Mnoho majitelů automobilů to po dokončení mytí auta vzdá. Měli byste však pamatovat na to, že po každém mytí musíte o své vozidlo pečovat. Koneckonců, pouze správná a včasná péče o auto zaručuje jeho trvanlivost a bezvadný vzhled. Pro maximální účinnost se doporučuje dodržovat několik jednoduchých pokynů.

Sušení auta je jednou z nejdůležitějších fází, kterou byste po umytí neměli zanedbávat. Zbývající voda totiž může způsobit korozi a výkvěty. Proto je nutné důkladně vysušit všechny povrchy vozu včetně kol. Pokud narazíte na rutinní zásobník s funkcí sušení, použijte jej k odstranění zbývající vlhkosti.

Po vysušení se doporučuje zkontrolovat funkčnost všech světelných zařízení vozidla – světlomety, zadní světla, blinkry, brzdová světla. Žádný dřez není imunní vůči selhání žárovky v důsledku vystavení vodě. Včasná identifikace závad a jejich odstranění vám umožní vyhnout se problémům na silnici a předejít drahým opravám.

Užitečné tipy po umytí auta

Полезные советы после мойки автомобиля

Po umytí auta je důležité udělat několik dalších kroků, abyste zajistili, že vaše auto zůstane čisté a neposkvrněné co nejdéle. Zde je několik užitečných tipů, které vám pomohou udržet váš vůz v nejlepším stavu.

1. Poslední mytí těla

1. Последняя промывка кузова

Po hlavním mytí vozu se doporučuje opláchnout karoserii čistou vodou nebo použít speciální přípravky pro závěrečný oplach. To pomůže odstranit zbytky pracího prostředku a zabrání tomu, aby se na karoserii vašeho auta objevovaly skvrny nebo šmouhy.

2. Použijte měkký suchý hadřík

2. Используйте мягкую сухую ткань

Po umytí karoserie odstraňte vodu měkkým, suchým hadříkem nebo mikrovláknem. Nepoužívejte běžný ručník nebo houbu, protože mohou zanechat škrábance nebo poškodit lak.

3. Zkontrolujte a vyčistěte okna a zrcátka 4. Odstraňte nečistoty z kol a ráfků
Zkontrolujte okna a zrcátka na autě, zda na nich nejsou skvrny a šmouhy. Pokud nějaké najdete, vyčistěte je pomocí speciálního čističe skla. Očistěte kola a ráfky od prachu, nečistot a brzdového prachu pomocí speciálního čističe kol a měkkého kartáče. To pomůže zachovat jejich lesk a zabránit korozi.

Dodržováním těchto užitečných tipů můžete udržet svůj vůz ve vynikajícím stavu a prodloužit jeho životnost.

Ujistěte se, že je tělo zcela suché

Убедитесь в полной сухости кузова

Po umytí vozu je důležité věnovat zvláštní pozornost procesu sušení karoserie. Vlhkost zbývající na povrchu vozu může způsobit skvrny a stopy, které zkazí vzhled vašeho vozu. Zbytková vlhkost může navíc způsobit korozi a poškození laku.

ČTĚTE VÍCE
Jak projevuje komunita autodopravců vděčnost?

Aby bylo tělo zcela suché, můžete použít několik osvědčených metod:

Vizuální kontrola: Prohlédněte povrch těla a ujistěte se, že na něm nezůstaly stopy po vlhkosti nebo kapky vody. Dávejte pozor na všechna těžko dostupná místa, jako jsou štěrbiny a rohy, kde se může zachytit voda.

Použití hadříku z mikrovlákna: Karoserii auta otřete měkkým a savým hadříkem z mikrovlákna. Pokud je na ubrousku vlhkost nebo stopy, znamená to, že povrch ještě není suchý.

Použití ventilace: Zapněte ventilaci nebo klimatizaci v autě a nechte ji několik minut běžet. To pomůže urychlit proces sušení těla.

Pamatujte, že zcela vysušené tělo bude připraveno k nanesení ochranného nátěru nebo jiných kosmetických opatření. Nezapomeňte také vysušit ostatní prvky vozu, jako jsou rámy dveří, okna, kola atd. Pomůžete tak udržet stav vašeho vozu a prodloužíte jeho životnost.

Chraňte tělo před vnějšími vlivy

Защитите кузов от внешних воздействий

Po umytí auta je důležité nejen zachovat jeho vzhled, ale také chránit tělo po dlouhou dobu před účinky škodlivých faktorů životního prostředí. Gumová těsnění a gumové pásy oken, světlometů a dalších prvků karoserie snadno popraskají a ztratí své původní vlastnosti.

Jedním z nejúčinnějších způsobů ochrany těla je používání speciálních ochranných prostředků. Jsou navrženy tak, aby zachovaly barvu a lesk vozu, zabraňovaly nečistotám, rzi, korozi a poškození laku.

Je důležité pamatovat na to, že ochranné prostředky je nutné používat nejen venku, ale i uvnitř vozu. Pro zachování atraktivního vzhledu interiéru a ochranu čalounění se doporučuje pravidelně ošetřovat kožené a textilní prvky speciálními přípravky, které zabrání vzniku skvrn a zápachu.

Dále je nutné dbát na korozi a péči o kovové povrchy vozu. Pro ochranu před tvorbou rzi se doporučuje používat antikorozní prostředky a pravidelně mýt spodek vozu teplou vodou.

Bez ohledu na to, jakou značku a model vozu vlastníte, správná péče a ochrana karoserie pomůže udržet její původní stav po dlouhou dobu.

Věnujte zvláštní pozornost salonu

Особое внимание уделите салону

Po umytí auta může vypadat zvenčí dokonale, ale nezapomínejte ani na vnitřek. Ostatně právě v salonu trávíte nejvíce času, proto je důležité věnovat mu zvláštní pozornost a pečovat o něj.

ČTĚTE VÍCE
Jaký počet najetých kilometrů je u ojetého vozu považován za normální?

Nejprve prohlédněte interiér a odstraňte všechny nečistoty a nepotřebné předměty. Prázdné lahve a obaly vyhoďte, odstraňte papíry a drobky. Pro pohodlí můžete použít vysavač k odstranění prachu a malých nečistot z pod sedadel a na těžko dostupných místech.

Dále proveďte generální úklid interiéru. Pokud se rohože z tovární sady zašpiní, lze je vyjmout a vyčistit. Celý vnitřek otřete vlhkým hadříkem nebo speciálními čisticími ubrousky. Nezapomeňte otřít kliky dveří, volant a palubní desku.

Aby vaše kabina voněla svěže, můžete použít vůně nebo osvěžovače vzduchu. Pomohou zbavit se nepříjemných pachů a navodí příjemnou atmosféru uvnitř vozu.

Také by bylo dobré interiér chemicky vyčistit. To pomůže odstranit skvrny a nečistoty z čalounění a také osvěží barvu sedadel a koberců. Chemické čištění provádí profesionálové a vrátí interiéru původní vzhled.

Důležitá je také správná péče o váš kožený interiér. Vyžaduje pečlivější péči a pravidelné ošetřování speciálními pleťovými přípravky. Správně zvolené přípravky pomohou udržet pružnost a barvu pokožky a také zabrání jejímu blednutí a obrušování při sezení.

Na závěr nezapomeňte, že dobře udržovaný interiér vozu odráží, jak moc vám na autě i vás jako majiteli záleží. Proto na ní nestahujte závěsy a pravidelně sledujte její čistotu.

Video:

JAK TĚLO PO UMYTÍ osušit?

Jak správně otřít auto po umytí!