Volvo XC60 je oblíbený a pohodlný sedan, který si získal srdce mnoha automobilových nadšenců po celém světě. Málokdo se však zamyslí nad tím, kde se toto krásné auto vyrábí. Dnes si povíme o místě montáže Volva XC60 a řekneme si zajímavosti o závodě, kde toto mistrovské dílo automobilového průmyslu vzniká.

V současné době se Volvo XC60 montuje v závodě Volvo ve švédském městě Göteborg. Tento závod byl založen před více než 90 lety a stal se jedním z hlavních strategických zařízení značky. Jsou zde ztělesněny všechny nápady a inovace, které z vozů Volvo dělají opravdová mistrovská díla technického myšlení.

Závod společnosti Volvo v Göteborgu je vynikajícím příkladem kombinace špičkové technologie a šetrnosti k životnímu prostředí. Je zde zachována maximální úroveň energetické účinnosti a ekologické bezpečnosti. Každé Volvo XC60 vyrobené v tomto závodě dostává záruku kvality a spolehlivosti a jeho majitel si může být jistý, že vůz byl vyroben s ohledem na životní prostředí a bezpečnost silničního provozu.

Kde se vyrábí Volvo XC60?

Где производят Volvo XC60?

Volvo XC60 se vyrábí v několika zemích. Hlavní továrny, kde se toto auto montuje, se nacházejí ve Švédsku, Číně a USA.

Závod Volvo Cars Torslanda ve Švédsku je hlavním výrobním závodem společnosti Volvo Cars a hlavním místem montáže modelů Volvo XC60 pro evropský trh.

Čínský závod Dacang, který se nachází v Čcheng-tu, také vyrábí Volvo XC60. Čína je jedním z hlavních trhů Volva a místní výroba automobilů umožňuje společnosti uspokojit místní poptávku.

V USA se Volvo XC60 montuje v závodě Ridgeville, který se nachází v Jižní Karolíně. Byl otevřen v roce 2018 a je jedním z nejmodernějších a ekologicky nejšetrnějších závodů Volvo.

Produkce Volva XC60 je tak distribuována do různých zemí v souladu s geografickými a ekonomickými charakteristikami prodejních trhů.

Země s montážními závody

Страны с сборочными производствами

Vozy Volvo XC60 se montují v několika zemích po celém světě. Volvo má své montážní závody v následujících zemích:

Švédsko

Швеция

Švédsko je rodištěm Volva a je jednou ze zemí, kde se Volvo XC60 montuje. Zde se nachází hlavní závod Volvo v Torslandě, kde se navrhují a montují vozy Volvo.

Čína

Китай

Čína je také jednou ze zemí, kde se Volvo XC60 montuje. Volvo má montážní závody ve městech Čcheng-tu a Zhangzhou, kde se montují vozy Volvo pro čínský trh a pro export do dalších zemí.

ČTĚTE VÍCE
Jak efektivně chladit automatickou převodovku

Indie

Индия

Indie je další zemí, kde se Volvo XC60 montuje. Volvo má montážní závod v Bangalore, kde montuje vozy pro indický trh.

Vozy Volvo XC60 se tak montují ve Švédsku, Číně a Indii, což společnosti umožňuje dodávat vozy do různých zemí světa a uspokojovat potřeby svých zákazníků.

Life hacky: jak určit místo výroby?

Лайфхаки: как определить место производства?

Když uvažujete o koupi nového vozu, je důležité vědět, kde byl vyroben. To může být důležitým faktorem při vašem rozhodování o nákupu. Jak ale určit místo výroby? Zde jsou některé užitečné lifehacky:

1. Zkontrolujte číslo VIN

Každý vůz má unikátní VIN číslo, které obsahuje informace o jeho výrobci a místě výroby. VIN číslo najdete na karoserii vozu, na rámu dveří, na palubní desce nebo v dokladech vozidla. Využijte online služby, které vám umožní rozluštit VIN číslo a zjistit informace o místě výroby.

2. Výzkum log a označení

Mnoho vozů uvádí místo výroby na různých emblémech a označeních. Hledejte emblémy na karoserii, na přední a zadní části vozu a na ráfcích. Věnujte pozornost nápisům „Made in“ nebo „Made in“, které mohou označovat zemi výroby.

3. Navštivte oficiální stránky výrobce

Oficiální stránky automobilky často poskytují informace o místě výroby. Navštivte webové stránky Volvo a najděte část věnovanou tomu, kde se Volvo XC60 vyrábí. Tam zjistíte, ve kterých zemích se tento model vyrábí.

Když zjistíte, kde bylo vaše auto vyrobeno, můžete se při nákupu lépe rozhodnout. Někteří kupující dávají přednost vozům vyrobeným v určité zemi, například kvůli jejich pověsti výrobců kvalitních aut. Určete své preference a použijte life hacky k nalezení auta vyrobeného v zemi, kterou chcete.

Význam místa výroby pro kupující

Значение места производства для покупателей

Kde se auto vyrábí, může mít pro kupující velký význam. Kde a jak se automobil vyrábí, může ovlivnit jeho kvalitu a pověst značky.

Když kupující vědí, že auto je vyrobeno v zemi s dobrou pověstí výroby automobilů, mohou ke značce pociťovat větší důvěru. Pokud je například Volvo XC60 vyrobeno ve Švédsku, kde má Volvo dlouhou historii a je známé svou spolehlivostí, mohou jej kupující považovat za atraktivnější variantu.

ČTĚTE VÍCE
Tajemství ekonomické výstavby garáže - výběr nejdostupnějších a nejlevnějších možností

Kromě toho může umístění výroby ovlivnit standardy kvality a technologie používané při výrobě vozidel. Různé země mohou mít různé požadavky a normy, takže vozidla vyrobená v jedné zemi se mohou lišit od vozidel vyrobených v jiné zemi.

Někteří kupující mohou preferovat vozy vyrobené v konkrétní zemi kvůli asociaci s vysokou kvalitou a prestiží. Například vozy vyrobené v Německu jsou často spojovány s německou precizností a kvalitou.

V konečném důsledku může být význam toho, kde se automobil vyrábí, subjektivní a závislý na preferencích a očekáváních zákazníků. Pro někoho může být důležité, že je auto vyrobeno v určité zemi, pro někoho to nemusí být tak důležité.

Je důležité si pamatovat, že bez ohledu na to, kde je vyrobeno, zůstává Volvo XC60 jedním z nejlepších nákupů díky svému stylovému designu, spolehlivosti a inovativní technologii.

Video:

Volvo XC60 2022 je nejbezpečnější crossover! PODROBNOSTI O HLAVNÍM

Vše nešlo podle plánu a jel jsem s Volvem XC60 2.0TDI 2019 z Německa

Celá pravda o Volvu. Technik od našeho specialisty