V moderním světě jsou elektronické dokumenty stále oblíbenější a rozšířenější. A z této digitální transformace samozřejmě nezůstala ani silniční doprava. Elektronické PTS dnes může používat téměř každý motorista – jednoduše a pohodlně.

Pokud jste vlastníkem vozu a chcete získat elektronickou verzi PTS, měli byste kontaktovat značkový autobazar, kde jste vůz zakoupili. Službu vydávání elektronického PTS obvykle nabízejí moderní autosalony. To vám umožní přístup k datům vašeho vozidla kdykoli a kdekoli a poskytuje rychlý a snadný přístup k informacím, které potřebujete.

Jednou z možností, jak získat elektronické PTS, je kontaktovat Státní automobilovou inspekci, kde si můžete vyžádat elektronickou verzi vašeho PTS. K tomu budete muset poskytnout určité dokumenty a vyplnit žádost. Jakmile bude vaše žádost zpracována, budete mít přístup k elektronickému PTS, který si můžete vytisknout.

Kde hledat a vytisknout elektronický PTS?

Где искать и распечатывать электронный ПТС?

1. Veřejné služby

Na portálu státních služeb (www.gosuslugi.ru) se můžete zaregistrovat a získat přístup k mnoha vládním online službám, včetně elektronických verzí dokumentů. Chcete-li získat své elektronické PTS, musíte se přihlásit ke svému osobnímu účtu a najít odpovídající službu v sekci „Dokumenty“. Poté si podle pokynů stáhněte a vytiskněte svůj elektronický titul.

2. Portál “Platón”

Portál “Platón” (www.platon.ru) poskytuje online služby pro majitele vozidel. Pomocí svého účtu na portálu můžete přistupovat k elektronickému PTS. Budete se muset zaregistrovat na portálu a postupovat podle pokynů pro příjem a tisk vašeho elektronického PTS.

Kromě těchto zdrojů lze k elektronické PTS přistupovat také prostřednictvím online služeb vašeho krajského oddělení dopravní policie nebo MFC (Multifunkční středisko poskytování státních a komunálních služeb). Další informace a přístup k elektronické PTS naleznete na webových stránkách vašeho krajského oddělení dopravní policie nebo MFC.

Z bezpečnostních důvodů se před odesláním dat a osobních údajů na některý z uvedených portálů ujistěte, že se jedná o oficiální a bezpečný zdroj dat. Věnujte pozornost také požadavkům na formát elektronických tiskových výstupů PTS (často je vyžadován barevný tisk) a přijaté dokumenty uložte na bezpečném místě.

Místa pro vyhledávání elektronických PTS

1. Oficiální stránky dopravní policie

1. Официальный сайт ГИБДД

Oficiální stránky Státního inspektorátu bezpečnosti provozu (GIBDD.rf) jsou prvním a hlavním místem, kde najdete elektronické PTS. Na webu dopravní policie najdete sekci věnovanou elektronickému PTS, kde budou uvedeny pokyny, jak tento dokument najít a vytisknout pro vaše auto.

ČTĚTE VÍCE
Je možné opravit hlavní brzdový válec automobilu sami?

2. Elektronická registrační karta

Pokud jste pro své auto vydali elektronickou registrační kartu, pak v tomto případě bude elektronická PTS dostupná prostřednictvím vašeho osobního účtu na webové stránce, kde jste kartu zaregistrovali. Ve svém osobním účtu najdete informace o svém voze a také možnost vytisknout si elektronický PTS.

K získání elektronického titulu budete možná potřebovat číslo registrační karty nebo jiné informace o vašem vozidle.

Vezměte prosím na vědomí:

Máte-li potíže s nalezením a tiskem elektronického PTS, doporučujeme vám kontaktovat nejbližší oddělení dopravní policie nebo středisko veřejných služeb, kde můžete získat radu a pomoc v této záležitosti.

Jak vytisknout elektronický PTS

Pokud potřebujete vytisknout elektronický PTS (pas vozidla), postupujte takto:

1. Připravte si potřebné soubory

Před zahájením procesu tisku se ujistěte, že máte všechny potřebné soubory. Budete potřebovat elektronický soubor PTS ve formátu PDF nebo jiném podporovaném formátu. Tento soubor je vám obvykle poskytnut elektronicky po registraci nebo vydání PTS.

2. Otevřete soubor v počítači

Jakmile budete mít požadovaný soubor PTS, otevřete jej v počítači. K tomu použijte prohlížeč PDF nebo jakýkoli jiný program, který podporuje zvolený formát.

3. Připravte tiskárnu a papír

Ujistěte se, že je tiskárna zapnutá a má dostatek papíru. Pro tisk PTS použijte obyčejný bílý papír A4.

4. Nastavte možnosti tisku

Přejděte na Nastavení tisku ve zvoleném prohlížeči souborů. Nastavte požadovaná nastavení tisku, jako je orientace stránky (svislá nebo vodorovná), velikost stránky (velikost A4) a v případě potřeby další nastavení. Obvykle již výchozí nastavení splňují požadavky pro tisk PTS.

5. Klikněte na tlačítko „Tisk“.

Po nastavení požadovaných parametrů klikněte v prohlížeči souborů na tlačítko „Tisk“. Po dokončení tisku obdržíte tištěný elektronický PTS na papíře.

Nyní máte vytištěnou kopii elektronického PTS, kterou můžete použít podle potřeby.

Video:

Registrace na portálu ELPTS.RU, Registrace do ŠVP, Elektronická PTS

EPTS je elektronický pas pro vozidlo. Jak můžete vidět, že jste vlastníkem?

Jak zkontrolovat aktuální stav elektronického PTS (EPTS) | Autojoy-motory