Doba, kdy televizor sloužil pouze ke sledování televizních programů, je dávno pryč. Dnes chce mnoho lidí sledovat videa z internetu na velké obrazovce svého televizoru. Ale co když nemáte speciální zařízení pro připojení k síti? Nebojte se, už máte vše, co potřebujete. Pokud máte telefon s připojením k internetu, připojení televizoru není velký problém.

Jedním z nejjednodušších způsobů je použití funkce Wi-Fi připojení vašeho smartphonu. K tomu potřebujete pouze Wi-Fi smartphone, který podporuje sdílení obrazovky, a televizor, který tuto funkci podporuje. Stačí v nastavení telefonu najít sekci, která je zodpovědná za sdílení obrazovky, a připojit ji k televizoru. Nyní můžete sledovat svá oblíbená videa, fotografie a další soubory z telefonu na velké obrazovce.

Pokud váš telefon nebo televize nepodporuje sdílení obrazovky, nezoufejte. Stále máte možnost připojit telefon k televizoru pomocí kabelu HDMI. Jednoduše připojte kabel k portu HDMI telefonu a televizoru a poté změňte zdroj signálu na televizoru. Nyní si můžete užívat obsah z telefonu na velké televizní obrazovce.

Je možné připojit televizi k internetu z telefonu?

Можно ли подключить телевизор к интернету от телефона?

Ano, je možné připojit televizor k internetu pomocí telefonu jako zdroje internetového připojení. Existuje několik způsobů, jak toto spojení vytvořit.

  • Wi-Fi připojení: Mnoho televizorů má vestavěnou funkci Wi-Fi, která umožňuje připojit televizor k bezdrátové síti. V takovém případě můžete telefon použít jako hotspot (osobní hotspot) a připojit k němu televizor přes Wi-Fi. Tímto způsobem bude mít televizor přístup k internetu prostřednictvím telefonu.
  • USB připojení: Některé televizory mají možnost připojení k mobilnímu zařízení pomocí kabelu USB. V tomto případě můžete telefon připojit k televizoru pomocí kabelu USB a používat mobilní data telefonu pro přístup k internetu na televizoru.
  • HDMI připojení: Pokud váš telefon podporuje funkci HDMI, můžete jej připojit k televizoru pomocí kabelu HDMI. V takovém případě budete moci zobrazit obrazovku svého telefonu na televizoru a používat mobilní data pro přístup k internetu na velké obrazovce.

Před připojením televizoru k internetu z telefonu se však ujistěte, že váš mobilní tarif poskytuje dostatek mobilních dat a neomezuje používání internetu prostřednictvím jiných zařízení. Vezměte prosím na vědomí, že používání mobilních dat pro připojení vašeho televizoru k internetu může být omezeno smlouvou mezi vámi a vaším telekomunikačním operátorem.

ČTĚTE VÍCE
Obrovský výběr kanystrů - velikosti, materiály a funkce

Snadné způsoby připojení:

Простые способы подключения:

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak připojit televizor k internetu pomocí telefonu:

1. Připojte se přes Wi-Fi Hotspot

1. Подключение через Wi-Fi Hotspot

Jedním z nejjednodušších způsobů je použití funkce Wi-Fi Hotspot v telefonu. Pomocí telefonu můžete vytvořit síť Wi-Fi a připojit k ní televizor stejně, jako byste to normálně dělali s domácím směrovačem Wi-Fi.

2. Pomocí kabelu HDMI

2. Использование кабеля HDMI

Pokud váš telefon a televizor mají porty HDMI, můžete telefon připojit přímo k televizoru pomocí kabelu HDMI. Některé moderní telefony navíc podporují funkci MHL, která umožňuje jejich připojení k televizi přes HDMI bez dalších adaptérů.

Kromě těchto jednoduchých metod existují také další způsoby připojení televizoru k internetu prostřednictvím telefonu, jako je použití speciálních aplikací nebo nastavení síťového mostu v telefonu. Mohou však vyžadovat více času a dovedností. Pokyny pro použití těchto metod lze nalézt v příručkách nebo při vyhledávání online.

Maximální pohodlí bez zbytečných drátů:

Максимальный комфорт без лишних проводов:

Moderní technologie se neustále vyvíjejí a stále více zařízení se stává schopných připojení k internetu. Stále více lidí si chce užít své oblíbené filmy a televizní seriály na velké obrazovce, ale bez zbytečných drátů. Televizory s Wi-Fi usnadňují připojení k internetu z pohodlí vaší pohovky a využívají váš telefon jako hotspot.

Při připojování televizoru k internetu přes telefon se musíte ujistit, že telefon má funkci distribuce sítě Wi-Fi. Chcete-li to provést, musíte přejít do nastavení telefonu, najít položku „Sdílení Wi-Fi“ nebo „Osobní hotspot“ a tuto možnost povolit. Poté vyhledejte název sítě Wi-Fi telefonu v seznamu dostupných sítí Wi-Fi na televizoru a připojte se k ní.

Připojení televizoru k internetu prostřednictvím telefonu má několik výhod. Za prvé vám to umožní ušetřit na službách poskytovatele, protože telefon může používat data mobilní sítě k přenosu internetu do televizoru. Za druhé, tento způsob připojení vám umožňuje snadno spravovat internetové připojení televizoru prostřednictvím telefonu.

Je však třeba zvážit, že připojení televizoru k internetu prostřednictvím telefonu může být poněkud pomalé, zejména při streamování videí ve vysokém rozlišení nebo hraní her s požadavky na vysokou rychlost internetu. Pokud tedy máte možnost, doporučujeme použít internetové připojení televizoru přes kabelový ethernetový nebo Wi-Fi router.

ČTĚTE VÍCE
Jak si sami na auto nainstalovat vyhřívané stěrače a mít jistotu pohodlné jízdy v zimě?

Užitečné lifehacky pro nastavení:

Полезные лайфхаки для настройки:

Chcete-li připojit televizor k internetu z telefonu, existuje několik užitečných životních hacků, které vám pomohou nastavit proces co nejjednodušší a nejpohodlnější. Podívejme se na ně podrobněji:

1. Použití Wi-Fi Direct:

1. Использование Wi-Fi Direct:

Wi-Fi Direct je funkce, která umožňuje zařízením připojit se k sobě přímo, aniž by museli procházet Wi-Fi hotspot. Je ideální pro připojení telefonu k televizoru bez nutnosti konfigurovat další nastavení. Chcete-li to provést, musíte na obou zařízeních povolit Wi-Fi Direct, poté na televizoru vybrat svůj telefon ze seznamu dostupných zařízení Wi-Fi a potvrdit připojení na telefonu. Po úspěšném připojení si můžete užívat internet na velké obrazovce televizoru.

2. Pomocí speciálního adaptéru HDMI:

2. Использование специального HDMI адаптера:

Pokud váš televizor nepodporuje Wi-Fi Direct nebo dáváte přednost použití kabelového připojení, může být dobrou volbou použití vyhrazeného adaptéru HDMI pro váš telefon. Tento adaptér vám umožní připojit telefon k televizoru přes port HDMI a přenášet obraz a zvuk z telefonu do televizoru. Z telefonu se tak můžete nejen připojit k internetu, ale také sledovat videa, fotografie a další multimediální soubory na velké obrazovce.

Je důležité si uvědomit, že pro nastavení připojení telefonu k televizoru přes HDMI musíte mít příslušný adaptér, který je vhodný pro váš model telefonu.

Video:

Připojit televizi k internetu přes WiFi router? Smart TV a Android

TŘI Z NICH NAJEDNU NAPADLI, SOTVA MI VZALI NOHY / ZAKHAR VLADIMIROVICH ISKANDEROV V CHAT ROULETTE

Jak distribuovat internet z telefonu do Smart TV přes Wi-Fi