Ostřikovač světlometů je zařízení, které vám umožní vyčistit světlomety vašeho auta od nečistot a prachu. To může být velmi užitečné zejména za zhoršených podmínek viditelnosti na silnici. Instalace ostřikovače světlometů je jednoduchá a zvládnete ji svépomocí.

Než začnete s instalací, musíte připravit všechny potřebné materiály a nástroje. Budete potřebovat ostřikovač světlometů, montážní materiál, hadice, čerpadlo, vodiče a spínač. Možná budete potřebovat také návod k instalaci, který najdete v sadě s ostřikovačem světlometů nebo na oficiálních stránkách výrobce.

Před zahájením instalace musíte vypnout napájení vozidla. Dále určete místo, kde bude ostřikovač světlometů instalován. Bývá umístěn v přední části vozu, poblíž světlometů nebo chladiče. Vyčistěte oblast od nečistot a prachu. Poté nainstalujte upevňovací prvky pro upevnění podložky k vozidlu.

Jak si sami nainstalovat ostřikovač světlometů

Как установить омыватель фар самостоятельно

Krok 1: Vyberte si správnou sadu

Nejprve budete muset najít správnou sadu ostřikovačů světlometů. Obvykle zahrnuje čerpadlo, nádrž na kapalinu a spojovací potrubí. Zkontrolujte, zda je sada vhodná pro značku a model vašeho vozu.

Krok 2: Nainstalujte čerpadlo

Nainstalujte čerpadlo do motorového prostoru automobilu. Obvykle se připevňuje k tělu pomocí kabelů nebo drží ve speciálním držáku. Ujistěte se, že je čerpadlo bezpečně namontováno a během provozu nebude nadměrně vibrovat.

Krok 3: Připojte trubky

Připojte spojovací potrubí k čerpadlu. Obvykle se dodávají v různých délkách, aby bylo zajištěno optimální umístění zásobníku a trysek. Pečlivě zkontrolujte, zda jsou všechny spoje těsné.

Krok 4: Nainstalujte nádrž

Nádržka kapaliny se instaluje na vhodné místo, například v motorovém prostoru nebo v kufru auta. Ujistěte se, že je nádržka bezpečně upevněna a uzávěr je pevně uzavřen, aby nedošlo k úniku kapaliny.

Krok 5: Nainstalujte vstřikovače

Namontujte trysky ostřikovačů světlometů. Jsou namontovány na světlometech automobilů a poskytují sprej kapaliny k čištění skla. Umístění vstřikovačů se může lišit v závislosti na modelu vozidla, proto dodržujte pokyny výrobce.

Krok 6: Připojte systém

Připojte trubky ostřikovačů světlometů na jedné straně k čerpadlu a na druhé k tryskám. Ujistěte se, že všechny spoje jsou těsné a žádná kapalina neuniká.

Krok 7: Naplňte nádržku

Nalijte speciální kapalinu do ostřikovačů do nádržky ostřikovačů světlometů. Nádrž má obvykle plnicí otvor, který je uzavřen zátkou. Po doplnění paliva nezapomeňte zavřít uzávěr.

ČTĚTE VÍCE
Jak se jmenuje speciální zařízení pro připevnění jízdního kola na zadní dveře auta?

Krok 8: Zkontrolujte svou práci

Nastartujte auto a zkontrolujte funkci ostřikovače světlometů. Chcete-li to provést, stiskněte ovládací páčku ostřikovačů světlometů nebo spínač na přístrojové desce. Voda by měla vytékat z trysek a zasáhnout světlomety a účinně vyčistit sklo.

Jak vidíte, instalace ostřikovače světlometů sami není nijak zvlášť obtížná. Postupujte podle pokynů a nespěchejte a určitě zvládnete instalaci ostřikovačů světlometů na váš vůz správně.

Ostřikovač světlometů: proč je potřeba?

Омыватель фар: зачем он нужен

Ostřikovače světlometů se hodí zejména v zimě, kdy je na silnicích hodně sněhu a soli. Pomáhá předcházet tvorbě ledu a sněhu na světlometech a také z nich odstraňuje vrstvu nečistot, která může výrazně snížit kvalitu osvětlení.

Další důležitou funkcí ostřikovače světlometů je zvlhčení světlometů, pokud jsou vystaveny horké kapalině, například z rozbité převodovky nebo chladicí kapaliny. Tím se zabrání poškození světlometu a zajistí se bezpečnost řidiče a ostatních účastníků silničního provozu.

Ostřikovače světlometů navíc jednoduše vylepšují vzhled vozu, činí jej atraktivnějším a úhlednějším. Jeho přítomnost dodává vozu úplnost a vypovídá o péči majitele o jeho vůz.

Je důležité pamatovat na to, že ostřikovač světlometů musí být pravidelně servisován, kontrolován a udržován. Pouze v tomto případě bude plnit své funkce na správné úrovni a zajistit bezpečnost na silnici.

Výběr ostřikovače světlometů

1. Typ ostřikovače světlometů

1. Вид омывателя фар

Před zakoupením ostřikovače světlometů se musíte rozhodnout pro jeho typ. Existují různé typy ostřikovačů světlometů, například:

  • Elektrické ostřikovače světlometů. Jsou připojeny k elektrickému systému vozidla a po stisknutí tlačítka produkují proud kapaliny do ostřikovačů;
  • Mechanické ostřikovače světlometů. Chcete-li aktivovat proud ostřikovací kapaliny, musíte sešlápnout pedál;
  • Ostřikovače světlometů pomocí vzduchové trysky. Jedna z nových technologických možností, která umožňuje efektivnější čištění světlometů díky vysokému tlaku vzduchu.

2. Objem kapaliny do ostřikovačů

2. Объем омывающей жидкости

Druhým důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru ostřikovače světlometů, je objem kapaliny do ostřikovačů. Různé značky a modely automobilů mají různé kapacity trysek ostřikovačů světlometů, takže při výběru ostřikovače světlometů musíte vzít v úvahu specifikace vozidla.

Model auta Objem kapaliny ostřikovače
Audi A4 5 litrů
BMW X5 10 litrů
Chevrolet Cruze 7 litrů

Upozorňujeme, že uvedené hodnoty se mohou lišit v závislosti na roku výroby a úpravě vozidla.

ČTĚTE VÍCE
Proč se zablokuje volant a jak to ovlivňuje bezpečnost?

Sečteno a podtrženo, při výběru ostřikovače světlometů zvažte typ a objem ostřikovače, který odpovídá specifikacím vašeho vozidla. Rovněž se doporučuje, abyste si prostudovali uživatelskou příručku svého vozidla, kde naleznete další informace o vhodném ostřikovači světlometů pro vaše vozidlo.

Instalace ostřikovače světlometů

Установка омывателя фар

Krok 1: Příprava materiálů

Шаг 1: Подготовка материалов

Před instalací ostřikovače světlometů musíte připravit všechny potřebné materiály a nástroje. Budete potřebovat:

  • Sada ostřikovačů světlometů (obvykle obsahuje čerpadlo, nádrž, hadice a trysky);
  • Šroubovák;
  • Sada klíčů;
  • Šňůrová vrtačka s průměrem vrtáku odpovídajícím velikosti trysky ostřikovače;
  • Vrták o průměru, který odpovídá velikosti dodávaných matic stavěcích šroubů.

Krok 2: Instalace ostřikovače světlometů

Шаг 2: Установка омывателя фар

Níže jsou uvedeny kroky k instalaci ostřikovače světlometů:

Stage popis
1 Vyberte místo pro instalaci nádržky ostřikovače světlometů. Musí být přístupný pro údržbu a vhodný pro doplňování paliva.
2 Otevřete kapotu auta a najděte umístění čerpadla ostřikovače světlometů. Obvykle se nachází vedle nádržky kapaliny ostřikovačů pod kapotou.
3 Pomocí šroubováku a klíčů uvolněte kryt nádržky a nainstalujte jej na zvolené místo.
4 Podle pokynů výrobce připojte čerpadlo k nádržce a nainstalujte trysky ostřikovačů světlometů na světlomety vozidla.
5 Položte hadice od zásobníku k čerpadlu a od čerpadla k tryskám a zajistěte je maticemi.
6 Připojte vodiče od čerpadla k elektrickému systému vozidla. Ujistěte se, že zapojení je provedeno podle pokynů výrobce a je bezpečné.
7 Zajistěte nádrž a čerpadlo k vozidlu pomocí montážních šroubů dodaných s podložkou.
8 Zkontrolujte funkčnost systému ostřikovačů světlometů naplněním nádržky vodou a kontrolou přívodu kapaliny do světlometů vozu.

Po dokončení všech kroků instalace ostřikovače světlometů před použitím na silnici zkontrolujte funkčnost systému. Pokud se vyskytnou problémy nebo poruchy, kontaktujte odborníka, aby chyby odstranil.

Video:

Připojení ostřikovače světlometů z Nissan Juke k Toyotě Corolla

Instalace ostřikovače světlometů Kia nebo další krok k legálnímu xenonu

Udělej si sám ostřikovač světlometů Hreya