Majitelé nízkoprofilových vozů se často potýkají s problémem najíždění na zvýšené obrubníky nebo změnou výšky na vozovce. Zvedání auta do dostatečné výšky je složitý a zodpovědný úkol, který vyžaduje speciální přístup a určité znalosti. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak zvýšit světlou výšku a zvýšit své auto, aby nedošlo k poškození.

Prvním a nejjednodušším způsobem je instalace speciálních distančních podložek pod pružiny automobilu. Umožňují zvýšit světlou výšku a zabránit kontaktu těla s povrchem. Distanční podložky se dodávají v různých tloušťkách a materiálech, takže pro výběr těch správných se musíte obrátit na odborníka a vzít v úvahu vlastnosti vašeho vozu.

Dalším způsobem je výměna standardních tlumičů za delší modely. Tím se zvýší zdvih odpružení a zvýší se světlá výška. Při výběru tlumičů musíte vzít v úvahu značku a model vašeho vozidla a také vaše preference ohledně pohodlí a ovladatelnosti. Je důležité si uvědomit, že výměna tlumičů je seriózní postup, který se doporučuje provádět v autoservisu se zkušenými techniky.

Jak zvednout auto, když je nízké?

Как поднять машину, если она низкая?

Pokud má vaše auto nízkou světlou výšku, možná budete muset čelit výzvě jej zvednout v případě, že se zasekne nebo potřebuje opravu. Níže je uvedeno několik technik, které vám mohou pomoci zvednout nízké auto s minimální námahou.

1. Pomocí zvedáku

1. Использование домкрата

Zvedák je nejznámější nástroj pro zvedání automobilů. Lze jej umístit na rovný a pevný povrch v blízkosti kola, které je třeba zvednout. Zvedák by měl být před použitím zkontrolován, zda není poškozen, a před zvednutím se ujistěte, že je správně umístěn.

2. Pomocí desek nebo bloků

2. Использование досок или блоков

Pokud jste nebyli schopni zvednout auto pomocí zvedáku, můžete použít desky nebo bloky. Mohou být instalovány před koly, aby vytvořily extra výšku a pomohly zvednout nízké auto. Ujistěte se, že desky nebo bloky jsou pevně nainstalovány a během zvedání neklouzají.

Při použití jakéhokoli způsobu zvedání stroje musíte být opatrní a zajistit svou osobní bezpečnost. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi nebo se vám situace zdá příliš obtížná, je lepší vyhledat odbornou pomoc v autoservisu nebo odtahovce.

ČTĚTE VÍCE
Jak dlouho vydrží vůně vydechovaného vzduchu po vypití 1 litru piva?

Pomocí zvedáku a palety

Krok účinek
1 Umístěte zvedák na rovný a pevný povrch, pod výztužný nosník nebo práh auta. Ujistěte se, že je zvedák nainstalován stabilně a během zvedání neklouže.
2 Otáčením kliky nebo sešlápnutím pedálu (v případě hydraulického zvedáku) zvedněte vůz do požadované výšky. Vezměte prosím na vědomí, že stroj musí být zvedán rovnoměrně, aby se zabránilo jeho naklonění na stranu.
3 Umístěte vaničku pod auto na místo, kde má dostatečnou pevnost. Například pod motorem nebo na uchycení tlumiče.
4 Pomalu spouštějte vozidlo na podnos, dokud se kola nedotknou povrchu podnosu. Ujistěte se, že je vozidlo bezpečně umístěno na paletě a nehýbe se.
5 Nyní můžete provést potřebné opravy, prohlédnout vůz pod ním nebo vyměnit pneumatiku. Po dokončení zopakujte kroky 4 a 3 a opatrně spusťte vozidlo na zem.

Zvedák a paleta musí být používány opatrně a v souladu se všemi uvedenými pokyny. Pamatujte, že bezpečnost silničního provozu je nejdůležitějším aspektem.

Použití dřevěných trámů

Pokud je vaše auto příliš nízké a nemůžete použít zvedák, jedním ze způsobů, jak auto zvednout, je použít dřevěné kostky. Zde je několik kroků, které vám pomohou správně používat dřevěné trámy:

  1. Vyberte si pevné a odolné dřevěné trámy, které udrží váhu vašeho auta. Doporučuje se vybrat nosníky o šířce alespoň 10 cm.
  2. Položte tyče rovnoběžně s předními nebo zadními koly vašeho vozu. Vzdálenost mezi tyčemi by měla být dostatečná, aby na nich stroj mohl volně manévrovat.
  3. Opatrně najeďte na tyče a ujistěte se, že jsou kola přímo nad nimi. Netlačte prudce na plyn a snažte se netočit volantem.
  4. Pro větší bezpečnost nainstalujte zámky kol, které zabrání tomu, aby vůz pohnul tyčemi, když se z nich snaží vyjet.
  5. Pokud potřebujete sejmout auto z tyčí, opatrně z nich vyjeďte, opět zabraňte náhlým trhnutím a zatáčením.

Vezměte prosím na vědomí, že použití dřevěných trámů může být nebezpečné, proto se před použitím této metody doporučuje konzultovat se zkušenými automechaniky nebo specialisty. Při zvedání a odstraňování stroje z tyčí buďte opatrní a opatrní, aby nedošlo ke zranění osob nebo poškození vozidla.

ČTĚTE VÍCE
Je možné nechat zapnuté zapalování, když je vůz zavřený?

Zavolat specialisty nebo sousedy?

Zavolejte specialisty

Pokud si nejste jisti svými dovednostmi nebo nemáte správné vybavení, může být tím nejlepším řešením vyhledat odbornou pomoc. Specialisté mají zkušenosti a znalosti, které jim umožňují takové problémy efektivně řešit.

Stojí však za zvážení, že služby specialistů mohou být poměrně drahé, zvláště pokud potřebujete zavolat odtahovku. Kromě toho může být čekací doba na specialisty poměrně dlouhá, zvláště pokud jsou zaneprázdněni jinými hovory.

Věřte svým sousedům

Pokud máte sousedy nebo přátele, kteří mají zkušenosti s podobnými situacemi, můžete je požádat o pomoc. Může to být levnější a rychlejší než volání specialistů. Navíc si můžete být jisti spolehlivostí a integritou svých sousedů.

Je však třeba připomenout, že ne každý soused může mít potřebné nářadí nebo zkušenosti na zvedání auta. Navíc může nastat situace, kdy sousedé nebudou schopni poskytnout pomoc z důvodu zaneprázdněnosti nebo nedostatku dostupnosti.

Nakonec rozhodnutí, koho zavolat, aby vám pomohl zvednout nízké auto, závisí na vaší situaci a preferencích. Pokud máte nějaké pochybnosti, je nejlepší se poradit s někým zkušeným nebo se obrátit na odborníka.

Video:

Jak pochopit, že je čas vyměnit pružiny | Co ovlivňuje opotřebení pružin odpružení? (18+)

⚠️Jak zvýšit světlou výšku❓Nejjednodušší způsob❗

VÝKONNÝ nápad na AUTO. Nebo CO chybělo běžnému zvedáku.