Alfa Romeo je legendární italská automobilka známá svými sportovními a luxusními modely. Značka byla založena v roce 1910 mechanikem z Milána jménem Alexander Daraccio. Od té doby se Alfa Romeo pevně etablovala na automobilovém trhu a získala si miliony fanoušků po celém světě.

Dnes Alfa Romeo patří do koncernu Stellantis, který vznikl v roce 2021 po sloučení PSA Group a FCA Group. Mezi hlavní kanceláře Alfy Romeo lze nalézt italské město Turín, které se nachází v regionu Piemont. Právě zde sídlí hlavní kancelář a designové centrum, kde se rodí nové modely aut.

Vozy Alfa Romeo se vyznačují nejen vysokou kvalitou a elegantním designem, ale také vyspělou technologií. Značka je známá svými sportovními modely jako Giulia a Stelvio, které mají silné motory a vysokou rychlost. Alfa Romeo ale nabízí i cenově dostupnější vozy, jako jsou MiTo a Giulietta, které jsou oblíbené mezi širokým publikem automobilových nadšenců.

Kdo je vlastníkem Alfy Romeo?

Кто владелец Альфа Ромео?

Vlastníkem značky Alfa Romeo je společnost stellantis, která vznikla v důsledku fúze FCA (Fiat Chrysler Automobiles) a PSA (Peugeot SA).

Stellantis je globální automobilka a vlastní nejen Alfu Romeo, ale také slavné značky jako Fiat, Jeep, Chrysler, Dodge, RAM, Peugeot, Citroën, Opel, Vauxhall a mnoho dalších.

Alfa Romeo, vyrábějící své vozy pod záštitou Stellantis, si zachovává svou osobitost a jedinečnost v designu a vlastnostech.

Vlastníkem Alfy Romeo je tedy Stellantis.

Alfa Romeo recenze

Обзоры Альфа Ромео

Vozy Alfa Romeo přitahují pozornost svým osobitým designem, který kombinuje agresivní linie a harmonické tvary. Každý model má individuální vzhled a vynikající vlastnosti.

Mezi nejoblíbenější modely Alfa Romeo patří Giulia a Stelvio. Giulia je sportovní sedan s vynikající dynamikou a propracovaným interiérem. Stelvio je SUV, které nabízí vynikající ovladatelnost a komfort.

Alfa Romeo je známá také svými sportovními modely, které jsou mezi automobilovými nadšenci velmi oblíbené. Například 4C Sports Coupé nabízí neuvěřitelný zážitek z jízdy díky lehké konstrukci a výkonnému motoru.

Alfa Romeo neustále vyvíjí a nabízí nové vozy, které vzbuzují obdiv svými technickými vlastnostmi a designem. Recenze Alfa Romeo vám pomohou vybrat ten správný model a zjistit všechny jeho vlastnosti.

ČTĚTE VÍCE
Pojďme se naučit, jak správně vyčistit své oblíbené auto, aby zůstalo neposkvrněné a nehromadilo škrábance - všechna tajemství automobilové chemie

Majitelé Alfy Romeo jsou vzácným luxusem

Владельцы Альфа Ромео - редкая роскошь

Kdo vlastní auto Alfa Romeo? To je otázka, na kterou není snadné najít jednoznačnou odpověď. Majitelé Alfy Romeo jsou aristokrati s dokonalým vkusem, znalci skutečné italské krásy.

Tito lidé se snaží o exkluzivitu a mají sofistikovaný životní styl. Vůz Alfa Romeo se pro ně stává nejen dopravním prostředkem, ale i jakýmsi uměleckým dílem.

Značka Alfa Romeo je známá svou bezvadnou kvalitou a jedinečným designem, který se liší od všech ostatních vozů. Proto je vlastnictví vozu Alfa Romeo zvláštní výsadou, která není dostupná každému.

Jednou z vlastností majitelů Alfy Romeo je jejich vášeň pro rychlost a jízdu. Mají opravdovou radost z řízení vozu Alfa Romeo, užívají si jeho sílu a dynamiku. Vlastnit Alfu Romeo znamená patřit k elitě automobilového světa a užívat si nádheru italského řemesla.

Atmosféra prestiže a stylu Alfa Romeo

Interiéry vozů Alfa Romeo jsou znamenitě navrženy s použitím vysoce kvalitních materiálů a pečlivou pozorností k nejmenším detailům. Zdůrazňují eleganci a styl značky.

Vzhled modelů Alfa Romeo je skutečným uměleckým dílem. Od plynulých linií až po výrazné LED světlomety, každý detail vozu je vytvořen s láskou a smyslem pro detail.

Vysoký výkon a inovativní technologie

Alfa Romeo je známá svou prozíravostí v automobilové technice. Značka neustále zkoumá a vyvíjí nové inovace, aby zajistila maximální potěšení z jízdy.

Vozy Alfa Romeo jsou vybaveny pokročilými bezpečnostními systémy, moderními motory a převodovkami a také jedinečnou aerodynamikou, která jim umožňuje dosahovat vysokého výkonu a ekologické účinnosti.

Технические характеристики

Níže je uvedena tabulka s některými známými technickými charakteristikami modelů Alfa Romeo:

model Nejvyšší rychlost Doba zrychlení na 100 km/h
Alfa Romeo Giulia 307 km / h 3.7 sec
Alfa Romeo Stelvio 283 km / h 3.8 sec
Alfa Romeo Giulietta 218 km / h 7.7 sec

Tyto modely Alfa Romeo nabízejí vynikající výkon a poskytují bezkonkurenční požitek z jízdy a vozidla za všech podmínek.

Video:

ALFA ROMEO NA SIBIŘ – ALFA ROMEO 159 TI

Alfa Romeo GIULIA. Stojí to za SNOVÁNÍ?

Italská odpověď na Mercedes a BMW – Alfa Romeo Giulia VELOCE | A.J.M.