S příchodem léta si mnoho řidičů klade otázku: je nutné měnit zimní stěrače za letní? Léto je samozřejmě úplně jiné roční období, kdy se sníh a led stávají neuvěřitelně vzdálenými vzpomínkami. Není ale možné v horkém období používat zimní stěrače?

Hovoří o tom lifehacky oblíbené mezi automobilovými nadšenci. Zimní stěrače mají totiž řadu výhod, díky kterým jsou užitečné nejen v zimě, ale i v létě. Za prvé, zimní stěrače mají často vyšší pružnost a dokonale čistí sklo od prachu, hmyzu a dalších nečistot. Odvádějí vynikající práci při udržování vynikající viditelnosti na silnici.

Za druhé, zimní stěrače jsou obvykle odolnější a lépe zvládají vysoké teploty. V horkých dnech může být asfalt tak horký, že letní stěrače mohou mít určité potíže. Zimní stěrače dokážou bez problémů setřít autosklo i při nejvyšších teplotách.

Letní problémy: jak používat zimní stěrače

Летние проблемы: как использовать зимние дворники

Za prvé, zimní stěrače mají obvykle tvrdší pryžový povrch určený k odstranění ledu a sněhu ze skla. Použití těchto typů stěračů může způsobit poškrábání a poškození suchých skleněných povrchů. To platí zejména pro vozidla s vyhříváním zadních oken, kde prudký zimní pohyb stěračů může ohrozit činnost topného systému.

Za druhé, zimní stěrače mají obvykle mechanismus, který jim umožňuje pracovat při nízkých teplotách. V létě může tento mechanismus pracovat příliš aktivně a vytvářet nadměrný hluk. To může být nepříjemné pro řidiče a jeho spolujezdce, zejména na dlouhých cestách.

Pokud vám tedy i v létě zbyly zimní stěrače, doporučuje se je vyměnit za letní. To podporuje efektivnější provoz, zabraňuje možnému poškození skla a snižuje hladinu hluku. Letní stěrače mají měkčí gumu, která zajišťuje stabilní a tiché klouzání po skle.

Nezapomeňte také zkontrolovat stav stěračů čelního skla a aktualizovat je, pokud jsou opotřebované. Udržujte sklo čisté a pravidelně je čistěte od prachu a nečistot. To pomůže udržet kvalitu stěračů a zajistí dobrou viditelnost na silnici.

V ideálním případě by výměna zimních stěračů za letní měla být provedena s předstihem, před začátkem letní sezóny. Myslete na nákup letních doplňků do auta s předstihem a plánujte si čas, abyste se v budoucnu vyhnuli problémům.

ČTĚTE VÍCE
Faktory ovlivňující opotřebení pneumatik automobilů a jak se s nimi vypořádat

Problémy s automatickým používáním zimních stěračů

Проблемы при автоматическом использовании зимних дворников

Automatické zimní stěrače určené k odklízení sněhu a ledu z autoskel jsou efektivním řešením pro řidiče v chladném období. Při používání takových zařízení však mohou zejména v létě nastat určité problémy.

Jedním z hlavních problémů je opotřebení pryžových pásků, které se používají ke kontaktu se skleněným povrchem. Při delším používání na suchém skle gumové pásy ztuhnou a ztratí svou pružnost. To může vést k poškrábání skla a špatnému čisticímu výkonu v případě náhlého deště.

Dalším problémem je, že v letních měsících nefunguje správně mechanismus stěračů. Protože jsou zimní stěrače navrženy tak, aby se vypořádaly se sněhem a ledem, nemusí správně fungovat, když prší nebo když je silnice nerovná. Mohou zanechávat šmouhy na skle nebo jednoduše neúspěšně klouzat po jeho povrchu.

Je třeba také poznamenat, že používání zimních stěračů v létě může vést ke zvýšené spotřebě energie a opotřebení motoru. Je to proto, že motor stěrače čelního skla bude pracovat při maximálním zatížení potřebném pro pohyb těžkého sněhu a ledu. Při práci s relativně lehkými letními srážkami se motor jednoduše přehřeje a ucpe, což povede k jeho rychlému opotřebení.

Zimní stěrače navíc mohou negativně ovlivňovat otáčky motoru, což může vést ke zvýšené spotřebě paliva a následně i ke zvýšeným nákladům na provoz vozidla.

problém Důsledky
Opotřebení gumových pásků Škrábance na skle, zhoršení kvality čištění
Špatné fungování v létě Skvrny na skle, nesprávné klouzání
Zvýšená spotřeba energie a opotřebení motoru Rychlé opotřebení motoru, zvýšená spotřeba paliva

Life hacky pro efektivní používání zimních stěračů v létě

Лайфхаки для эффективного использования зимних дворников летом

Zimní stěrače jsou v chladném období považovány za nedílnou součást vozu. Jsou navrženy tak, aby odklízely sníh a led z čelního skla a poskytovaly dobrou viditelnost při jízdě. Co ale s těmito stěrači dělat v létě, když není sníh a led?

Ve skutečnosti mohou být zimní stěrače užitečné i v létě. Zde je několik životních triků, jak je efektivně využít během léta.

1. Čištění skla od prachu a hmyzu

1. Очистка стекла от пыли и насекомых

Zimní stěrače dokážou skvěle udržet prach a hmyz na vašem čelním skle. Jednoduše zapněte stěrače a otřete sklo vodou a saponátem. Zimní stěrače vyčistí sklo od nahromaděných nečistot bez větší námahy.

ČTĚTE VÍCE
Co byste měli dělat, pokud dechový test vykazuje pozitivní výsledek, ačkoli osoba nepila alkohol?

2. Zametání dokonale čistých ploch

2. Подметание идеально чистых поверхностей

Pokud máte velkou terasu nebo terasu, zimní stěrače mohou být skvělým nástrojem pro zametání dokonale čistých povrchů. Jednoduše připevněte stěrače na dlouhou rukojeť a jděte po povrchu. Zachytí všechny drobné nečistoty a prach a zanechají povrch čistý a uklizený.

Video:

Našli jsme výborné stěrače na zimu. Dokud se neopálí! Lifehack pro štětce

Slabý přítlak raménka stěrače čelního skla. Oprava Ford Focus 2

Výměna stěračů (stírací lišty) za 1 minutu! +Livehack!