.

Výhody čepů bez disku:

  • Úspora peněz na nákup disků a instalaci kolíků;
  • Rychlá a snadná instalace;
  • Zlepšená přilnavost při jízdě na zimních silnicích;
  • Zvýšená bezpečnost a ovladatelnost vozidla;
  • V případě potřeby možnost odstranění hrotů.

Čepy bez disku však nejsou úplnou alternativou k instalaci čepů na disky. Mohou být méně odolné, mají menší hloubku dezénu a mají nižší životnost. Hmoždinky bez kotouče mohou také při jízdě na asfaltu představovat určité potíže, protože hřeby mohou poškodit povrch vozovky a vytvářet hluk při jízdě.

V důsledku toho by rozhodnutí o potřebě hřebů bez disku mělo být záměrné a založené na provozních podmínkách vozidla, dopravních pravidlech a preferencích majitele. Při použití hřebů bez disku je důležité pravidelně kontrolovat stav hřebů a pneumatik, aby byla zajištěna bezpečná a spolehlivá jízda.

ČTĚTE VÍCE
Jaké jsou přijatelné možnosti tónování předních oken automobilů v roce 2023?

Výhody čepů bez disku

Преимущества шиповки без диска

Hlavní výhody čepů bez disku jsou:

1. Zvýšená trakce Hroty umístěné bez použití kotouče zvyšují přilnavost vozidla k povrchu vozovky, zejména na zasněženém, zledovatělém nebo zledovatělém povrchu. To zvyšuje bezpečnost jízdy a usnadňuje ovládání vozu.
2. Snížení nákladů a pohodlí Spike bez disku je ekonomičtější řešení, protože není potřeba kupovat a instalovat speciální disky. Navíc je použití hřebů bez ráfků pohodlnější, protože pneumatiky lze použít na jakékoli ráfky.
3. Ochrana pohonu Při hrotování bez disku jsou hroty přímo připevněny k pneumatice, což zabraňuje poškození disků spojenému s montáží a demontáží hrotů.
4. Zlepšený brzdný výkon Hřebíky bez kotouče mohou zlepšit brzdný výkon vozu na zasněžených a zledovatělých úsecích vozovky. Hroty pronikají ledovým povrchem a poskytují účinnější brzdění.

Je důležité si uvědomit, že hřebování bez kotouče je prováděno speciálními certifikovanými řemeslníky, kteří zaručují kvalitní instalaci hřebů a dodržení všech technických požadavků.

Jak správně studovat bez disku

Как правильно осуществить шиповку без диска

Existuje několik způsobů, jak provést hřebování bez použití speciálních disků.

1. Použití pneumatik s hroty

1. Использование шипованных шин

Prvním způsobem je nákup hotových pneumatik s hroty. Tyto pneumatiky již mají hřeby nainstalované přímo do běhounu. Prodávají se ve specializovaných gumárenských obchodech a lze je použít ihned po zakoupení.

2. Propíchněte se

2. Шиповка самостоятельно

Pokud již máte pneumatiky bez hrotů, můžete si je navrtat sami. K tomu budete potřebovat čepy, které lze zakoupit samostatně, a speciální vybavení pro instalaci čepů. Při instalaci hřebů je také důležité dodržovat bezpečnostní opatření, aby nedošlo k poškození pneumatiky nebo ke zranění.

Tyto metody umožňují hřebování bez disku. Před výběrem metody hrotování se však doporučuje poradit se s odborníkem nebo zkontrolovat zákony ve vaší zemi, protože použití pneumatik s hroty může být v některých regionech nebo za určitých povětrnostních podmínek omezeno. Šťastnou a bezpečnou cestu na zimní silnici!

Video:

Nové zařízení na hřebování “PRO-20”

Přidání zimních pneumatik bez nářadí

Jak daleko může trčet bodec? Druhá série „Problémy s opravnými hroty“