Keramika je oblíbeným řešením pro konečnou úpravu různých povrchů díky své odolnosti a estetickým schopnostem. Po nanesení keramického povlaku však existuje řada omezení, která je třeba vzít v úvahu, aby byla zachována jeho kvalita a trvanlivost.

V první řadě je důležité vyvarovat se silných nárazů a zatížení na keramický povrch. Keramický povlak je křehký a při nárazu těžkými předměty se může snadno poškodit. Proto se nedoporučuje pokládat na keramický povrch horké hrnce nebo na něj umisťovat těžký nábytek bez speciálních stojanů.

K čištění keramiky se také nedoporučuje používat agresivní chemikálie. Nejlepší je používat jemné čisticí prostředky a houby, aby nedošlo k poškození povrchu. Je třeba pamatovat na to, že některé kyselé a abrazivní prostředky mohou poškodit keramiku, proto se před použitím jakéhokoli nového produktu vyplatí vyzkoušet malou plochu.

Rovněž by se mělo zabránit silnému tepelnému šoku na keramický povrch. To znamená, že po nanesení keramiky se nedoporučuje polévat ji studenou nebo horkou vodou. Kvůli náhlým změnám teploty může keramika prasknout nebo se odlomit.

Po nanesení keramiky:

После нанесения керамики:

Po aplikaci keramiky je třeba dodržovat určitá omezení a pokyny, aby byla zajištěna maximální účinnost a životnost. Zde je několik důležitých věcí, které je třeba zvážit:

1. Vyhněte se silným mechanickým nárazům na ošetřovaný povrch:

Po aplikaci keramiky se nedoporučuje nechávat auto na parkovišti, kde může být vystaveno dešti, sněhu nebo krupobití. Při mytí také nezakrývejte auto fólií a nepoužívejte mechanické kartáče. To vše může poškodit keramickou vrstvu a snížit její účinnost.

2. Pečujte o lakované povrchy:

Keramický nátěr pomáhá chránit lakované povrchy před vnějšími vlivy, jako je sluneční záření a chemikálie. Nečiní je však zcela nezranitelnými. Proto se doporučuje vyhýbat se kolizím s tvrdými předměty nebo agresivními chemikáliemi, které by mohly povlak poškodit.

3. Udržujte vůz čistý a sledujte jeho stav:

Kromě pravidelného mytí auta je potřeba pečlivě sledovat jeho stav a nečistoty či stopy na povrchu co nejdříve odstranit. To udrží keramický povlak v perfektním stavu a zabrání mezilehlému poškození.

4. Vyberte si správné produkty péče:

ČTĚTE VÍCE
Co je lepší - výměna čalounění nebo použití potahů?

K péči o váš vůz po nanesení keramického povlaku byste měli používat speciální produkty doporučené výrobcem. Použití nevhodných přípravků může poškodit nátěr nebo snížit jeho účinnost. Proto je důležité pečlivě číst pokyny a dodržovat doporučení.

Dodržování těchto pokynů po nanesení keramického povlaku vám pomůže udržet jeho kvalitu a odolnost po dlouhou dobu a poskytne vašemu vozidlu maximální ochranu.

Čeho byste se měli vyvarovat?

Что нужно избегать?

1. Kontakt s tekutinami a potravinami: Po nanesení keramického povlaku je důležité se po určitou dobu vyhnout kontaktu s tekutinami a potravinami. To může narušit proces polymerace a poškodit povlak. Prvních 24 hodin po nanesení keramiky se proto doporučuje vyhýbat se jídlu a pití a poté dávat pozor na delší kontakt s kyselými a abrazivními produkty, jako jsou citrusové šťávy, rajčata, kečup atd.

2. Mechanický dopad: Použití keramického povlaku nečiní vozidlo odolné vůči poškrábání nebo poškození. Proto je důležité se po aplikaci vyvarovat mechanickému působení na povrch. K mytí auta se nedoporučuje používat hrubé hadříky, tyče nebo tvrdé kartáče. Také byste se měli vyvarovat nadměrného tlaku při mytí nebo sušení auta.

3. Časté mytí: Příliš časté mytí auta po nanesení keramiky může poškodit povrch. Neustálý kontakt s praním může opotřebovat keramickou ochrannou vrstvu. Proto se doporučuje mýt auto maximálně jednou za 1-2 týdny.

4. Použití agresivních chemikálií: Agresivní chemikálie jako kyseliny, zásady nebo rozpouštědla mohou poškodit keramický povlak. Při mytí auta byste proto měli používat měkké a bezpečné přípravky speciálně určené pro čištění povrchů automobilů.

5. Parkování aut pod širým nebem: Dlouhodobé vystavení keramickému povlaku slunečnímu záření může způsobit jeho vyblednutí a ztrátu lesku. Proto se doporučuje, pokud je to možné, odstavit auto ve stínu nebo použít autofólii k ochraně nátěru před přímým slunečním zářením.

Dodržování těchto doporučení pomůže udržet keramický povlak vašeho vozu ve vynikajícím stavu po dlouhou dobu.

Dietní omezení

Ограничения в питании

Po nanesení keramiky na povrch předmětů existuje řada dietních omezení, která je nutné vzít v úvahu pro zajištění bezpečnosti a trvanlivosti nátěru.

Vyhýbejte se kyselým potravinám

Keramika se nedoporučuje používat s kyselými potravinami, jako je citronová šťáva, ocet nebo rajčata. Tyto produkty mohou reagovat s keramickým povlakem a způsobit korozi nebo změnu barvy.

ČTĚTE VÍCE
Bezpečné upevnění židle Isofix - lze místo speciálního upevnění použít pásy?

Používejte měkké nástroje

Po nanesení keramiky se doporučuje použít měkké nástroje, aby nedošlo k poškrábání a poškození povlaku. Kovové nádobí nebo hrubé houby mohou poškodit keramický povlak a zničit jeho ochranné vlastnosti.

Jaká péče je potřeba?

Po aplikaci keramiky je nutné zajistit náležitou péči pro zachování jejího estetického vzhledu a odolnosti.

1. Správná ústní hygiena

1. Правильная гигиена полости рта

Po získání keramických vložek nebo korunek musíte pokračovat v dobré ústní hygieně, jako je pravidelné čištění kartáčkem a nití. Důležitá je také návštěva zubního lékaře za účelem odborného čištění zubů a vyšetření keramických struktur.

2. Omezení konzumace některých potravin

2. Ограничение употребления некоторых продуктов

Po aplikaci keramiky se doporučuje omezit konzumaci některých potravin, které mohou negativně ovlivnit stav keramických povrchů. To zahrnuje tvrdé a lepkavé potraviny, jako jsou ořechy, tvrdé bonbóny a lívance. Měli byste se také vyhnout nadměrné konzumaci barviv, jako je káva, červené víno a kouření.

3. Odborná péče

3. Профессиональный уход

Pro udržení keramických struktur ve výborném stavu se doporučuje pravidelně navštěvovat zubního lékaře za účelem vyšetření a odborné péče. Zubař bude schopen provést nezbytné postupy, jako je leštění keramických povrchů, aby odstranil případné skvrny nebo poškození.

Dodržováním těchto doporučení pro péči můžete udržet své keramické náhrady ve vynikajícím stavu a užívat si krásný a zdravý úsměv po dlouhou dobu.

Video:

Jak udělat jakoukoli díru v dlaždici pomocí brusky?

KERAMIKA NA AUTĚ VLASTNÍM RUKOU – jak aplikovat? Instrukce!

Bezpečný a efektivní způsob aplikace keramiky na automobily